Vzpomínám si jak se to dělalo dřív. Sháněly se účtenky všude možně a to třeba takto:
nábytek, koberec, televize - vybavení kanceláře
nová pc - testovací stroje a servery
notebooky - software je třeba otestovat na mnoha konfiguracích
mobily - děláš i mobilní software a ten je třeba otestovat
čistící prostředky, kancelářské potřeby, spotřební materiál do tiskáren, toaletní papíry - provoz kanceláře
sem tam jídlo - občerstvení pro školené klienty
provoz žravého auta - je třeba jezdit za zákazníky (znám člověka co má v papírech 20l na sto)
pronájem kanceláře a poboček - ideálně ve vlastní nemovitosti, příp. někoho z rodiny
Takže pak "byly" v kanceláři tři koberce, dvě televize, hromada nábytku a nikomu to nevadilo. Kontrolou to v pohodě prošlo, protože drobný majetek se evidovat nemusí a můžete ho vyhodit třeba den po koupi.
Ať stát nechá lidi pracovat a třeba z toho nějaké peníze uvidí. Když živnostníky nechá zkrachovat, nacpou se mu na úřady práce a co potom?
"Ať stát nechá lidi pracovat a třeba z toho nějaké peníze uvidí. Když živnostníky nechá zkrachovat, nacpou se mu na úřady práce a co potom?"
--- Tak nějak. Ostatně, momentálně mám jako živnostník s paušálem nárok na přídavky na děti, ale zatím mi to přijde trochu hloupé (když skutečný příjem mám lepší než bez paušálu). Jestli ale prosaděj tuhle habaďůru, tak už mi to tak hloupé možná nepřijde, a vzhledem k nižšímu příjmu (následkem zvýšení zdanění) budeme mít nárok i na příspěvek na bydlení. Opravdu se to státu vyplatí?
(A ještě jedna věc, neplatí trochu, že čím víc peněz lidi mají - namísto odvádění vyšších daní - tím spíš je utratěj, tedy podporujou zejména v dnešní době tolik skomírající spotřebu, potažmo zaměstnanost atd.?)