Dobrý den, jsme v Praze, plyn pouzivame uplne minimalne obcas na vareni, mesicni zalohy Kc 90, z toho asi 60 Kc byl mesicni pausal, vypis spotreby ted u sebe nemam. Je prosim mozne najit nejaky tarif bez pausalu nebo jen nejaky minimalni? Moc dekuji.
Takový tarif je možné najít, bohužel cena plynu se skládá z částky, kterou platíte za samotný plyn (dodávka), a z části, která jde provozovateli plynového potrubí (distribuce). I provozovatel plynového potrubí si bere měsíční paušál, od nějž "neutečete" - je to regulovaná částka, stanovená na celý rok dopředu. Měsíčně tak v Praze zaplatíte 51,47 Kč (618 Kč bez DPH ročně), aniž spotřebujete jediný kubík.
Aby tento povinný měsíční paušál dál nenarůstal, můžete samozřejmě zvolit produkt bez dalších pravidelných poplatků: patří mezi ně například ČEZ Praktik, minimální měsíční platby mají ale i další produkty: Global Energy FIX 2013, EP Energy Trading Home, 3E Plyn a další. Nejjednodušší bude najít fakturu a porovnat si trh v kompletním srovnání trhu (například na http://energie.mesec.cz).