Hlavní navigace

Názor k článku Zaměstnejte sami sebe od Aro - Předpokladem pro úspešné podnikání je podrobný (a něčím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 9. 2008 20:57

  Aro (neregistrovaný)
  Předpokladem pro úspešné podnikání je podrobný (a něčím podložený) business plán. Neříkám, že to bez toho nejde, ale rozhodně to firmě v mnohém pomůže - i kdyby to pomohlo si uvědomit, že konkrétní nápad nemá perspektivu.

  Pokud chcete podnikat, pak klidně vyhledejte odbornou pomoc ... státu (překvapení?) - je zde několik organizaci pro podporu podnikání, kde se taková organizace finančně podílí na vašich výdajích (spoluúčást na některých výdajích, prostory, nákup vybavení, software...), pomůže Vám formou konzultací, někdy dohazováním zakázek (kde se spíše dozvíte na co se zaměřit, aby jste zakázku dostali a uspěli ve výběrovém řízení - a toto je často u začinajících firem opravdu strategická výhoda nad konkurenci).

  Nevýhodou je, že po Vás budou vyžadovat hodně plánování (což je méně pohodlné nežli skakání do toho po hlavě), budé taky posouzena Vaše šance na úspěch - neperspektivní firmy podporovány jistě nebudou...

  A hádejte co - tyto organizace se setkávají s nezájmem, některé se dokonce pro nezájem ze strany občanů i ruší. Nevím zdali taková pomoc je dostupná třeba v Praze, ale v regionech s vyšší mírou nezaměstnanosti určitě.

  Co hledat? Začněte tím že do google zadáte "Podnikatelský inkubátor"... počítejte však s tím, že budete potřebovat business plán a že je s tím spjatá spoustá práce a i nějaké samostudium z oblasti ekonomie (materiály příslušný inkubátor jistě poskytne, stejně jako Vám ten business plán jistě pomůžou srovnat do vhodné podoby).

  Poslední věci jež by si každy podnikatel měl uvědomit je, že postavení nové firmy bude stát hodně dřiny a počátky budou těžké - pokud budete sedět na zadku a čekat až se firma rozjede, tak s tím asi neuspějete. Odměnou pak bude fakt, že zúročení úsili pak skončí u Vás a ne v kapse zaměstnavatele - jako zaměstnanec stojíte vždy na konci finančního řetězce a "krmíte" ty nahoře.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).