Pro koho to je?

Kdo by si měl nechat spravovat portfolio? Lidí, kteří na to dosáhnou, moc není, a ty, kteří na to mají, peníze investují jinak - podnikají apod., případně si ho spravují sami.
Petr
25. 10. 2005 10:40

Odpověď

Dobrý den,

s Vaším názorem nemůžeme souhlasit, neboť jak jsme zavádění služby předpokládali a praxe nakonec potvrdila, existuje cílová skupina osob, které disponují dostatečnými volnými finančními prostředky, očekávají z nich nadprůměrný výnos, jaký lze dosáhnout např. na akciovém trhu, ale zároveň nemají čas či dostatečné odborné znalosti k tomu, aby investice do akcií prováděly samy. A právě na tuto skupinu je zaměřena služba Správa portoflia poskytovaná obchodníkem Fio, burzovní spolčnost, a.s.. Upřesňuji jen, že pokud hovořím o volných finančních prostředcích, mám tím na mysli takové prostředky, které nejsou používány jiným způsobem (např. v podnikání, které ve Vašem dotazu zmiňujete).
Ve srovnání s podílovými fondy sice požadujeme relativně vysoký minimální vstupní kapitál, nicméně narozdíl od nich neúčtujeme žádné vstupní ani výstupní poplatky, klient má prostřednictvím elektronického pohledu na portfolio trvale přehled o jeho stavu a uskutečněných transakcích a veškeré náklady související s investováním jsou zcela zřetelné (na rozdíl od fondů, kde je celá řada tzv. manažerských poplatků skryta v několikastránkových statutech). Samozřejmostí je, že každý klient Správy portfolia může kdokoliv požádat makléře o vysvětlení uskutečněných operací.

Marek Polka
Fio, burzovní společnost, a.s.
Marek Polka (Poradce pro akciové trhy)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).