Tato změna Vám přinese luxusních 360Kč za rok za což pořídíte jeden malinký nákup v Lídlu. Protihodnotou je 10 let bez možnosti ovlivnit investici. Já jsem počkal, až bude po vázací době a spoření starého typu ukončil a uzavřel novou. Peníze ze staré smlouvy investoval do stavebního spoření (kdysi výhodného). Do fondu jsem šel jen dík významnému příspěvku zaměstnavatele. Nikdy bych do tak ztrátového podniku neinvestoval jen své peníze. Tyto dlouhodobé investice nemají výnos ani spořících účtů.
+1
V současnosti penzijní fond úspory znehodnocuje (přípisy pod inflací) a těch pár třicetikorun bude prakticky znamenat desetitisíce ztrátu.
Taky mám "starý" plán a ani mne nenapadne ho prodlužovat. Leda zrušit. Už teď jsem snížil úložku na 100,-Kč měsíčně, protože blbej termíňák mi nese více a rozdíl časem smaže státní podporu.
Ukončit ho mohu v padesáti místo v šedesáti. Pak zřídit nové, kde státní příspěvek nebude zcela zlikvidován a vydělám na něm trochu i já. Spíše ale založit v 55 letech, deset let "spoření" za současných podmínek vynese peníze jen zprostředkovatelům a fondu.
Předpokládám, že autor je novým prodejcem penzijního připojištění, protože takhle nezakrytě hledat nové klienty... Nicméně pokud jde o mě, mám "starou" smlouvu se 120,-Kč a NIKDY ji nezměním, a to právě kvůli oné hranici 50 let. Už teď vím, že se státního důchodu nedožiju, chci si tedy svých peněz užít a jít do předčasného důchodu a k tomu potřebuji peníze ze svého penzijního připojištění. Nechci čekat do 60 let... ani omylem. A onu "ztrátu" si vykompenzuji jinde, např. spořením do stavebka, nákupem zlata či nemovitosti. A jen mezi námi děvčaty, když lze zpětně změnit státní příspěvek u stavebního spoření, proč by to nešlo u penzijního připojištění, takže o výši státního příspěvku vůbec nejde, když bude stát chtít, sebere si ho celý.
Hm, ve starých smlouvách je kupříkladu zakotvena povinnost navyšovat vyplácenou penzi o x %, v dnešních nic takového nenajdete. Já kupříkladu měl v penzijním plánu sjednanou starobní penzi, která se každý rok měla navýšit o 4, 5 %. Tu díky své naivitě a vyčůranosti prodavače z konkurenčního fondu již nemám.
Je tomu asi rok co nás navštívila paní z ČESKÉ POJIŠTOVNY, která matce tvrdila, že ted je nové a lepší penzijní připojištění. Máme taky ještě starý PP. Tvrdila dokonce, že se z něj dá průběžně vybírat. Ani sem se s ní nebavil odpálkoval ji. Evidentně chtěla udělat nějakou životku jinak si to nedokážu vysvětlit.
Jak začne někdo skřehotat cosi o něčem novém a výhodnějším, měly by ovečky zbystřit své zelenou pastvou poněkud otupělé čivy.
Výhodnější = jak pro koho. Pro mne, pro prodejce nebo pro instituci (banku, mobilního operátora...)? Kdyby to bylo pro mne, měla bych se vyhledat informace sama. Pokud pro prodejce nebo jeho mateřskou instituci, tak nahání ovečky, aby mu tu děsně výhodnou smlouvičku podepsaly třeba i na smrtelné posteli.
Už několik let mám zásadu, že dokud mám peníze v hrsti já, jsem king a ať mne tito nahaněči uhání. Jakmile cokoli podepíšu, mají moje peníze v hrsti oni, já mám především povinnost to zaplatit. Takže čtu, zjišťuju informace a nechávám (nebo taky nenechávám) se nahánět.
Prosťáčkům jako jste Vy by už konečně měl být zakázán přístup k internetu. Zaplňujete ho nesmysly, stěžováním si a nářky.
Dále k dIstribuci finančních produktů. Většina z toho bude asi nad Vaše chápání, i když budu psát velmi pomalu.
Smlouvičku podepsat nestačí, někdo ji taky musí platit. Ten nepříliš důstojný způsob distribuce finančních produktů je dán vztahem lidí k nim. Lidem jsou jejich zcela peníze lhostejné, když by nebyli aktivně kontaktováni, tak by je nechali hnít na bankovních účtech. Běžně se lze setkat s tím, že někdo platí smlouvu (nějakého produktu), aniž by věděl proč. Jakmile totiž dojde na finance, tak se smazávají rozdíly v inteligenci - prosťáček nebo vědecký pracovník s pěti doktoráty, oba mají najednou vygumované hlavy.
Být vámi tak nekecám a žhavím www.prace.cz. Budete to potřebovat.
Máte pravdu, podepsaná smlouvička se taky musí platit.
Právě proto, že lidem peníze lhostejné NEJSOU, nechávají je hnít na bankovních účtech. Protože tam jsou aspoň trochu v bezpečí před finančními žraloky, Na to, aby své peníze rozházeli, na to žraloky nepotřebují, to hravě zvládnou sami. Spíš mají jeden základní problém: své peníze před žraloky ochránit. Vy asi taky budete mladý, dynamický, pravděpodobně MBA (mladý, blbý, ambiciózní). Až za sebou budete mít 20 let zkušeností s rozkrádáním a zákony naší banánové republiky, které už stačila nabýt generace +-50, budete mluvit jinak. Co jsou mi platné parametry nějakého dlouhodobého produktu, který v dobré víře uzavřu, když se po 5 letech diametrálně změní? Pokud uzavřu např. penzijní připojištění, ale po 5 letech se změní podmínky, jsem v pasti. jen u penzijka se podmínky měnily už několikrýt, vždy k tíži spořících. Současné úvahy jdou tím směrem, že bude mít téměř totožné parametry se státním důchodem, a ten podle výkladů ministerstva údajně téměř nebude. Není-liž lepší ty peníze profrcat hned? Co budu mít z toho, celý život šetřit a ve stáří žebrat? Pokud stát není schopen zajistit aspoň základní stanovení parametrů a základní zákonnost, nemá smysl se o cokoli pokoušet. A buďte bez obav, že to lidi nepoznají a že jsou jen hloupá masa bez mozku.
...a změňte i novou následovně - posílejte tam jen 100,- a peníze ukládejte smysluplněji. Na trhu jsou jiné produkty, které se netváří jako konzervativní ale jsou jimi a klientům nabízejí vyšší garance než jakýkoli PF...
V žádném penzijním plánu žádného PF nemá klient jisté, co na konci dostane, ať ve formě jednorázové výplaty, nebo v podobě doživotního důchodu...Státní příspěvek také nemá nikdo garantovaný a jen bláhovec by si myslel, že jej bude dostávat ještě za 5,10 či 20 let...
A systém, který teprve po 15 letech fungování přidal do zákona (42/1994Sb. novelou k 1.8.2009) §12, kde se hovoří, že již PF mají zakázáno uplácet zaměstnavatele a že se prodejci musejí ke klientům chovat s náležitou odbornou péčí a nesmí lhát a nic zamlčovat....no to si snad každý udělá obrázek sám...