Hlavní navigace

Skončí státní podpora?

Přituhuje. Ke změnám státní podpory stavebnímu spoření a hypotékám je zřejmě blíže než kdykoliv předtím. Je to rozumné? Co nás asi čeká? Jak se nás mohou dotknout chystané změny?

Doba čtení: 5 minut

Stavební spoření místo hypotéky

Chcete si půjčit více peněz na bydlení, ale neuspěli jste s hypotékou? Pak můžete zkusit štěstí se stavebním spořením – třeba se vám podaří získat stejně vysoký úvěr jednodušeji a levněji.

Doba čtení: 5 minut

Hypotéka nebo stavební spoření?

Potřebujete si půjčit peníze na bydlení a nevíte, jestli použít stavební spoření nebo hypotéku? Doplňují se, nebo si vzájemně konkurují? Co je výhodnější, dostupnější a levnější?

29. 11. 2002 0:01
Doba čtení: 5 minut

Smlouva pod nátlakem

Stavební spoření představuje jednu z možností, jak získat prostředky na nové bydlení či opravu bydlení staršího. Přístup stavební spořitelny však může dosažení cíle nejen zkomplikovat, ale též oddálit a dohnat klienty k podepsání smlouvy za jiných než původně sjednaných podmínek.

29. 11. 2002 0:00
Doba čtení: 5 minut

Sliby - chyby

Čekat na vyřízení žádosti o překlenovací úvěr přislíbené na 10 - 12 dní můžete i více než šest týdnů. Tipněte si stavební spořitelnu, u které se to stalo! Malou nápovědou vám budiž skutečnost, že na obsloužení si počkáte až hodinu.

Doba čtení: 3 minuty

Zvýhodněné povodňové půjčky

Od povodní sice už pár týdnů uběhlo, přesto ještě mohou všichni, kteří byli postiženi záplavami, využít zvýhodněných nabídek bank a stavebních spořitelen a půjčit si na překlenutí těžkých chvil potřebnou částku peněz.

13. 11. 2002 0:01
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spořitelny jdou dolů s úroky

Úroky klesají u všech finančních produktů – a teď konečně srovnalo krok i stavební spoření. Jedni budou jásat, jiným se tyto velké změny líbit nebudou. Zůstane stavební spoření pořád tak výhodné?

5. 11. 2002 0:01
Doba čtení: 6 minut

Peníze na špatný účet

Hlídejte si stavební spořitelnu. Mohlo by se vám stát, že kvůli její chybě nebudete bydlet. Vždyť je tak snadné zaslat peníze na jiný účet, než na který patří!

Doba čtení: 8 minut

Změny stavebních spořitelen

Stavební spoření patří mezi nejvýnosnější způsob zhodnocení peněz. Stavební spořitelny však teď chtějí podobně jako banky snížit úročení vkladů. Jaké k tomu mají možnosti a jak se proti nim bránit? Co to přinese klientům?

30. 9. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty

Stavební spořitelny s velkou vodou

Téměř polovina obyvatel České republiky, včetně nemluvňat, spoří v rámci stavebního spoření. Přestože naspořené prostředky lze využít na jakýkoli účel, lidé v zatopených oblastech již mají jasno. Jak se k tomu postavily stavební spořitelny?

Doba čtení: 2 minuty

Stavební spoření: Zrušte podporu!

Státní podpora ke stavebnímu spoření činí až 4500 Kč ročně. Nyní se dokonce uvažuje o její valorizaci. Samotná existence podpory je ale pochybná a je otázkou, zda by neměla být raději úplně zrušena.

Doba čtení: 3 minuty

Končí vám stavební spoření. Co dál?

Uplynulo 5 let od uzavření smlouvy o stavebním spoření a vy přemýšlíte, jak nejvýhodněji naložit se svými penězi. Jaké máte možnosti, která je nejvýhodnější a co vám přinese?

Doba čtení: 2 minuty

Proč založit stavební spoření v létě

Panuje obecné přesvědčení, že nejvýhodnějším časem pro založení stavebního spoření je konec roku. Ať tak či onak, stavební spořitelny nabízejí řadu argumentů, proč uzavřít stavební spoření právě teď -- během léta.

Doba čtení: 5 minut

VSS KB: Raději nevolejte

Potřebujete poradit? Zavolejte na informační linku! Ale než zvednete sluchátko, obrňte se trpělivostí a pevnými nervy. Nebo raději nevolejte, co potřebujete vědět, se stejně nedozvíte a jenom si zkazíte náladu jako paní Brabcová. Nebo šla spořitelna do sebe a napravila se?

Doba čtení: 2 minuty

Kolik stojí rychlé peníze ze stavebního spoření

Druhý díl miniseriálu o překlenovacích úvěrech stavebních spořitelen. Po obecném úvodu přichází velké srovnání jednotlivých stavebně spořitelních nabídek. Vyberete si?

