Já bych asi v prvém kroku zřídil u AirBank účet vedený v USD a nechal k němu vydat kartu. (Není až tak podstatné, zda by byl účet zřízený na dceru, kde může být nyní problém s jejím podpisem smlouvy, nebo na Vás, s tím, že dcera by byla držitel karty a disponent s účetem.) Kartu bych neaktivovanou zaslal dceři do U.S.A.
Současně bych pro sebe zřídil účet u Valuto, s limitem do 20 tis. EUR (je třeba doklad totožnosti, nejlépe OP, a doklad o adrese, např. předpis SIPO). Na Valuto bych pak převedl v tuzemsku cca 103 tis. Kč (aby bylo dost na USD a na poplatky) a koupil oněch 4 tis. USD, které bych za poplatek 150 Kč (viz ceník Valuto) převedl na výše uvedený dolarový účet u AirBank, za což by mi banka strhla 100 Kč za příchozí platbu v cizí měně.
Mezi tím byste kartu AirBank, fyzicky již přítomnou v U.S.A., aktivovali aby bylo by možné s ní buď normálně platit (v USD, bez konverze a poplatků), nebo vybrat peníze z bankomatu v U.S.A., přičemž za výběr by si AirBank strhla dle ceníku poplatek 100 Kč.
Pokud vezmeme v potaz, že dcera by vše jednorázově vybrala ;), pak by celá ta operace vyšla na poplatcích na nějakých 350 Kč. Kdybyste ty dolary kupoval na Valuto dnes, byl by kurz do 27,40 CZK/USD, čili vešel byste se s nákupem do 101600 Kč. Kdybyste vynechal "anabázi přes Valuto" a směnil koruny na dolary přímo v AirBank, zaplatil byste za konverzi o 1600 Kč více. (A např. v GE Money Bank dokonce o 2816 Kč více!) Čili využitím Valuto celkem jistě ušetříte, protože úspora na konverzi měn je větší, než veškeré poplatky.
Ještě podotýkám, pokud má dcera v U.S.A. účet, že zaslání peněz přes nějakou devizovou platební společnost může vyjít výhodněji, nebo srovnatelně. Ale to už si musíte nastudovat :-).
Osobně mám za to, že mít českou kartu k českému dolarovému účtu může být pro dceru za louží dobrá pojistka, když by nutně potřebovala peníze, protože v nouzi nejvyšší je k ní dostanete velmi rychle.