Hlavní navigace

Názor k článku Životní pojištění: Mýty a skutečnost od realistI - Radek, jezevec, Phil nebo LK si prostě vždy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 12. 2006 12:36

  realistI (neregistrovaný)
  Radek, jezevec, Phil nebo LK si prostě vždy musí rýpnout.

  Budu asi házet hrách na zeď, ale pokud běžně situovaní lidé vytloukají v domácím rozpočtu klín klínem, a nemají na jiné důležité věci, do nepovinného životního pojištění hromadně nepůjdou. Obdobné je to s penzijním připojištěním. Plaťte si, ale z čeho na to vezmete, je nám jedno. Pokud stát vyzdvihuje penzijní připojištění, a některým kategoriím zaměstnanců na něj přispívá (celníci, dráhy) a jiným ne, tak je to bordel. O soukromnících raději ani nemluvit. Na druhou stranu zaměstnavatelé přispívají na výše zmiňované výše postaveným zaměstnancům, i když ti to zrovna vzhledem k výši svého platu jsou schopni utáhnout právě z toho platu. Ale s jídlem roste chuť. Běžný zaměstnanec musí vyjít s desítkou čistého, "lepšímu" zaměstnanci nestačí 30 čistého.
  Za rady typu jít pracovat do lepšího, podnikat, méně vydávat, více přijímat atp. předem srdečně děkujeme, ze strany rejpalů je to již značně obehraná písnička nemající oporu v reálných možnostech velké části obyvatel. proto, umíte-li číst a jste -li chápaví, tak nereagujte, nikdo na vaše rejpání už tady není zvědavý.

  Pokud se budeme srovnávat s ostatními státy, zjistíme, že vedle životního a penzijního pojištění zaostáváme rovněž ve spotřebě kávy na občana, v počtu vydaných platebních karet na občana, v počtu vražd, v počtu soukromých aut, v délce dovolené, v počtu státních svátků, v počtu snědených steaků, v počtu autonehod, ve výši platů, v počtu připojení na internet, v počtu sebevražd ...
  ... a v řadě negativ naopak vedeme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).