Vlákno názorů k článku Znárodněním vkladů na Kypru se překročila červená čára. Hrozí to i nám? od Fido - V clánku se píše, že české banky jsou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2013 13:28

    Fido (neregistrovaný)

    V clánku se píše, že české banky jsou ziskové. To je sice fakt ale zcela mimo. Loupeže na Kypru se nedopustily banky ale stát. A náš stát je taky zadlužený, s prázdnou (vykradenou) kasou a taky pořád hledá, kde by si přilepšil na úkor lidí.

  • 20. 3. 2013 17:38

    petr (neregistrovaný)

    Ano, ale i kdyby se něčeho dopustily banky, tak to není důvod trestat jejich klienty. A mě to připadá jako trest za to, že někdo neutrácí jak blázen a má proto peníze. Sleduji tendence politiků, přesvědčit lidi k ekonomicky nerozumnému utrácení, a nelíbí se mi to. Nízká spotřeba je pouze důsledkem, nikoli příčinou krize. Proto když zvedneme spotřebu a příčinu spočívající v zákonité nerovnováze tržní ekonomiky (neustálé přesouvání bohatství od chudších k bohatším) ponecháme, akorát tím tento proces přesouvání bohatství urychlíme. Měli bychom si vybrat, co vlastně chceme co nejdříve, dokud ještě máme možnost). Jestli demokratickou společnost s rozumnými regulačními mechanismy, s důsledným dodržováním principu zásluhovosti v odměňování jednotlivců, blízkou socialistickým myšlenkám (jinou rozumnou alternativu k tomu co tu máme dnes bohužel neznám), nebo pokračování pádu nejen ekonomických ukazatelů růstu, ale i vzdělání a morálky, kdy se člověk bude moci dostat o stupínek výše jen za cenu, že dva spoluobčany zašlápne o stupínek níže, a konce i té dnešní zcela formální demokracie (ve skutečnosti diktatury velmi pochybných elit vzešlých ze zlodějen a zlodějnami se držících pevně u moci) a právních základů společnosti, ukázku nám právě předvedla EU svým amorálním návrhem Kypru, který porušuje Listinu práv a svobod (každý má právo vlastnit majetek a právo na jeho ochranu).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).