Životní pojištění
Ptejte se JUDr. Borise Čuchrana, předsedy představenstva a generálního ředitele AEGON Pojišťovny, na vše, co vás zajímá o životním pojištění.
V poradně odpovídá
-
Boris Čuchran
(Poradce pro životní pojištění)
Předseda představenstva a generální ředitel AEGON Pojišťovny
Poradna je uzavřena, nelze vkládat nové dotazy.
Dotazy
-
Daň z pojistného plnění
Dobrý den p.doktore,)
zajímalo by mne, jestli musím podat na finanční úřad Daňové přiznání, jestliže mi bylo vyplaceno pojistné plnění úrazu z životního pojištění ve výši 8 400Kč.
Děkuji
S pozdravem makudera
-
Výše pojistky II
Na tento dotaz ze dne 23.2. jste odpověděl,že by výše pojistné částky měla být cca 15 -ti násobek příjmu.Mám dceru 18 let,které bude končit stávající pojistka. Vezmu-li v úvahu stávající průměrný čistý příjem ve státě cca 15.000,- Kč , měla by její pojistka znít dle této úvahy na 2.700.000,- Kč? Stačí to při její věku,nebo by to mělo být více? Kolik by v takovém případě činilo pojistné? Chtěl bych, aby uzavřela pojistu už na celý život a nemusela ji už měnit.
Děkuji.
-
Životní pojištění
Prosím o informaci:Byl mi navýšen příspěvek na penzijní připojištění zaměstnavatelem musím to nahlasit.Jestli ano jak to mám udělat.Děkuji.
-
je Aegon na thu úspěšný?
dobrý den,
chtěl bych se zeptat, kolik pojistek uzavřel Aegon na českém trhu a zda považujete činnost vaší firmy za úspěšnou
díky Tomáš Havránek
-
Aegon - realizace vize
Dobrý den,
rád bych se zeptal jakými metodami se budete snažit získat pro svou vizi - nejvíce uzavřených nových pojistných smluv v oblasti životního pojištění - týmy regionálních spolupracovníků,uvážíme-li,že trh v České republice je těmito produkty od různých pojišťoven silně prosycen a navíc se do tohoto segmentu podnikání "vrhají" i tradiční bankovní ústavy ?
Děkuji za konkrétní odpověď
-
Dotaz
Zřejmě lze roční náklad na životní pojištění uplatnit jako odpočet při daňovém vyúčtování.
Co však, když po několika letech dojde k ukončení pojištění, aniž uběhla původně sjednaná lhůta. Projeví se to nějak v následujícím daňovým vyúčtování období resp. je nutné daňové zvýchodnění uplatněnými odpočty nějak "vrátit"?
-
Investiční nebo kapitálové životní pojištění je výhodnější pro pojišťovnu
Slyšel jsem od člověka velmi blízkému pojišťovnám (nikoli té Vaší), že z investičního pojištění platíte vyšší provize zprostředkovatelů než z kapitálového. Je to tak?
zvedavec
24. 2. 2006 12:47
-
Placení soc. a zdrav. pojištění z příspěvku na pojistku životní.
Dobrý den,
prosím o odpověď na následující otázku, která je pro mne velice důležitá:
V zaměstnání jsem odměňován minimální mzdou, tj. od 1.1.2006 částkou 7.570,- Kč hrubého.
Zároveň mám u pojišťovny sjednanou životní pojistku s možností daňového zvýhodnění ve shodě s podmínkami zákona o dani z příjmu. Pojistné si doposud platím sám z běžného účtu.
V případě, že požádám svého zaměstnavatele o snížení hrubé mzdy a strhávání mého pojistného z doposud hrazených mzdových nákladů na zaměstnance (mne) a odvádění přímo pojišťovně, mohu počítat s tím, že mi ze strženého pojistného nebude zaměstnavatel odvádět povinné odvody státu (soc. a zdrav. pojistné a daň)? S ohledem na můj nízký
příjem by mi to moc pomohlo, ale zaměstnavatel mi tvrdí, že minimální - zákonem dané - pojistné mi ze mzdy musí srazit a odvést do státního rozpočtu vždy! Má pravdu, když dle jiného článku "podmínky daňového odpočtu" uveřejněného na těchto webových
stránkách je uvedeno, že z pojistného na životní pojistku se sociální ani zdravotní pojištění neodvádí?
Za odpověď předem moc děkuji.
Alex KOCIÁN
Ostrava
-
výše pojistky
uvažuji o rizikové pojistce. nevím ale na jakou výši ji uzavřít. podle čeho bych ji měl vybírat? děkuji vám
-
Aeogon???
Neuvažujete o změně názvu? Pro české lidi je to příšerné jméno. Navíc i vaše reklamy byly příšerné, padající stromy, vybuchující benzinky.... voskové figuriny....