Hlavní navigace

Názor k článku Zrušení účtu bez udání důvodu. Jak se na to dívají úřady? od Jaromir - Pro útulek, pokud na něj dostává pravidelné platby,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 6. 2020 12:49

  Jaromir

  Pro útulek, pokud na něj dostává pravidelné platby, je to celkem likvidační a nefér.

  Nedovedu si představit případ, proč zrušit transparentní účet útulku.

  Bude mít pak problém všem dárcům oznámit nový účet, protože z výpisu se nedozvíte kontakt na člověkat, kdo Vám poslal peníze :D. Leda jim poslat každému haléř zpátky s tím, že se změnilo číslo účtu a ať vás kontaktují.

  Hned mě napadla paralela z premiovými účty a kolotoče kolem nich, když rušili banky účet, poté co nezabralo vydírání ve smyslu "My Vám dáme jeden vstup do sálónku a Vy nám naoplátku dáte peníze do nevýhodného fondu či investičního životního pojištění", jak tu zkoušely banky na spoustu lidí v posledních letech. I proto bych do premiového účtu nešel, je to svistvo se takhle chovat...

  Fakt spíš vidím problém zejména u starých lidí a neziskovek. Jsou závislí, či staří a banky si pak s nimi dělají co chtějí.

  Mé babičce například jedna z největších bank poslala před pěti lety, že "V rámci zkvalitňování a zlepšování služeb pro klienta jí... bla bla... bla bla... zdražují účet o padesát korun nějakou 120 Kč měsíčně".

  Tak 83 letá babička z toho byla na větvi :D a šli jsme do FIO a zřídili tam účet a u milé první fuhrer šparkassy účet zavřeli.

  To stejné ze spořícími produkty babička měla spořící účet u jiné banky, kde ji díky papírovým výpisům peníze ne přibývaly ale ubývaly (a to pominu inflaci).

  Prostě si banky s člověkem hrají... Dokud jste mladý, progresivní to dáte, ale co až budete mít 80 a bude Vám tam chodit důchod, nebo budete útulek a nějaká 100 lidí Vám tam bude posílát pár kaček pravidelně měsíce... Celkem hnus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).