Hlavní navigace

Názory k článku Zelené bydlení má zelenou

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 11. 2009 8:58

  stavař (neregistrovaný)
  Proč se u nás staví tak málo nízkoenergetických domů? Máme sice velice šikovné architekty a projektanty, ale zakopaný pes je ve stavebních firmách. Ty jsou zakonzervovány na tradičním způsobu výstavby, je to jednodušší, můžou to sekat jak Baťa cvičky. Druhý problém vidím ve velmi malé informovanosti lidí o tom, jak mohou získat dotaci, co všechno musí splnit, aby na ni dosáhli, na kolik je to přijde a kolik ve výsledku ušetří. Není to třeba i námět pro měšec?
 • 10. 11. 2009 17:00

  Jarmila (neregistrovaný)
  Dotace jsou jeden velký zelený bordel. Nikdo vám neřekne, jestli dotace dostanete a co pro to musíte splnit. Nějaké podmínky sice dostanete a musíte to předem zafinancovat. Pak se ale ouřada špatně vyspí, vy se dozvíte, že dotacï nedostanete, protože do výkazu jste neuvedli 3 hřebíky od toho jedině správného dodavatele, apokud jste je uvedli, tak na řádek 358 přílohy, zatímco měly být na řádku 689. Následkem toho nejenže dotace nebude, ale zaplatíte 100% penále. Tudíž se řada lidí sice podívala na podmínky celých slavných dotací, ale následně zjistila, že zateplení pořídí bez dotací o nějakých 50% levněji, bez ouřednické buzerace (protože tady už je to fakt buzerace), bez pokut a bez neúměrného zadlužení. Neboť já mám dojem, že u těchto dotací nejde vůbec o nějaké dotace, ale o chycení dalších oveček do spárů dluhové pasti. Ouřada vám totiž není povinen sdělit, proč dotaci nedostanete, on vám totiž není povinen sdělit nic.

  A článků na Měšci může být hafo, i dvě hafa. Ty situaci neřeší.
 • 11. 11. 2009 10:10

  anonymní
  Dotace jsou od toho, aby podpořily podnikatele, nikoliv na to, aby byly občanovi ušetřeny výdaje.

  Pokud vezmete dotace všeobecně, tak agenda okolo nich stojí šílené peníze, vše je tak přesložité, že všechno musí jít přes celé týmy"odborníků", kteří něco stojí a kde jeden neví co dělá druhý, takže jeden po vás bude chtít to, a druhý ono a třetí bude říkat, že od těch prvních dvou je to špatně. Pak se stane, že hřebík místo koruny vyjde na euro, jak Vy paní Jarmilo uvádíte, že bez dotací to pořídíte o 50 % levněji. Bohužel, celý systém už začíná od Unie a jde svým způsobem o umělou zaměstnanost. Na výrobu a zatlučení 1 hřebíku by normálně stačili 2 lidé, takto jich nestačí ani 10. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? takhle nějak jsme po převratu v 89. bombardovali tehdejší přebujelý systém nemakačenků, a vida, 20 let po převratu, a je to ještě 10x horší, než tomu bývalo před 89.
 • 10. 11. 2009 21:12

  Paly (neregistrovaný)
  Domů v nízkoenergetickém zařazení je mraky(skoro každý nový dům) - pasivní domy se moc nestaví :(.
 • 10. 11. 2009 9:03

  šťouralka (neregistrovaný)
  Pokud vím, nedávno bylo založeno občanské sdružení Česká rada pro šetrné budovy. Kdo má zájem o podrobné informace o nízkoenergetické vyýstavbě a´t si najde jejich webovky.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).