Hlavní navigace

Měšec - nová tvář, nové služby

7. 7. 2003
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Ano, jste skutečně na serveru, který hledáte. Od dnešního dne se budete moci s Měšcem setkávat v nové podobě s novými službami, starší podoba je již jen historií. Co na finančním serveru naleznete a jak s novinkami nejlépe pracovat?

Nový design finančního serveru Měšec je budován na nejmodernějších technologiích tak, aby byl nejen příjemný na oko, ale aby zároveň umožnil co nejsnazší orientaci v pestré nabídce služeb.

Tip pro vás

Chcete-li plně využít veškerých grafických fines serveru, používejte moderní internetové prohlížeče. Novou verzi vašeho prohlížeče můžete získat zdarma na Slunečnici.

Všechny funkce jsou samozřejmě přístupné i pro starší verze prohlížečů, například dnes již zastaralý MS Internet Explorer 5.0

Nové služby

Připravit novou podobu serveru bez vylepšení obsahu považujeme za pouhou kosmetickou úpravu. Protože jsme finanční, nikoli kosmetický, server, v němž jde především o obsah, s novou podobou se můžete dočkat nových, a věříme, že přínosných, služeb.

Řada novinek je vázána na registraci, což vzhledem ke snadnosti provedení považujeme za přijatelnou daň za přínos, který plyne registrovaným čtenářům. Neregistrovaní mohou využívat veškeré služby nevyžadující znalost uživatele.

Hlídač

Hlídač je unikátní služba, s jejíž pomocí získáte informace o vámi vybrané bance, pojišťovně či jiné finanční instituci, jakmile budou aktualizovány na serveru. Pohlídat si můžete také produkty nebo celé oblasti vašeho zájmu. Neunikne vám tak žádná změna.

Hlídače mohou využívat toliko registrovaní uživatelé. Správa hlídaných objektů se provádí na stránce Hlídače, kterou naleznete v menu „Nástroje a služby“ – „Hlídač“, a zrušení zasílání zpráv je otázkou tří kliknutí myší.

Sledování názorů

Sledování názorů uvítají zejména ti, kteří nechtějí přijít o bouřlivé diskuse, ale zároveň odmítají po minutách obnovovat stránku. Po přidání nového příspěvku je automaticky odeslán e-mail, který na názor upozorní.

Registrovaní uživatelé mohou sledovat buď veškeré přidané názory pod zvoleným článkem, produktem nebo finanční institucí, nebo jen vybranou „větev“ pod konkrétním příspěvkem.

Názory – rozšíření

Dosud jste měli možnost vyjádřit svůj názor jen pod článkem. Jak jsem již výše naznačil, od nynějška jsou vaše možnosti širší.

Vzhledem k množícím se názorům a diskusím k produktům (zejména bankovním a pojišťovacím) a k finančním institucím, přinášíme možnost zanést váš názor trvale přímo k „objektu“, k němuž se vztahuje. Tím samozřejmě není dotčeno vaše právo vyjádřit svůj názor na cokoli kdekoli na serveru.

Novinkou týkající se názorů je také uvedení boxíku s nejžhavějšími diskusemi pod články na titulce Měšce.

Ankety

Anketní hlasování bylo doménou většiny článků, kde zůstane i nadále. Nově však budete moci ostatním čtenářům sdělit své hodnocení finančních institucí a jejich produktů, bez přidávání písemného názoru, pouhým hlasem v anketě.

Ptejte se a odpovídejte

Podobně jako na „starém Měšci“ i na novém máte možnost ptát se ostatních čtenářů na radu v životních situacích. Také v nové podobě se jedná o jakousi svépomoc čtenářů, kdy odborníci z řad čtenářské obce pomáhají řešit problémy ostatních. Nebojte se, i redaktoři Měšce jsou čas od času čtenáři, a mohou vám poradit.

Slovníček pojmů

Žádný učený z nebe nespadl a není ostudou nerozumět některému z pojmů. Vždyť nikdo v dnešní moderní době nemůže být odborníkem na všechno. Proto jsme pro vás připravili slovníček pojmů, v němž naleznete většinu odborných pojmů na Měšci používaných.

Ekonomických pojmů je mnoho, ani naše databáze je zdaleka všechny nepojme. V případě, že ekonomický pojem, který vás zajímá, ve slovníčku nenajdete, můžete ho zadat a my jeho vysvětlení přidáme.

Kalkulačky, žebříčky

kalkulačkami a žebříčky se na Měšci můžete setkat již delší dobu. Velkou oblibu si získala například kalkulačka pro výpočet čisté mzdy, ale i mnohé další se těší vašemu zájmu. Proto vám přinášíme celé spektrum nových kalkulaček a žebříčků, z nichž pro ukázku vybírám jen některé:

Nejdůležitější na konec

Technologie použité v novém Měšci nám umožňují rozšiřování jeho funkcí. Proto se můžete těšit na další vylepšení a změny k vaší spokojenosti. Pokud máte nějaký podnět pro přiblížení Měšce vašim potřebám, napište nám, jsme tu pro vás.

skoleni_21_6

Za všechny, kteří se na přípravě Měšce podíleli, vám děkuji za dosavadní přízeň a přeji vám spokojenost s novou podobou finančního serveru.

Petr Zámečník
šéfredaktor

Líbí se vám nový Měšec?

Autor článku

Šefredaktor odbormných komutních webů Poradci-sobě.cz a Realiťáci-sobě.cz. Šéf obsahu EMA data.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).