Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Životní pojištění: Mýty a skutečnost od Důchodce - V tom koláči jednotlivých druhů pojištění by nemělo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 12. 2006 6:44

  Důchodce (neregistrovaný)
  V tom koláči jednotlivých druhů pojištění by nemělo být uvedeno "povinné ručení" ani zákonné pojištění zaměstnavatelů - tato pojištění jsou povinná ze zákona a jejich nárůst či pokles je dán nárůstem či poklesem počtu motorových vozidel resp. firem. Tedy pouze zkreslují informaci o trhu pojištění v ČR - při jejich zanedbání totiž zabere životní pojištění hned polovinu trhu, což je víc než dost :-)
 • 7. 12. 2006 10:27

  Radek (neregistrovaný)
  Chcete říci, že byste si pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla neuzavřel, kdyby nebylo povinné? Pak jsem rád, že povinné je :-).
 • 7. 12. 2006 11:48

  Důchodce (neregistrovaný)
  Ne chci, říci, že článek se týká životního pojištění (jak jste si jistě všiml), a růstu počtu uzavřených smluv tohoto pojištění v porovnání s ostatními druhy pojištění během několika let. Porovnává se ale neporovnatelné - životní pojištění si uzavřít mohu, "povinné ručení" musím. "Povinné ručení" roste s počtem motorových vozidel přímo úměrně, ale těžko lze tvrdit, že životní pojištění roste přímo úměrně s počtem narozených dětí :-) Váš dotaz a závěr, kterým naznačujete, že jsem odpůrcem "povinného ručení" nebo nezodpovědným majitelem motorového vozidla je ubohý a chybný.
 • 7. 12. 2006 12:02

  Radek (neregistrovaný)
  Jinak máte pravdu, statistiky jsou ošemetné. Přesto si nemyslím, že uvádět tuto, byť povinnou, část neživotního pojištění je chyba. Pokud jsem měl možnost nahlédnout do evropských statistik, tak i tam byly uváděny včetně povinných součástí - a přesto životko převažovalo.
 • 7. 12. 2006 12:36

  realistI (neregistrovaný)
  Radek, jezevec, Phil nebo LK si prostě vždy musí rýpnout.

  Budu asi házet hrách na zeď, ale pokud běžně situovaní lidé vytloukají v domácím rozpočtu klín klínem, a nemají na jiné důležité věci, do nepovinného životního pojištění hromadně nepůjdou. Obdobné je to s penzijním připojištěním. Plaťte si, ale z čeho na to vezmete, je nám jedno. Pokud stát vyzdvihuje penzijní připojištění, a některým kategoriím zaměstnanců na něj přispívá (celníci, dráhy) a jiným ne, tak je to bordel. O soukromnících raději ani nemluvit. Na druhou stranu zaměstnavatelé přispívají na výše zmiňované výše postaveným zaměstnancům, i když ti to zrovna vzhledem k výši svého platu jsou schopni utáhnout právě z toho platu. Ale s jídlem roste chuť. Běžný zaměstnanec musí vyjít s desítkou čistého, "lepšímu" zaměstnanci nestačí 30 čistého.
  Za rady typu jít pracovat do lepšího, podnikat, méně vydávat, více přijímat atp. předem srdečně děkujeme, ze strany rejpalů je to již značně obehraná písnička nemající oporu v reálných možnostech velké části obyvatel. proto, umíte-li číst a jste -li chápaví, tak nereagujte, nikdo na vaše rejpání už tady není zvědavý.

  Pokud se budeme srovnávat s ostatními státy, zjistíme, že vedle životního a penzijního pojištění zaostáváme rovněž ve spotřebě kávy na občana, v počtu vydaných platebních karet na občana, v počtu vražd, v počtu soukromých aut, v délce dovolené, v počtu státních svátků, v počtu snědených steaků, v počtu autonehod, ve výši platů, v počtu připojení na internet, v počtu sebevražd ...
  ... a v řadě negativ naopak vedeme.
 • 7. 12. 2006 13:12

  Radek (neregistrovaný)
  Je mi to jasné. Vy prostě udržujete stále komunistické manýry: "Nesouhlasíš s mým názorem, tak drž hubu a krok."

