Vlákno názorů k článku Zkrachuje Česká spořitelna? od Evy - se zájmem jsem si přečetla radu"investujte jen tam,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2001 8:18

    Evy (neregistrovaný)

    se zájmem jsem si přečetla radu"investujte jen tam, kde máte své peníze pojištěny." - to se přece týkalo (či týká) i kampeliček (z doby jejich začátků mám několik výstřižků kde je finanční rádci v médiích hodnotí jako bezpečné investice právě proto, že jsou pojištěné) - a přece jsou dnes jejich klienti (tedy těch zkrachovalých)- možná i těmi samými experty, každopádně mnohými - označováni za "ziskuchtivé hladovce kteří se bez přemýšlení dali nalákat na vysoké nereálné výnosy" či tak nějak podobně v tom smyslu. Sama jsem v jedné peníze taky uložila - úrok 10,5% mi nijak přehnaný nepřipadal - banky v té době úročily jen o 2-3% méně, rozdíl jsem přičítala mnohem nižším nákladům na administrativu ale rozhodující bylo pro mně to pojištění /peníze do dneška nemám).
    Ale o tom jsem vlastně nechtěla psát - jen položit otázku: Považujete vy také klienty kampeliček za hrabivce zaslepené vysokými výnosy na jejichž touhu po penězích dnes všichni musíme doplácet?

  • 5. 6. 2001 7:02

    Vlada (neregistrovaný)

    Milá Evo,

    nemohu s Vámi souhlasit já osobně jsem do kampeliček nedal ani haléř a přesně jsem věděl proč. Jestliže vám 2-3% většího úroku než v té době byl úrok u bank nepřipadá jako velký rozdíl pak mně rozdíl 20-30% připadá docela zásadní z čeho jste usoudila, že ta vaše kampelička je schopna dosahovat takových výsledků. Nepředpokládám, že jste se o to vůbec zajímala. Prostě je Vám 18+ a tudíž jste za svoje jednání odpovědná. Přeberte si to jak chcete.

  • 5. 6. 2001 13:39

    autor (neregistrovaný)

    Jsem rád, že jste si mou radu: "investujte jen tam, kde máte své peníze pojištěny." přečetla se zájmem :-). Došlo tu z mé strany k menší nedbalosti. Příliš jsem nezdůraznil, že se tato rada týká jen bankovních produktů.

    "Skvostným" výsledkům hospodaření kampliček jsem se věnoval v jiném příspěvku, kde také najdete odpověď na svou otázku.

    (viz článek: Kampeličky??? - Stát říká: "Platit budete všichni!!!" (18. 04. 2001) v rubrice Běžné účty)

  • 5. 6. 2001 18:32

    Martin Hrdy (neregistrovaný)

    Ale nezapomínejte na základní rozdíl mezi bankou a kampeličkou. A ten je v tom, že banka musí mít licenci od České národní banky a je pak podle jejich relativně přísných pravidel dozorovaná. Kampelička si naopak může dělat prakticky cokoliv chce.

    Navíc vklady nebyly standartně pojištěny nějakou silnou finanční institucí, jako je to v případě běžných bank, ale pouze fondem pojištění vkladů, který byl zanedbatelný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).