Hlavní navigace

vkladní knížky

Spořicí účty a termínované vklady v říjnu: kde jsou nejlepší úrokové sazby?

V obchodech sice ceny potravin rostou nahoru, ale na úrokových sazbách spořicích produktů to znát není, ty naopak stále stagnují. Zatímco spotřebitelé bojují o levnější máslo a vajíčka, peníze na spořicích účtech svůj boj už vzdaly.

Doba čtení: 4 minuty

Spořicí účty a termínované vklady v srpnu: kdo vám dá nejvíce?

Kam s přebytečnými penězi? Kdo má nejvyšší úrokovou sazbu? A jaké jsou podmínky pro lepší zhodnocení na spořicích účtech a termínovaných vkladech? Přehled aktuálních srpnových nabídek 2017.

Doba čtení: 4 minuty

Garance (jen) do změny sazebníku. Přehled spořicích účtů a vkladů pro duben

Pro lepší úrok musíte už něco udělat, nedostanete jej automaticky. A přísloví „když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“ platí pro spořicí produkty absolutně. Paradoxně ne ale u „čních“ bank.

Spořicí účty a termínované vklady 2017: přehled na trhu

Dáme vám lepší úrokovou sazbu, ale bude to něco za něco. Bez podmínek je spořicích účtů poskrovnu. S termínovanými vklady je to lepší, ale výměnou třeba za 10letou fixaci.

Češi si z vkladních knížek nevyzvedli skoro dvě miliardy korun

Na anonymních vkladních knížkách České spořitelny zůstalo podle ČTK 1,78 mld. Kč tvořeným 2,456 miliony nevyzvednutých vkladů. Platnost anonymních knížek měla podle zákona skončit už v roce 2002 a do roku 2012 běžela lhůta pro jejich výplatu. Banka…

Na výběr peněz z anonymní vkladní knížky máte poslední měsíc. Pak půjdou do nadace

Máte-li doma vy nebo váš příbuzný anonymní vkladní knížku, zbývá už jen jeden měsíc na vybrání zde uložených prostředků. Jejich výplata totiž s rokem 2016 skončí. Samotná platnost anonymních vkladních knížek podle zákona o bankách skončila už na…

Máte anonymní vkladní knížku? Na výplatu peněz máte čas jen do konce roku

Na výběr peněz z anonymní vkladní knížky máte poslední 3 měsíce. Na konci roku 2016 totiž končí lhůta, kterou Česká spořitelna již několikrát prodloužila. Původně si směli klienti vyzvedávat peníze z anonymních knížek pouze do roku 2012. Od roku…

7. 10. 2016 13:29

Spořicí účty a termínované vklady v září (přehled)

Kam vložit peníze a kde je spíše vybrat? Máme pro vás přehled aktuálních úrokových sazeb spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Doba čtení: 4 minuty

Anonymní vklady vyplatí Česká spořitelna i v roce 2016

Podle zákona o bankách skončila na konci roku 2002 platnost anonymních vkladních knížek (po tomto datu je banka nesmí dále úročit ani vydávat nové). Klienti si však mohli prostředky ze zákona vyzvednout až do konce roku 2012. Česká spořitelna však…

Pozor na spoření pro děti. Rodiče na peníze nárok nemají

Dětské vkladní knížky lákají vyšším zhodnocením než spořicí účty. A proč vlastně nezaložit dítěti stavební spoření, abychom dostali příspěvek navíc? Nezapomínejte ale, že peníze jsou pak dítěte, ne vaše.

Doba čtení: 4 minuty

Záložna MSD bez licence se brání: „Šlo o předem domluvený likvidační scénář“

Odebrání licence MSD ukazuje, že ČR není stabilním státem, kde se vyplatí spořit a zhodnocovat své peníze. A těžko posoudit, zda jde jen o údajné problémy družstva.

Doba čtení: 6 minut

Lidé si stěžují, že nemají peníze, a v bance jim leží zapomenuté miliardy

Chybí vám prostředky? V současnosti je to dost možné. Proto zapátrejte, jestli nemáte v bance vklad. Vyberte ho dříve, než bude pozdě.

Doba čtení: 3 minuty

TOP 10 spořicích účtů a termínovaných vkladů (přehled změn)

Banky většinou snižovaly úrokové sazby u spořicích účtů a termínovaných vkladů, ale i přesto lze najít perly.

Doba čtení: 4 minuty

Vyberte si nejvýhodnější spoření

Zaktualizovali jsme kompletní databázi vkladových produktů. Můžete si tak vybrat z kompletní nabídky na trhu ten pro vás nejvýhodnější. U spořicích účtů bez výpovědní lhůty nabízí i nadále nejvyšší úrok Metropolitní spořitelní družstvo (2,8 %…

Darujete peníze? Pozor na to, jak to děláte. Nakonec by je mohl dostat někdo jiný

Chcete darovat peníze blízké osobě? Vaším nesprávným postupem by se nakonec mohly dostat k úplně jiné osobě.

Doba čtení: 4 minuty

Investiční program pro Českou poštu: uvidíme zlepšení?

Dozorčí rada České pošty včera schválila Rámcový investiční program 2011 – 2013, investice tedy mají zelenou. „V roce 2011 počítá Česká pošta s investicemi ve výši 2,275 miliard korun. Plánovaná suma za poslední roky je limitována ekonomickými…

Levné účty bez poplatků a nejvyšší úroky na vkladech. Tipy pro letošní podzim

Pro své peníze chcete bezpečné uložení, slušné úroky a k tomu neplatit přemrštěné ceny za bankovní služby. Zdá se to nemožné? Vůbec ne.

