Hlavní navigace

Názor k článku Žena odkázala dědicům miliony, přesto se spolu soudili kvůli dědickému podílu po její matce od thr - Já tomu nějak nerozumím... Chápu to tak, že...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 9. 2019 11:16

    thr

    Já tomu nějak nerozumím... Chápu to tak, že spor byl mezi dětmi v momentu dědictví po matce, protože předtím její matka (pro dědice babička) něco odkázala některým z nich (pro ni vnoučatům). Až sem OK, ale pak už to nechápu - muselo to jít formou závěti, tady nejde o dědice ze zákona, odkázala jen dvěma proto, že zbylé ještě nebyly na světě nebo šlo o záměr s cílem zbylé odstavit? A v podstatě bez ohledu na tohle - o co se vlastně chtěli soudit, když šlo o převod starý desítky let a navíc uzavřený v právním vztahu k osobě již desítky let mrtvou??

    Já samozřejmě chápu řadu sporů o dědictví vzniklých tím, kdy přímo zůstavitel něco dá předem jednomu z dědiců, tři roky před smrtí se to přímo řešit musí, u delšího období se s tím dá operovat reálně. Tady mi ale přijde spor hodně zvláštní - posun vlastně přes generaci a navíc v časovém odstupu, za který by už promlčena i vražda?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).