Hlavní navigace

Seriál B.I.G. Expert

Pravidelné ohlédnutí za akciovými trhy.

B.I.G. Expert: Směřování do recese odrazuje investory

Přestože se akciové trhy v posledních pár týdnech uklidnily a mírně se zotavují z panických říjnových výprodejů, nervozita mezi investory stále přetrvává. Nejinak je tomu na pražské burze, která obdobně jako mnohé další z větší míry pouze kopíruje náladu v USA.

Doba čtení: 3 minuty

B.I.G. Expert : trhy už nechtějí klesat

Akciové trhy jako by si již v posledních týdnech roku nechtěly dále kazit letošní bilanci. Přestože se v přívalu nových makroekonomických zpráv z celého světa ty pozitivní vyskytují vskutku ojediněle, investoři je (zřejmě dočasně) ignorují.

12. 12. 2008 0:00
Doba čtení: 3 minuty

B.I.G. Expert: Volatilita je prostě stále tady

Došlo k částečnému uklidnění situace na amerických akciových trzích, ale denní volatilita pořád dosahuje nadprůměrných hodnot. Trhy sice vykazují všechny známky přeprodanosti, ale jen to k otočení trendu nestačí. Trhy pro změnu sentimentu potřebují impuls a ten stále nepřichází.

5. 12. 2008 0:00
Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert: Nejistý osud některých titulů

Pražská burza potřebuje výraznější impulz anebo příchod roku 2009. Doporučení jsou složitá: ČEZ, Unipetrol a NWR budou reagovat na vývoj ropy, TO2 je rostoucí rebel bez příčiny, Orco, ECM, AAA a Zentiva pějí labutí píseň pražské burze - jejich další osud je více než nejistý.

Doba čtení: 3 minuty

B.I.G. Expert: Výsledky by měly přinést zklidnění

Přestože domácí burza v posledním týdnu obnažila úrovně z roku 2004, zatím nic nenapovídá tomu, že by se měl vývoj na burze zázračně otočit. U akcií teď již nejde ani o samu finanční krizi, která je spíše na ústupu, ale o reálný ekonomický pokles, který tato krize vyvolala.

Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert: Nejistota a strach dále ovládají trhy

Celosvětová masivní záchranná opatření pomohla burze jen na dva dny. Šance na brzké uklidnění se tak opět zmenšila, trhy bude nadále ovládat nejistota a strach investorů ze zpomalení tempa růstu ekonomik a výrazného poklesu zisků firem.

Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert - akcie: Nezůstal na kameni kámen

Tento týden se již asi nebude hodit má fráze, že trhy jsou jako na houpačce. Ale naštěstí také škrtám oblíbenou: "slečno, tenhle výtah jede jen dolů!". Nastalo období rozvážných rozhodnutí, která pole mého názoru trhy mírně a krátkodobě zvednou.

Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert - akcie: Každá krize nabízí příležitosti

Česká burza nezůstala bez následků. Jako by se obchodovalo bez fundamentu, jen hlavně nemít akcie. Nejvíce postiženi jsou developeři, kteří jsou závislí na financování od bank. Každá krize však nabízí příležitosti.

Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert - akcie: Komodity českému trhu dávají zabrat

Náznaky optimismu z USA trh již vstřebal, o dalším vývoji rozhodnou pololetní výsledky. Doba drahých energií nahrála ČEZu, zvýšené celoroční výhledy by měly firmu posunout zpět na výsluní. Komodity vůbec daly českému trhu zabrat, investorům NWR spánek ruší výprodeje na komoditních trzích.

17. 8. 2008 0:00
Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert - akcie: výsledková sezóna začala dobře

Pražská burza a kapitálové trhy obecně zažívají poměrně nelehké období. Vzhledem ke stavu a slabé důvěře v globální vývoj světové ekonomiky se není moc co divit. S nadsázkou by se dalo i napsat, že zlaté časy kontinuálního růstu na naší burze jsou nenávratně pryč.

Doba čtení: 2 minuty

B.I.G. Expert - akcie: Výsledková sezóna trh dále rozhýbe

V dalších týdnech před námi stojí rozhodně zajímavá výsledková sezóna, která na trh přinese další mimořádné pohyby a dle našeho názoru nabídne všem zájemcům o investování nečekané příležitosti. Z domácích luhů a hájů se mezi prvními můžeme těšit na dnešní hospodářské výsledky TO2, a následují ERSTE BANK, ZENTIVA, KB a UNIPETROL.

Doba čtení: 3 minuty