Hlavní navigace

Seriál Spotřebitelská sebeobrana

aneb Jak se bránit 80 trikům prodávajících?

Triky v restauracích aneb "Vrchní, prchni!"

Triky užívané v restauracích a jiných pohostinných zařízení jsou pověstné. Snad každý se setkal s nápojem pod míru nebo jídlem, které neodpovídalo jeho představám. Jak správně postupovat v takové situaci? Jaké méně známé triky pohostinství používají? Braňte se!

Triky při reklamaci

I sebelepší výrobek od renomované firmy může mít vadu. Pak následuje reklamace, kterou dobrý obchodník vyřídí ke spokojenosti zákazníků. Ovšem co si počít s prodejci, kteří nechtějí nést zodpovědnost za prodávané zboží? Znáte triky, které na vás mohou použít? Znáte svá práva?

Doba čtení: 6 minut

Triky v bazarech

Bazary se často při zprostředkování prodeje snaží vyhnout zodpovědnosti za prodávané zboží. Za tím účelem využívají nesčetné triky. Znáte je? Víte, jaká máte práva při nákupu v bazaru a jaké jsou vaše povinnosti? V tomto díle Spotřebitelské sebeobrany se zaměříme na bazary a jejich triky.

Doba čtení: 2 minuty

Triky při samoobslužném prodeji

Nakupujete v samoobsluze? Pak jste vystaveni nejen marketingovým trikům prodejce. Víte, na co si máte dát pozor? V dalším díle Spotřebitelské sebeobrany zavítáme do supermarketů a hypermarketů. Triků je zde více než dost - a víme, jak se bránit!

Doba čtení: 4 minuty

Triky při podomním prodeji

Podomní obchodníci bývají nabyti nesčetnými triky a psychologickými fígly, jak přesvědčit svou "oběť" k nákupu. Pokud je včas odhalíte, máte velkou šanci nepodlehnout - a koupit jen to, co skutečně chcete. Na co si dát pozor, abyste se nepřipravili o možnost odstoupení od smlouvy?

Doba čtení: 3 minuty

Triky na reklamních zájezdech

Předváděcí akce a reklamní zájezdy přímo překypují množstvím triků prodávajících. Ubránit se jim není snadné. Poznáte, kdy se vás snaží prodávající "převézt" a kdy jedná ve vašem zájmu? Znáte triky, které na vás bude zkoušet? Připravte se na ně - existují "protitriky"!

Nenechte se napálit při uzavírání smlouvy!

Triky při sepisování a uzavírání smluv dokáží zamotat hlavu nejednomu zkušenému právníkovi. A co teprve ostatním! Znáte triky, které obchodníci ve smlouvách používají? A umíte se jim bránit? Jak se ubránit trikům ve smlouvách v kapitole ze Spotřebitelské sebeobrany.

2. 6. 2004 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Pozor na triky v reklamě

Reklamou jsme doslova zavaleni. Přináší informace o nových výrobcích a službách, pomáhá v rozhodování. Ale pozor! Znáte triky, které reklama využívá? Bez jejich znalosti jste snadno zranitelní - a obratelní. Jaké triky v reklamě naleznete a jak se proti nim bránit?

Doba čtení: 3 minuty

Jak se bránit trikům při prodeji

Spotřebitelé, braňte se! Triků, jak nachytat a "obrat" zákazníka, znají obchodníci celou řadu. Mnohdy si jich ani nevšimnete. Poznáte úklady obchodníků včas a dokážete se jim bránit? Ne? Poradíme vám! V seriálu "Spotřebitelská sebeobrana" vás seznámíme s nejčastějšími z nich.

Doba čtení: 5 minut