Hlavní navigace

Modrá pyramida přináší změny

Současná vlna změn ve stavebním spoření se nevyhnula ani Všeobecné stavební spořitelně KB alias Modré pyramidě. Od dubna zavádí nové obchodní podmínky a upravuje sazebník. Budou z toho mít klienti prospěch?

Nabídka překlenovacích úvěrů je kompletní

Úrokové sazby klesají, státní podpora stavebního spoření se pravděpodobně omezí. Stavební spořitelny musí řešit otázku, jak nalákat další klienty. Jejich novým trumfem jsou vylepšené podmínky překlenovacích úvěrů. Po podepsání smlouvy si můžete vzít úvěr téměř okamžitě.

31. 3. 2003 0:01
Doba čtení: 3 minuty

HYPO: Informace nedáme!

Položit dotaz HYPO stavební spořitelně se panu Hinnerovi ukázalo být neřešitelným problémem: obsazeno, výpadky spojení, rady typu "nevzdávejte to, zkoušejte dál" a přepojování klienta jako přehazování horkého bramboru... Najde HYPO řešení, nebo nenajdou klienti odpovědi na své dotazy?

Doba čtení: 3 minuty

Udržte si výhody stavebního spoření co nejdéle

Chcete se stavebním spořením výhodně spořit, i když dnes klesají úrokové sazby? Je to docela jednoduché. Existuje totiž jeden účinný trik, jak si můžete výhody starších smluv ponechat co nejdéle.

Doba čtení: 3 minuty

Stavební spoření: něco za něco

Největší stavební spořitelna zrušila svůj spořící tarif. Spekuluje se také o tom, že v tom nezůstane sama a výhodné úročení zruší i další spořitelny. Na snižování úroků si však všichni klienti stěžovat nemohou – někteří totiž díky tomu získají levnější úvěry.

Doba čtení: 5 minut

HYPO mrtvý brouk

"Jako klienti HYPO stavební spořitelny jsme byli s přístupem této banky velice nespokojeni a její neprofesionální přístup nám způsobil velké problémy. Před více než měsícem jsme do rukou předsedy představenstva zaslali doporučenou stížnost, na kterou nám doposud nikdo neodpověděl."

Doba čtení: 8 minut

Stavební spoření: smyčka se utahuje!

Návrh změn stavebního spoření zřejmě dostal finální podobu. Projde Sobotkovi jeho zákon? Kolik výhod ztratí stavební spoření? A kdy k tomu dojde?

Doba čtení: 4 minuty

Staré smlouvy v ceně zlata

Máte několik let starou smlouvu na stavební spoření? Možná máte v ruce hodnotnější kus papíru, než si uvědomujete. I přes vyšší poplatky za vedení účtu máte šanci vytěžit ze systému slušný balík. Stačí vědět jak.

Doba čtení: 2 minuty

Vyplatí se ještě stavební spoření?

Stavební spořitelny na začátku roku zvýšily poplatky za vedení účtu. Rázem se tak snížila výnosnost stavebního spoření. Vyplatí se v takovém případě ještě stavebně spořit? Nezaplatíme na poplatcích víc, než dostaneme od spořitelny?

Stavební spoření zdražilo

Stavební spořitelny na začátku letošního roku udělaly podivné opatření – významným způsobem a v naprosté tichosti zvýšily poplatky. Mají na to právo? Co je k tomu vedlo? A vyplatí se mít stavební spoření i po zdražení?

Doba čtení: 4 minuty

Vyždímejte ze stavebního spoření, co se dá

O výhodách stavebního spoření toho už bylo řečeno mnoho, přesto nezaškodí přečíst si je všechny pohromadě. Vaše šance na získání větších výnosů při menších nákladech se tak může rapidně zvýšit.

Doba čtení: 4 minuty

Stavební spoření? Zbourat!

Ministerstvem financí navrhované změny v systému stavebního spoření mohou mít dramatické dopady na jeho budoucí fungování. Reforma systému ale nebyla neočekávaná. Tak dlouho se totiž chodí se džbánem pro příspěvek, až se ucho utrhne.

Doba čtení: 3 minuty

Skončí státní podpora?

Přituhuje. Ke změnám státní podpory stavebnímu spoření a hypotékám je zřejmě blíže než kdykoliv předtím. Je to rozumné? Co nás asi čeká? Jak se nás mohou dotknout chystané změny?

Stavební spoření místo hypotéky

Chcete si půjčit více peněz na bydlení, ale neuspěli jste s hypotékou? Pak můžete zkusit štěstí se stavebním spořením – třeba se vám podaří získat stejně vysoký úvěr jednodušeji a levněji.

Doba čtení: 5 minut

Hypotéka nebo stavební spoření?

Potřebujete si půjčit peníze na bydlení a nevíte, jestli použít stavební spoření nebo hypotéku? Doplňují se, nebo si vzájemně konkurují? Co je výhodnější, dostupnější a levnější?

