Hlavní navigace

Stavební spoření

Proč založit stavební spoření v létě

Panuje obecné přesvědčení, že nejvýhodnějším časem pro založení stavebního spoření je konec roku. Ať tak či onak, stavební spořitelny nabízejí řadu argumentů, proč uzavřít stavební spoření právě teď -- během léta.

Ján Simkanič

23. 7. 2002 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 5 minut

VSS KB: Raději nevolejte

Potřebujete poradit? Zavolejte na informační linku! Ale než zvednete sluchátko, obrňte se trpělivostí a pevnými nervy. Nebo raději nevolejte, co potřebujete vědět, se stejně nedozvíte a jenom si zkazíte náladu jako paní Brabcová. Nebo šla spořitelna do sebe a napravila se?

Redakce

19. 7. 2002 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Kolik stojí rychlé peníze ze stavebního spoření

Druhý díl miniseriálu o překlenovacích úvěrech stavebních spořitelen. Po obecném úvodu přichází velké srovnání jednotlivých stavebně spořitelních nabídek. Vyberete si?

Ján Simkanič

5. 6. 2002 0:01 | Stavební spoření
Doba čtení: 5 minut

Rychlé peníze ze stavebního spoření

Stavební spoření je obecně považováno za běh na dlouhou trať. Přesto i prostřednictvím tohoto finančního nástroje lze získat peníze na bydlení velmi rychle – díky překlenovacím úvěrům.

Ján Simkanič

30. 5. 2002 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 5 minut

Vše o stavebním spoření 2001

Patříte i vy do velké rodiny stavebně spořících? Víte, s kým máte tu čest? V tomto článku zjistíte, jak to je se stavebním spořením u nás i v zahraničí, jaké bylo, jaké je, a jaké by mohlo být.

Ján Simkanič

10. 4. 2002 0:01 | Stavební spoření
Doba čtení: 5 minut

Nerušte stavební spoření

Máte uzavřenou smlouvu o stavebním spoření a bude vám končit pětiletý cyklus? Nevíte, kam peníze výhodně uložit, aby byly rychle k dispozici? Stačí jen plně využít výhod stávající smlouvy o stavebním spoření a spořit dál!

Petr Štola

27. 3. 2002 0:01 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

A přece se spoří!

Stavebnímu spoření hrozí, že stát omezí jeho dosavadní výhodné podmínky. Stavební spoření proto vloni lámalo rekordy. Letos by měl zájem pokračovat.

Zdeněk Struska

20. 2. 2002 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 1 minuta

Spořme, dokud jsme mladí

Chcete si založit stavební spoření a ještě vám nebylo třicet? Anebo jste se už stali rodiči, babičkami nebo dědečky a chcete spořit dětem či vnoučatům? Zkuste využít juniorských slev a akcí spořitelen!

Sylva Indrová

15. 2. 2002 0:01 | Stavební spoření
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření v novém roce

Podmínky stavebního spoření se neustále mění a letošní se s loňskými v mnohém nedají srovnat. Vyplatí se letos stavební spoření založit? Na co si dát pozor? Spořitelny si pro nás přichystaly mnoho nového. Čím nás překvapí?

Ján Simkanič

24. 1. 2002 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření ještě stihnete!

Myslíte, že už nemůžete uzavřít stavební spoření a získat tak státní podporu za letošní rok? Opak je pravdou! A není to ani moc složité.

Redakce

25. 12. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Ušetřete na poplatcích za stavební spoření

Chystáte se uzavřít stavební spoření? A víte, jaká je nejlepší cílová částka? Vzali jste v úvahu všechno, co jste měli? Neplatíte nic navíc? Opravdu? Jste si tak jistí?

Ján Simkanič

19. 12. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

Co bude se stavebním spořením?

Ministerstvo prý jen těžko shání prostředky na výplatu státní podpory stavebnímu spoření. Bude to argument pro to, aby se změnily podmínky spoření? Jak v takovém případě bude stavební spoření vypadat?

Ján Simkanič

10. 12. 2001 0:01 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Předvánoční výprodej překlenovacích úvěrů - pospěšte si!

Od 12. listopadu do 14. prosince můžete od Stavební spořitelny České spořitelny získat překlenovací úvěr za 5,5 %. Tato nabídka nemá na českém trhu konkurenci.