  Vám skutečně nemá smysl cokoli radit. Doporučuji vám ale srovnat pozitiva, kterých se nám nedostává, se státy, kde drží "komunistickou ideologii":

  Cituji vás: "Pokud se budeme srovnávat s ostatními státy, zjistíme, že vedle životního a penzijního pojištění zaostáváme rovněž ve spotřebě kávy na občana, v počtu vydaných platebních karet na občana, v počtu vražd, v počtu soukromých aut, v délce dovolené, v počtu státních svátků, v počtu snědených steaků, v počtu autonehod, ve výši platů, v počtu připojení na internet, v počtu sebevražd ..."

  Srovnejte si stejné ukazatele s občany Kuby nebo Severní Koreje.
 • 7. 12. 2006 14:29

  LK (neregistrovaný)
  Stejně by mě zajímalo, co je ten člověk neustále měnící přezdívky za zoufalce v reálném životě, že má tolik času pindat a nemá čas pořádně makat :-)
 • 7. 12. 2006 22:18

  XY (neregistrovaný)
  Je zajímavé číst názory Radka, jezevce, LK. Jak vzácná shoda a jak se vzájemně doplňují, jako kdyby to psal jeden a tentýž člověk pod různými přezdívkami. A ten člověk se nemůže smířit s tím, že někdo jiný má jiný názor. Nechcete v rámci svobody projevu takovéto názory definitivně zakázat nějakým zákonem?

  Heslo: kdo nejde s námi, jde proti nám. Je vidět, jak všichni antikomunisti ctí demokracii...
 • 7. 12. 2006 23:54

  Radek (neregistrovaný)
  Když se podíváte na naše názory, zjistíte, že se v mnohém neshodneme. Ne, skutečně nejsem jezevec ani LK :-).
 • 9. 12. 2006 22:55

  LK (neregistrovaný)
  Víte, co je zvláštní? Že se tu v poslední době objevila řada zoufalců, co vždycky začne kecat kraviny. Např. že nyní není svoboda projevu, že stát má zařídit, aby zoufalec neschopný se uživit měl vysokou životní úroveň, jak za komunistů nikdo neměl problémy, že u nás 2/3 lidí jsou chudáci a řadu podobných hovadin jak vystřižených z Haló novin. Když se někdo z nás "rejpalů" tématu chytí a položí otázku, zůstává prakticky vždy nezodpovězena. Opravdu zvláštní shoda, že se tu najednou objevilo tolik jedinců stejně postižených nízkou inteligencí a neschopných argumentace.

  Váš názor vám nikdo nebere, ale jdete-li s ním do netové diskuze, musíte počítat s tím, že je třeba umět ho obhájit. A to těch "mnoho v jedné" nejenže neumí, ale ani nedělá. Naopak, přizná, že není schopen sehnat zaměstnavatele, který by mu za jeho "um" nabídl více peněz, ale zároveň je skálopevně přesvědčený, že dostává málo. Nic jiného dělat nechce, podnikat nezačne, zkrátka opravdový zoufalec, který místo toho, aby situaci řešil, tady na fóru prudí a stěžuje si, jak by se za komančů měl lépe. Zajímavé, že na to pindání, jak jsem zmiňoval (a nic jiného) čas má. Nad takovým jedincem se dá pouze pousmát a nad tím, co jste z mé poznámky vyvodil vy o nějakém zákazu svobody projevu, taktéž.
 • 9. 12. 2006 21:22

  realistI (neregistrovaný)
  Já tady píši sám za sebe; má-li někdo podobné názory, není to mojí zásluhou. Ale aspoň vidíte, že modrou politiku nesnáší asi více lidí a dovolí si to dokonce dát najevo. Svoboda slova projevu vám něco říká?

  Jinak se musím přiznat, že tolik nenávisti vůči dobrým věcem z minulosti jsem od svých známých, na rozdíl od podobných rejpalů jako jste vy, jezevec nebo radek, nezažil. Asi žijeme nebo jsme obklopeni různou sortou lidí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).