Hlavní navigace

Názory k článku Za zlomený kotník 70 tisíc od obce, která se nestarala o zastávku

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 2. 2011 19:30

  Theodore Bagwell (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Tak to snad nedovolí dopravci, ale jasné, kam míříte - v době, kdy chodníky museli uklízet vlastníci přilehlých nemovitostí, např. domů, tak obec jednoduše cesty, které takhle zbyly na ni - v parku, tam, kde domy nejsou atp., označila cedulkou - vstup na vlastní nebezpečí či chodník se v zimě neuklízí, to někdo jiný nesměl. Pokutu lidem, to se to dávalo, samy obce dnes na to samé kašlou - mnohde neprůchodné, neschůdné...

 • 3. 2. 2011 20:12

  golman (neregistrovaný) ---.209.broadband13.iol.cz

  A co kdyby se zapojili naši drazí dlouhodobě nezaměstnaní spoluobčané? Myslím, že se jich v každé obci najde víc než dost. Koneckonců, my na ně odvádíme daně a další, tak co kdyby oni pro nás na oplátku trochu mákli, a to nejen v zimě kvůli sněhu a ledu.

 • 4. 2. 2011 9:22

  Theodore Bagwell (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Budiž. Ale berte nejprve v potaz, že je povinností obce uklízet, ne těchto občanů. Není dobré nezaměstnané dehonestovat (může to potkat kohokoliv - Vás, mne...). Zaměstnanci i osvč si platí jakési pojištění proti nezaměstnanosti nebo pro případ nezaměstnanosti, jak chcete, a to v podobě příspěvku na státní politiku zaměstnanosti, každý jen: daně, zdravotní a důchodové, popř. nemocenské pojištění, na tohle se zapomíná. Takže nevidím důvod, proč by registrovaní na úřadu práce měli toto vykonávat, potřebují se rekvalifikovat, vzdělávat, shánět si místo, ale poté, co jim dojde podpora, tedy, pokud jde o dlouhodobě nezaměstnané, které už neplatí úřad práce, ale tzv. sociálka, tak to ANO - ti jsou opravdu placeni z našich daní!!! (Ti dříve zmínění ze svého vpodstatě pojištění.) Tohle je nutno rozlišovat. Myslím ostatně, že některé obce toho již využívají..., protože tihle lidé mají nárok na více než existenční minimum, jen když dělají nějaké obecně prospěšné práce. Háček je v tom, že mnohé obce na úklid kašlou a raději se jen pojistí (viz má předchozí poznámka k tématu). A hlavně už vidím nějakou paní úřednici co si dovolí poslat s hrablem, lopatou, koštětem, smetákem uklízet sníh jistou menšinu - říkám to obrazně, aby mi to nějaký moderátor debat nesmazal, nemůžu to říci konkrétně, ale jistě víte koho mám na mysli, tu hnusnou, línou, odpornou, drzou a množící se menšinu (co jednou bude možná většinou). Ty, co si se zlatými řetězi jezdí mercedesy pro sociální dávky hmotné nouze...

 • 4. 2. 2011 17:38

  golman (neregistrovaný) ---.209.broadband13.iol.cz

  Ano, souhlasím, nezaměstnaným se může stát každý z nás a každý kdo si platí sociální pojištění, platí také "pojištění proti nezaměstnanosti", ale já jsem mluvil o dlouhodobě nezaměstnaných. A k té menšině - zajímavé je, že například v Uherském Hradišti a Starém Městě u UH je zvládli "vyhnat do ulic" se smetáky...fakt je, že některé ženy z této menšiny jdou uklízet v sukních a botech na podpatku, ale člověka, co jede do práce vydělávat na sebe i na ně, to aspoň po ránu rozesměje.

 • 4. 2. 2011 18:27

  Theodore Bagwell (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Jasně, takže si rozumíme. Čerstvé nezaměstnané nechme, ať si rychle najdou novou práci. Ona to dneska není žádná sranda. Dlouhodobé už zapojme do obecně prošpěných prací. Ale víte, ono to má háček. Vy možná a vlastně i já nemáme vůbec na mysli ani ty dlouhodobě nezaměstnané, ale prostě ty, co nikdy nedělali a hlavně (!!!) nikdy (!!!) dělat nebudou... Já jsem z Prahy a ujišťuji Váš, že když úklidová firma přebírá takové lidi od obce, tak jsou to jenom bílí! ... někdy jsou mezi nimi i bezdomovci. (V době, kdy mívám přestávku v práci, tak se party střídají, takže je potkávám často.) Ale tuhle menšinu jsem ještě sníh uklízet fakt neviděl! Jen jednou v létě se účastnily 2 takovéhle ženy s koštětem úklidu ulice, moc tomu nedaly, ale "necítily se aspoň tak gipsy", aby nevzaly do ruky koště!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).