Ján Simkanič

16. 11. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Modrá pyramida chce předběhnout dobu

Rádi byste vyhráli Škodu Fabia u Modré pyramidy? Věříte podmínkám její soutěže a řídíte se jimi? Pak můžete dopadnout jako sedláci u Chlumce a splakat nad výdělkem!

Ján Simkanič

7. 11. 2001 0:01 | Stavební spoření
Doba čtení: 1 minuta

Vánoční lákadla stavebních spořitelen

Ani závěr letošního roku není výjimkou v přetahování stavebních spořitelen o ziskuchtivého klienta. Auta, kola, sekačky na trávu, ale i boty, cédéčka a hrníčky přesvědčují o tom, že právě tahle spořitelna je ta nejlepší. Vyberete si?

Ján Simkanič

6. 11. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

Jak je stavební spoření výhodné po změnách úrokových sazeb?

Stavební spoření v poslední době prochází mnoha změnami. Řada spořitelen ruší zvýhodnění čistě spořících klientů, jiné mění veškeré podmínky. Je stavební spoření stále ještě výhodné? A která stavební spořitelna vám nabídne nejlepší podmínky?

Radek Mann

29. 10. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 5 minut

Co chystá žlutý mužíček aneb Velké změny u Raiffeisen stavební spořitelny

Raiffeisen stavební spořitelna přichystala změny, které nemají v dějinách stavebního spoření obdoby. Co je důvodem kolosálních změn všeobecných obchodních podmínek? A jde změna ku prospěchu klientů, nebo spořitelny?

Radek Mann

24. 10. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření nemusí skončit za 5 let

Pokud jen spoříte a bude vám končit pětileté období trvání smlouvy o stavebním spoření, je výhodné, máte-li v úmyslu dále spořit, pokračovat v současné smlouvě. Důvodů takového počínání je několik.

Petr Štola

22. 10. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Kolik spořit?

Stavební spoření je jedno ze státem podporovaných spoření a vztahuje se na něj státní podpora. Proto každý přemýšlí, zjišťuje a ptá se: "Jak naspořit co nejvíce s co největší státní podporou a co nejmenšími náklady?" Odpověď bývá často nesprávná. Jak to tedy je?

Zdeněk Struska

16. 10. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Jak je to teď s úroky u stavebního spoření?

Stavební spoření prochází zemětřesením! Stavební spořitelny ruší úrokové zvýhodnění klientů, kteří nežádají o úvěr. Vyplatí se pak mít stavební spoření jenom kvůli spoření? Je státní podpora dostatečnou motivací?

Ján Simkanič

2. 10. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

Reklamní akce stavebních spořitelen? Máte poslední šanci!

Stavební spořitelny ve snaze přilákat a získat nové klienty zpestřují své nabídky různými lákavými výhodami. Pokud na nich chcete vydělat, neváhejte! Stejné nabídky se nemusejí opakovat!

Ján Simkanič

25. 7. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

Funguje stavební spoření?

Za nejvýhodnější způsob investování současnosti se považuje stavební spoření. Je doopravdy tak výhodné? Jakou dynamikou se tento produkt rozvíjí a kolik již bylo vyplaceno na státních podporách? Jak to bylo a je...

Martin Hrdý

23. 7. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty

Nejvýhodnější spoření je dnes stavební

Úrokové sazby v bankách jsou na historickém minimu. Otevřené podílové fondy nedosahují velké výkonnosti. Penzijní spolu s životním pojištěním jsou během na dlouhou trať. Nejvýhodnější spoření je dnes stavební.

Petr Štola

27. 6. 2001 0:00 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

Budou zachovány podmínky stavebního spoření?

23. 3. 2001 zveřejnila Světová banka "balíček doporučení". Kromě jiného se zde uvádí, že by bylo pro ČR dobré, kdyby vláda omezila státní podporu stavebního spoření! Je toto doporučení správné? Poslechne naše vláda evropské finanční experty?

Antonín Vávra

28. 3. 2001 4:06 | Stavební spoření
Doba čtení: 3 minuty

Spořením k nižším daním

Jak získat státní příspěvek a ještě odvádět nižší daně? Které finančí produkty nabízejí největší daňové úspory? Jaké investice budou v tomto roce bezpečné?. Dozvíte se v následujícím textu.

Radek Němeček

23. 1. 2001 2:06 | Stavební spoření
Doba čtení: 2 minuty