Hlavní navigace

Názory k článku Zkoušela dostat odstupné dvakrát, ale neprošlo jí to

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2015 17:14

  Trutnovák (neregistrovaný) 94.242.228.---

  Nechápu titulek článku - slovo "zkusila získat dvakrát ..." evokuje něco nekalého, jako by se snad poškozená pokoušela oklamat, podvést, okrást "chudáka zaměstnavatele". Navíc ten titulek není přesný, kompenzace není rovna odstupnému.

  To nemůžete napsat titulek neutrálně? Třeba: "Vyplacení kompenzace úřadem práce snižuje nárok na výši odstupného"?

  Přitom poškozená i její právní zástupce vycházel z toho, co uvedl sám (neoficiálně) úřad práce a co uváděly některé výklady. Viz třeba zde:

  http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d36395v46164p1-kompenzace-odstupneho-uradem-prace/
  Zaměstnavatel se tedy může dostat do situace, kdy v důsledku nesplnění svých povinností (či opožděnému splnění) vyplývajících mu ze zákoníku práce – výše citované ust. § 67 zákoníku práce 12) – bude muset následně uhradit stanovenou částku opakovaně úřadu práce.

  Ostatně, bylo by zajímavé sledovat výsledek soudu právě v případě, že by zaměstnavatel vyplatil opožděné odstupné a zároveň ho vyplatil i úřad práce. Koho by potom zaměstnavatel žaloval? Úřad práce nebo zaměstnance? ....

  Ale zpět do české reality, ani po víc než dvou letech nedostala poškozená od zaměstnavatele ani korunu ze zbytku odstupného. Naopak ji soudní poplatek stál několik dalších tisíc. Praktičtější by bohužel bylo se vůbec o zbytek odstupného nesoudit.

 • 16. 11. 2015 9:12

  Autor článku (neregistrovaný) ---.193.broadband4.iol.cz

  zněl původně takto: "Dostali jste od úřadu práce kompenzaci nevyplaceného odstupného? Zaměstnavatel vám pak dluží už jen zbytek odstupného a ne celé" a podtitul, perex takto: "Poskytnutím kompenzace zaměstnavatelem nevyplaceného odstupného úřadem práce přechází právo uchazeče o zaměstnání na odstupné až do výše vyplacené kompenzace na Úřad práce. Vám patří jen nevykompenzovaný dlužný zbytek.". Redakce si to změnila, ale já proti tomu nic nenamítám, i když uznávám, že nový titulek není přesný (ale nedomnívám se, že titulek musí být zcela přesný, to by pak už snad ani nemusel být samotný článek, stačí že naznačí), redakční titulek je chytlavější a snad k jinak seriózní a velmi zajímavé materii přiláká více čtenářů, což je jedině dobře. Tolik od autora na vysvětlenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).