Hlavní navigace

Zelená není jen barvou léta

František Bostl

I přes politické nepřízně na trzích se dnešní obchodování neslo v pozitivním duchu. O Itálii jako by trh nevěděl a opět se blížící fiskální útes ignoroval.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

I přes politické nepřízně na trzích se dnešní obchodování neslo v pozitivním duchu. O Itálii jako by trh nevěděl a opět se blížící fiskální útes ignoroval. Evropské indexy dnes navázaly na včerejší růsty a DAX se pokoušel překonat hodnoty 7.740 bodů. Americké trhy také otevřely pozitivně. Index S&P500 pod 1.520 body. Korekce byly vidět na drahých kovech, kterým se nedaří odrazit z lokálních minim.

Poslední únorový den byl bohatý na výsledky firem. Deutsche Telekom dnes před trhem reportoval finální čísla za loňský rok, kdy potvrdil dividendu a překvapil tržbami. Co ale zůstává problémem, je úbytek zákazníků a rostoucí náklady na akvizici. Na výsledky Erste Bank dnes akcie této banky reagovaly na pražské burzy nárůstem o 6,1 %. Ta vykázala mírně horší výnosy a lepší náklady. Pozitivní je obnovení dividendy, ovšem při opatrných výhledech na následující období.

Nejočekávanější však byly výsledky společnosti ČEZ. Čísla byla naprosto v souladu s očekáváním a nepřekvapila. ČEZ se nicméně dostal při uzavření trhu na úroveň 592 CZK.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).