Hlavní navigace

svět

v ČR přibývají dolaroví milionáři rychleji, než je světový průměr

V roce 2015 přibylo v České republice 1800 nových dolarových milionářů, čímž se jejich počet zvýšil o 8,1 %.  Jejich počet tak v České republice roste rychleji, než je celosvětový průměr.  V současné době je u nás 23 200 dolarových milionářů…

27. 7. 2016 13:22

Kdo bude nejvíce zasažen zpomalením čínské ekonomiky?

Čína má jako významný světový dovozce komodit a technologií a vývozce investic obrovský vliv na globální ekonomiku. Zpomalením by výrazně utrpělo i Česko.

Doba čtení: 4 minuty

Občané všech zemí, spojte se a půjčujte svým státům

Zvyšování daní a posílání daňových složenek není populární, a tak nastupují jiné metody financování děravých státních pokladen.

Doba čtení: 8 minut

Akcie rekordně padají. Blíží se další ekonomické dno?

Trhy mají rozum, proto je americká dohoda o navýšení dluhového stropu nenabila optimismem. Naopak rekordně spadly. Co si z toho máme vzít?

Doba čtení: 9 minut

Vyzkoušeli jsme výlet do New Yorku na víkend. A stojí za to

Má cenu strávit prodloužený víkend v New Yorku? Autor to zkusil na 3 noci a přináší odpovědi z vlastní zkušenosti. Dozvíte se tak, kolik to stojí a co za peníze uvidíte.

Doba čtení: 12 minut

Nejdražší bílé víno světa stojí přes dva miliony korun

Nejdražší lahví bílého vína na světě se včera stalo bordeaux značky Château d'Yquem ročník 1811. Dvě stě let starou láhev prodávala v londýnském hotelu Ritz firma The Antique Wine Company (TAWC), pro svou novou restauraci na ostrově Bali ji za…

Dluhový strop v USA, další dobrý důvod ke krizi

Globální ekonomika dnes zápasí na několika frontách a postupně jí ubývá sil.

Doba čtení: 4 minuty

Pomohly by skomírající Evropě turecké liry?

Historie turecké ekonomiky ukazuje, že i před 36% inflaci se může hodit slůvko „jen“. Situace se ale lepší a Turecko by mohlo do ekonomiky unie vnést potřebný svěží vzduch.

Doba čtení: 4 minuty

Jsou arabské státy budoucími ekonomickými lídry, nebo kandidáty na odpis?

Arabské státy severní Afriky a Blízkého východu spolu s Izraelem tvoří společný a výbušný region, označovaný zkratkou MENA. Vhodný je pro investory-dobrodruhy.

5. 5. 2011 0:00
Doba čtení: 5 minut

Zbankrotují Spojené státy americké?

Tisku nových peněz jako dlouhodobému receptu na ekonomickou krizi trhy nevěří. Čeká nejspolehlivějšího dlužníka v historii bankrot veřejných financí?

Doba čtení: 5 minut

Povstane japonský fénix z popela?

Dvacet let uplynulo od konce hospodářského zázraku. Čeká v příštích letech Japonsko pokračování chmurných časů, nebo se začne blýskat na lepší časy?

Doba čtení: 4 minuty

Japonská katastrofa zlevňuje ropu

Světové ceny ropy včera ze strachu z jaderné krize v Japonsku obnovily prudký pokles a severomořská ropa Brent se po téměř třech týdnech vrátila pod hranici 110 dolarů za barel. Nové exploze v ohrožené jaderné elektrárně a zvýšení radiace…

Rozpačitá data z amerického trhu práce indexy nerozhýbala

Páteční americká makrodata trhy po celém světě vyhlížely s napětím, přesto po jejich oznámení výrazný posun nahoru či dolů nepřišel. Jejich výsledek je totiž neutrální. „Míra nezaměstnanosti v USA sice překvapivě poklesla na hodnotu 9,4%, ale…

Rok 2010 nejen na měnových trzích: přežije euro?

Uplynulý rok byl z hlediska globální ekonomiky nevypočitatelný jako odskok osmihranu. Za pochodu se psala historie, která bořila předpoklady a dosud známé pravdy.

Doba čtení: 4 minuty

Pšenice potraviny zdražit nemusí. Rozhodne počasí

Současná poměrně vyhrocená situace kolem ceny pšenice na světových trzích má známý původ – ruský zákaz exportu, její předjímané následky v podobě znatelného zdražení potravin jsou zatím ale předčasné. Komoditní stratég Saxo Bank Ole Sloth Hansen,…

Malthus: Nepomáhejme chudým, jinak nastoupí hladomor

Před dvěma sty lety byla aktuální vize toho, že rozrůstající se lidstvo nebude schopno samo sebe uživit. Nyní se obáváme stárnutí populace. Jaká je mezi tím analogie?

Doba čtení: 6 minut