Doba čtení: 6 minut

Při krachu banky a záložny dostanete až 2,5 milionu korun

Dlouho dopředu předznamenaná novela zákona o bankách přinese navýšení pojištěné částky, zkrácení procesu zahájení výplat, ale i zkrácení promlčecí lhůty.

Doba čtení: 6 minut

Vklady budou od nového roku definitivně pojištěny do výše 100 000 EUR

Senátem včera prošel vládní návrh novely zákona o bankách. Jedním z jeho pozitivních dopadů bude zvýšení pojištění vkladů až do výše 100 000 EUR. V současné době jsou vklady v bankách, záložnách a stavebních spořitelnách pojištěny do poloviční…

Od roku 2011 se zdvojnásobí pojištění vkladů na 100 000 EUR, úterní novela konkretizuje pravidla

S novelou Zákona o bankách, kterou v úterý odsouhlasila ve zrychleném zřízení Poslanecká sněmovna, je spojena také změna pravidel související s povinným zajištěním vkladů. Již dříve jsme vás informovali o tom, že evropská směrnice nařizuje členským…

Pojištění vkladů v bankách a záložnách - jak to je?

O své úspory se bát nemusíte, když by došlo na nejhorší, dostanete ze zákona své peníze zpět. Od příštího roku dokonce více a rychleji.

Doba čtení: 8 minut

Zlatý Měšec 2010: Nejlepší finanční instituce

Šestý ročník ankety Zlatý Měšec opět zvolí vítěze mezi finančními institucemi. Zapojením do ankety můžete získat zajímavé ceny, ale hlavně vy sami rozhodnete, která finanční společnost si právem zaslouží přídavné jméno „nejlepší“. Je to vaše čtenářská anketa, proto neváhejte a hlasujte!

9. 11. 2009 9:43
Doba čtení: 4 minuty

Vkladní knížky nejsou (ještě) mrtvé

S rostoucí oblibou běžných účtů to vypadalo, že vkladní knížky brzy vymřou a některé banky je také již přestaly nabízet. Přesto vkladní knížky stále žijí a někteří lidé na ně nedají dopustit.

Doba čtení: 11 minut

Z anonymních vkladních knížek lidé vybrali přes 117 miliard korun

Přes 117 miliard korun od ledna 2002 vybrali lidé z anonymních vkladních knížek České spořitelny. Banka musí anonymní vkladní knížky zrušit nejpozději do roku 2012. Bankovní ústav postupuje podle zákona, který nařizuje zrušit anonymní vkladní…

23. 7. 2009 15:49

Investování může být hrou, ale také rizikovým sportem

Investování. Slovo, které pro část obyvatel zní poměrně cizokrajně. Být investorem, alespoň tím drobným, může být každý z nás. Nemusíte mít ekonomické vzdělání, avšak bez alespoň částečné znalosti pojmů bude pro vás investování pověstnou španělskou vesnicí. Přinášíme vám první díl investiční kuchařky, která vás provede tuzemskými investičními příležitostmi.

Doba čtení: 5 minut

Anonymní vkladní knížka může ukrývat překvapení

Možná máte doma nebo u svých rodičů starou vkladní knížku České spořitelny, která je na doručitele. A je v ní uveden malý zůstatek, pro který nemá smysl jít do banky. To je omyl, na pobočku si zajděte, možná budete překvapeni, co vám banka vyplatí. Je proto škoda se knížky zbavovat na inzerát pochybným zájemcům o "starožitnost", kterých přibývá.

Doba čtení: 4 minuty

Co teď s penězi, dáme je do slamníku? (Komerční sdělení)

Ekonomická krize – to je nyní klíčové slovo, které nenechá nikoho v klidu. Banky při spoření ani při půjčkách či úvěrech velká řešení rozhodně nenabízejí. Nízké úrokové sazby a špatná dostupnost úvěrů. Tak lidé banky vnímají. Nabízí se však šance, jak se svými penězi dobře hospodařit.

19. 1. 2009 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Zlatý Měšec 2009: Nejlepší finanční instituce

Pátý ročník ankety Zlatý Měšec opět zvolí vítěze mezi finančními institucemi. Zapojením do ankety můžete získat zajímavé ceny, ale hlavně vy sami rozhodnete, která finanční společnost si právem zaslouží přídavné jméno „nejlepší“. Je to vaše čtenářská anketa, proto neváhejte a hlasujte!

Doba čtení: 4 minuty

Spoření v zemi české

Reklamy finančních společností nás přesvědčují k investování. Kdo neinvestuje, není „in“. Češi však vždy patřili spíše mezi spořivější národy, v rozhazování peněz jsme prostě opatrní. Opatrnost kazí lákadla v podobě velmi dostupných úvěrů, ale spořicím produktům se opět začíná dařit. Zvláště vlivem poklesu akcií a zvýšení úrokové sazby Českou národní bankou zažívá spoření nový vzestup.

Anketa "Nejabsurdnější bankovní poplatek" stále trvá

Již několikrát jsme vás informovali o průběžných výsledcích ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek, kterou organizuje portál www.bankovnipoplatky.com. I dnes přinášíme aktuální stav. Do ankety se do této doby zapojilo přes 25 tisíc respondentů a…