Hlavní navigace

Zlotému pomohly intervence

Miroslav Frayer

Koruna do nového týdne příliš dobře nevstoupila, když v pondělí ztratila ze své hodnoty vůči euru zhruba 0,20 %.

Doba čtení: 1 minuta

Přesto však bylo obchodování spíše klidné, když se kurz po většinu dne nacházel v blízkosti hranice 25,50 CZK/EUR. Nedařilo se také maďarskému forintu, který oslabil o více jak půl procenta. Regionálním měnám do karet nehrála rostoucí nejistota ohledně rozpočtové krize a nutného navýšení dluhového stropu ve Spojených státech. Nižší obchodní aktivitě pak pomohl státní svátek ve Spojených státech.

dan_z_prijmu

Polský zlotý se stal dnešním regionálním vítězem, když si jako jediný polepšil, a to o 0,15 %. Dle informací agentury Reuters tamější státem vlastněná banka BGK nakupovala polskou měnu a pomohla ji tak k nejsilnějším úrovním od zhruba poloviny září.

Zítra nás čeká poslední údaj z říjnové série českých makroekonomických dat, a to ceny průmyslových výrobců. Ty by měly v září meziměsíčně poklesnout o 0,1 %. Směrem nahoru působily v posledních třech měsících ceny ropy v korunovém vyjádření, což by mělo platit i pro září. Opačným směrem působí ceny zemědělských výrobců, což by se mělo projevit v potravinářském průmyslu. Meziroční dynamika produkčních cen by měla v září poklesnout z 0,5 % na 0,4 %.

Našli jste v článku chybu?