Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Životní pojištění: Mýty a skutečnost od Miki - Znám už lepší články z produkce Měšce než...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 12. 2006 9:06

  Miki (neregistrovaný)
  Znám už lepší články z produkce Měšce než je tento. Vůbec se o nákladech nezmiňuje. Přitom jsou přímo katastrofální.
  Dostal jsem nabídku pojištění od Allianz a v návrhu byla i tabulka výnosů a poplatků, krásný zisk po 35 letech apod. A realita?
  Jediné, co ta tabulka obsahuje je měsíční poplatek 60 Kč za vedení účtu. Nic víc. A nic víc Vám pojišťovák ani neřekne.
  Sazebník si člověk musí najít sám a nestačí se divit. Kromě 60 Kč měsíčně Vám strhnou každý rok 3,5% z vkladů za první 2 roky (počáteční jednotky) na úhradu počátečních nákladů, pak každou jednotku kupujete o 5% dráže než je její nominálního hodnota ale hlavně, ročně Vám strhnou 1,5% z hodnoty fondu za správu fondů. A to je síla. Výsledkem bylo, že tabulka po odečtění těchto poplatků vypadala úplně jinak a výnos se rovnal úroku cca 1,1% p.a. A to za předpokladu, že fondy zhodnotí vklad 4,5%. Pokud fondy zhodnotí vklad jen 3%, tak je pojištění ztrátové (poplatky jsou vyšší než zisk)
  A tohle Vám nikdo neřekne.
 • 8. 12. 2006 22:47

  dědek (neregistrovaný)
  ano, demokracie a tržní hospodářství. Jen pravda se nikde nesmí říkat a psát. Vše záporné zamlžovat, zamlčovat, tutlat.

  Jezevec, LK i Radek budou určitě spokojeni, že si budou moci k mému či Vašemu příspěvku zase rýpnout ---
 • 8. 12. 2006 23:03

  LK (neregistrovaný)
  Myslím, že nerýpnou. Vy jste totiž zoufalec, co dovede akorát prudit, nadávat a navíc lhát sám sobě i ostatním. Jezevec i Radek to pravděpodobně vzdali, já to vzdávám taky. Klidně si myslete, že si všichni tři peníze tiskneme a pracujeme ve volebním štábu ODS, nad vašimi příspěvky se nadále hodlám již jen bavit. Dobrou noc.
 • 16. 12. 2006 12:36

  Martin ?enata
  Vážený pane,pojišťovna sice strhává poplatky za vedení 60Kč,ale tyto poplatky se po nakoupení počátečních jednotek(po dvou letech) sníží na 50kč za měsíc.Tento poplatek je částečně kryt bonusem 20kč ke každému vkladu a navíc je Vám připsáno ještě 0,3% z hodnoty Vašeho účtu.Poplatek 3,5% se Vám stále strhává pouze s počátečních jednotek,na akumulační,které už investujete do fondů Vám už nikdo nešahá.No a ostatní poplatky,např.správa fondů-profesionálové,kteří investují a starají se o vaše vložené peníze to nedělají zadarmo a já Vám říkám,že se o své peníze se nemusíte vůbec starat,hlídat,jaký je kurz,co převést,atd.
  Sám si zvolíte míru rizika a výnosu,podle toho,do kterého z 5 fondů investujete a kolik.
  Výhodou je,že po zániku pojištění a připojištění můžete počkat,jak dlouho chcete až bude hodnota účtu na Vámi přijatelné úrovni,samozřejmě nemůžete čekat žádné zlato,ale něco se na tom vydělat dá.A tohle Vám málokdo řekne!Moje poklona.
 • 29. 1. 2007 22:11

  mt (neregistrovaný)
  A koukal jste na IŽP investor B-150 od ING?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).