29. 11. 2002 0:01
Doba čtení: 5 minut

Smlouva pod nátlakem

Stavební spoření představuje jednu z možností, jak získat prostředky na nové bydlení či opravu bydlení staršího. Přístup stavební spořitelny však může dosažení cíle nejen zkomplikovat, ale též oddálit a dohnat klienty k podepsání smlouvy za jiných než původně sjednaných podmínek.

29. 11. 2002 0:00
Doba čtení: 5 minut

Sliby - chyby

Čekat na vyřízení žádosti o překlenovací úvěr přislíbené na 10 - 12 dní můžete i více než šest týdnů. Tipněte si stavební spořitelnu, u které se to stalo! Malou nápovědou vám budiž skutečnost, že na obsloužení si počkáte až hodinu.

Doba čtení: 3 minuty

Zvýhodněné povodňové půjčky

Od povodní sice už pár týdnů uběhlo, přesto ještě mohou všichni, kteří byli postiženi záplavami, využít zvýhodněných nabídek bank a stavebních spořitelen a půjčit si na překlenutí těžkých chvil potřebnou částku peněz.

13. 11. 2002 0:01
Doba čtení: 4 minuty

Stavební spořitelny jdou dolů s úroky

Úroky klesají u všech finančních produktů – a teď konečně srovnalo krok i stavební spoření. Jedni budou jásat, jiným se tyto velké změny líbit nebudou. Zůstane stavební spoření pořád tak výhodné?

5. 11. 2002 0:01
Doba čtení: 6 minut

Peníze na špatný účet

Hlídejte si stavební spořitelnu. Mohlo by se vám stát, že kvůli její chybě nebudete bydlet. Vždyť je tak snadné zaslat peníze na jiný účet, než na který patří!

Doba čtení: 8 minut

Změny stavebních spořitelen

Stavební spoření patří mezi nejvýnosnější způsob zhodnocení peněz. Stavební spořitelny však teď chtějí podobně jako banky snížit úročení vkladů. Jaké k tomu mají možnosti a jak se proti nim bránit? Co to přinese klientům?

30. 9. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty

Stavební spořitelny s velkou vodou

Téměř polovina obyvatel České republiky, včetně nemluvňat, spoří v rámci stavebního spoření. Přestože naspořené prostředky lze využít na jakýkoli účel, lidé v zatopených oblastech již mají jasno. Jak se k tomu postavily stavební spořitelny?

Doba čtení: 2 minuty

Stavební spoření: Zrušte podporu!

Státní podpora ke stavebnímu spoření činí až 4500 Kč ročně. Nyní se dokonce uvažuje o její valorizaci. Samotná existence podpory je ale pochybná a je otázkou, zda by neměla být raději úplně zrušena.

Doba čtení: 3 minuty

Končí vám stavební spoření. Co dál?

Uplynulo 5 let od uzavření smlouvy o stavebním spoření a vy přemýšlíte, jak nejvýhodněji naložit se svými penězi. Jaké máte možnosti, která je nejvýhodnější a co vám přinese?

Doba čtení: 2 minuty

Proč založit stavební spoření v létě

Panuje obecné přesvědčení, že nejvýhodnějším časem pro založení stavebního spoření je konec roku. Ať tak či onak, stavební spořitelny nabízejí řadu argumentů, proč uzavřít stavební spoření právě teď -- během léta.

Doba čtení: 5 minut

VSS KB: Raději nevolejte

Potřebujete poradit? Zavolejte na informační linku! Ale než zvednete sluchátko, obrňte se trpělivostí a pevnými nervy. Nebo raději nevolejte, co potřebujete vědět, se stejně nedozvíte a jenom si zkazíte náladu jako paní Brabcová. Nebo šla spořitelna do sebe a napravila se?

Doba čtení: 2 minuty

Kolik stojí rychlé peníze ze stavebního spoření

Druhý díl miniseriálu o překlenovacích úvěrech stavebních spořitelen. Po obecném úvodu přichází velké srovnání jednotlivých stavebně spořitelních nabídek. Vyberete si?

Doba čtení: 5 minut

Rychlé peníze ze stavebního spoření

Stavební spoření je obecně považováno za běh na dlouhou trať. Přesto i prostřednictvím tohoto finančního nástroje lze získat peníze na bydlení velmi rychle – díky překlenovacím úvěrům.

Doba čtení: 5 minut

Vše o stavebním spoření 2001

Patříte i vy do velké rodiny stavebně spořících? Víte, s kým máte tu čest? V tomto článku zjistíte, jak to je se stavebním spořením u nás i v zahraničí, jaké bylo, jaké je, a jaké by mohlo být.

Doba čtení: 5 minut

Nerušte stavební spoření

Máte uzavřenou smlouvu o stavebním spoření a bude vám končit pětiletý cyklus? Nevíte, kam peníze výhodně uložit, aby byly rychle k dispozici? Stačí jen plně využít výhod stávající smlouvy o stavebním spoření a spořit dál!

27. 3. 2002 0:01
Doba čtení: 3 minuty