Doba čtení: 5 minut

Rychlé peníze ze stavebního spoření

Stavební spoření je obecně považováno za běh na dlouhou trať. Přesto i prostřednictvím tohoto finančního nástroje lze získat peníze na bydlení velmi rychle – díky překlenovacím úvěrům.

Doba čtení: 5 minut

Vše o stavebním spoření 2001

Patříte i vy do velké rodiny stavebně spořících? Víte, s kým máte tu čest? V tomto článku zjistíte, jak to je se stavebním spořením u nás i v zahraničí, jaké bylo, jaké je, a jaké by mohlo být.

Doba čtení: 5 minut

Nerušte stavební spoření

Máte uzavřenou smlouvu o stavebním spoření a bude vám končit pětiletý cyklus? Nevíte, kam peníze výhodně uložit, aby byly rychle k dispozici? Stačí jen plně využít výhod stávající smlouvy o stavebním spoření a spořit dál!

27. 3. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty

A přece se spoří!

Stavebnímu spoření hrozí, že stát omezí jeho dosavadní výhodné podmínky. Stavební spoření proto vloni lámalo rekordy. Letos by měl zájem pokračovat.

Doba čtení: 1 minuta

Spořme, dokud jsme mladí

Chcete si založit stavební spoření a ještě vám nebylo třicet? Anebo jste se už stali rodiči, babičkami nebo dědečky a chcete spořit dětem či vnoučatům? Zkuste využít juniorských slev a akcí spořitelen!

15. 2. 2002 0:01
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření v novém roce

Podmínky stavebního spoření se neustále mění a letošní se s loňskými v mnohém nedají srovnat. Vyplatí se letos stavební spoření založit? Na co si dát pozor? Spořitelny si pro nás přichystaly mnoho nového. Čím nás překvapí?

Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření ještě stihnete!

Myslíte, že už nemůžete uzavřít stavební spoření a získat tak státní podporu za letošní rok? Opak je pravdou! A není to ani moc složité.

Doba čtení: 2 minuty

Ušetřete na poplatcích za stavební spoření

Chystáte se uzavřít stavební spoření? A víte, jaká je nejlepší cílová částka? Vzali jste v úvahu všechno, co jste měli? Neplatíte nic navíc? Opravdu? Jste si tak jistí?

Doba čtení: 3 minuty

Co bude se stavebním spořením?

Ministerstvo prý jen těžko shání prostředky na výplatu státní podpory stavebnímu spoření. Bude to argument pro to, aby se změnily podmínky spoření? Jak v takovém případě bude stavební spoření vypadat?

Doba čtení: 2 minuty

Předvánoční výprodej překlenovacích úvěrů - pospěšte si!

Od 12. listopadu do 14. prosince můžete od Stavební spořitelny České spořitelny získat překlenovací úvěr za 5,5 %. Tato nabídka nemá na českém trhu konkurenci.

16. 11. 2001 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Modrá pyramida chce předběhnout dobu

Rádi byste vyhráli Škodu Fabia u Modré pyramidy? Věříte podmínkám její soutěže a řídíte se jimi? Pak můžete dopadnout jako sedláci u Chlumce a splakat nad výdělkem!

Doba čtení: 1 minuta

Vánoční lákadla stavebních spořitelen

Ani závěr letošního roku není výjimkou v přetahování stavebních spořitelen o ziskuchtivého klienta. Auta, kola, sekačky na trávu, ale i boty, cédéčka a hrníčky přesvědčují o tom, že právě tahle spořitelna je ta nejlepší. Vyberete si?

Doba čtení: 3 minuty

Jak je stavební spoření výhodné po změnách úrokových sazeb?

Stavební spoření v poslední době prochází mnoha změnami. Řada spořitelen ruší zvýhodnění čistě spořících klientů, jiné mění veškeré podmínky. Je stavební spoření stále ještě výhodné? A která stavební spořitelna vám nabídne nejlepší podmínky?

Doba čtení: 5 minut

Co chystá žlutý mužíček aneb Velké změny u Raiffeisen stavební spořitelny

Raiffeisen stavební spořitelna přichystala změny, které nemají v dějinách stavebního spoření obdoby. Co je důvodem kolosálních změn všeobecných obchodních podmínek? A jde změna ku prospěchu klientů, nebo spořitelny?

24. 10. 2001 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření nemusí skončit za 5 let

Pokud jen spoříte a bude vám končit pětileté období trvání smlouvy o stavebním spoření, je výhodné, máte-li v úmyslu dále spořit, pokračovat v současné smlouvě. Důvodů takového počínání je několik.

Doba čtení: 2 minuty