Hlavní navigace

Seriál Nový Měšec - nové funkce

Seriál o zajímavých utilitkách nového Měšce.

Zeptejte se na cokoli

V životě každého z nás se vyskytují nepředvídané situace, na něž se obecná rada hledá jen velmi obtížně, pokud vůbec existuje. Proto jsme pro vás připravili nástroj, s jehož pomocí můžete nalézt odpověď na otázku, která vás trápí, a sami můžete poradit ostatním.

11. 9. 2003 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Kde jsi?

Potřebujete-li zavolat do banky či pojišťovny, naleznete její telefonní číslo na jejích internetových stránkách. Když ale chcete obvolat více finančních domů, je hledání na mnoha stránkách nepohodlné a nepraktické. Kdo si má navíc pamatovat všechny internetové adresy? Proto je tu adresář Měšce.

Doba čtení: 3 minuty

Jak zákon káže

Dostat se do potíží se zákonem není žádná potíž. Obzvláště, když „postižený“ o zákonu neví, nezná ho nebo ho jen opomněl. „Neznalost zákona neomlouvá,“ je klauzule, proti níž vám pomůžeme se bránit. A navíc – některé zákony je dobré znát i ze zištných důvodů.

28. 8. 2003 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kolik peněz za korunu?

Chcete vědět, jaký je právě kurz eura, dolaru nebo norské koruny? Zajímá vás, kolik jenů, švýcarských franků nebo slovenských korun dostanete za sto českých korun? A ve které bance vyměníte devizy nebo valuty nejvýhodnějším kurzem? Není nic snazšího než najít odpověď na Měšci.

Doba čtení: 2 minuty

Co vlastně nabízejí banky?

Orientovat se v nabídce bank, stavební spořitelen, pojišťoven, penzijních fondů nebo leasingových společností není žádná legrace. Zjistit přesné a konkrétní informace je často nad lidské síly. Naštěstí existuje způsob, jak si usnadnit cestu.

14. 8. 2003 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Počítejte s námi

Spočítat si čistou mzdu, výnos stavebního spoření, výši splátkek úvěrů či zjistit, zda má nárok na přídavky na děti, zvládne sám jen člověk "z oboru". S Měšcem to zvládne každý! Na zodpovězení otázky typu "Kolik měsíčně zaplatíte za miliónovou hypotéku" už nemusíte do banky.

Doba čtení: 2 minuty

Která banka je nejlepší?

Na často kladenou otázku "Která banka je nejlepší?" neexistuje jednoznačná odpověď - každý jsme jiný a každému vyhovují jiné služby a jiný přístup. A proto jsme pro vás připravili "Žebříčky", které pomohou s výběrem produktů "na míru".

Doba čtení: 2 minuty

Pohlídejte si banku

Zajímá vás, co dělá vaše banka, kdy mění sazebník nebo úrokové sazby a co jsme o ní napsali? Nyní máte možnost získat informace snadno a bez námahy! A co víc, s novým Hlídačem jsou vaše možnosti ještě mnohem širší!

Doba čtení: 2 minuty

Kde seženete nejlevnější valuty?

V době dovolených bývá otázka výměny peněz aktuálnější než kdy jindy. Jenže podle čeho mezi kurzy vybírat? Vyplatí se zajít do banky, nebo výhodnější kurz nabízejí obyčejné směnárny? A jakou roli v tom všem hrají poplatky?

Doba čtení: 4 minuty

Měšec - nová tvář, nové služby

Ano, jste skutečně na serveru, který hledáte. Od dnešního dne se budete moci s Měšcem setkávat v nové podobě s novými službami, starší podoba je již jen historií. Co na finančním serveru naleznete a jak s novinkami nejlépe pracovat?

Doba čtení: 3 minuty