Pojisteni zastavy

Dobry den,

zajimalo by me jake pojisteni zastavene nemovitosti banky v CR nejcasteji vyzaduji (vetsina bank uvadi jen pozadavek "pojisteni", ale bez blizsi specifikace) a zda musim mit pro prideleni hypotecniho uveru zivotni pojisteni (prip. co to pro me znamena - poplatky, kolik cini pojistka apod.).
Myslite si, ze se soucasna uroven urokovych sazeb udrzi nebo ocekavate jejich vyrazny rust?
Predem dekuji za odpoved.

Jana
26. 5. 2004 13:08

Odpověď

Dobrý den, ve většině případů banky vyžadují pojištění nemovitosti proti živelným pohromám a v případě, že se nemovitost nachází v záplavové oblasti i pojištění proti záplavám a povodním. Některé pojišťovny mají pojištění proti záplavám a povodním již v základní nabídce živelných pohrom, jiné ne a musíte nemovitost připojistit. Každá banka může požadovat i další připojištění rizik, např.Wüstenrot hypoteční banka vyžaduje taktéž pojištění proti vodě z poškozeného vodovodního potrubí.
V případě, že byste si o hypoteční úvěr žádala sama bez dalšího spolužadatele, vyžaduje většina bank životní pojištění ve výši hypotéky.Měsíční platba pojistného závisí na mnoha okolnostech, především Vašem věku, typu pojistky, zdravotním stavu.
Výrazný růst úrokových sazeb neočekávám, mírný se dá předpokládat.Můj odhad se pohybuje pouze v desetinách procenta.
Jana Marenčáková (Poradce pro hypotéky)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).