Hlavní navigace

Názor k článku Zákoník práce: Práce přesčas a v noci od jezevec - Prozradím vám zase, jak to vysvětluju tomu tříletému...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 2. 2007 20:58

  jezevec (neregistrovaný)
  Prozradím vám zase, jak to vysvětluju tomu tříletému jezevčeti:
  1) Nikdo, nikdo, NIKDO vás ne(do)nutí pracovat v Kauflandu nebo Plusu ukasy, pokud se vám tam za nabízených podmínek dělat nechce. Zvyšte si kvalifikaci, naučte se jazyky, dovzdělejte se v nějakém oboru - to zvládnete i při zaměstnání za pár měsíců - a i jako prodavač si můžete práci vybírat a podmínky diktovat.
  2) Zkuste si představit modelovou situaci: venkovská nemocnice plná zraněných lidí po havárii autobusu, nikomu nejde o život ale všichni potřebují trochu ošetřit. Jediní dva doktoři si odmakají svých 45 minut (do konce první poloviny své 4,5-hod půlsměny) a pak si v klídku odejdou na půlhodinovou přestávku na oběd. Dobrý?
  Teď si zkuste představit, že jsou pracovní úkony srovnatelně nezastupitelné, nikoli tak naléhavé a nehrozí při nich ztráta zdraví, ale hrozí třeba ztráta práce a rušení pracovních míst (včetně toho vašeho). Půjdete na oběd (na který máte nesporně právo) - nebo budete makat?
  3) Oběd, WC a podobné pitominy? Ano, na WC si dojdu, ale se tam nezašívám ani nekouřím, a zdržuji se pouze dobu technologicky nutnou. Nepracuji totiž na hodiny ale na práci, takže dlením na záchodě získám jen prodloužení pracovní doby o proflákaný čas. U lidí jejichž práce je neznormovatelná a pracují na hodiny, je kontrola záchodových pauz někdy nutná.
  Přestávka na oběd? Nepamatuju, rozhodně jsem jí neměl už roky, určitě ne v pravidelnou dobu, často vůbec - a to si jako vlastník fakt mohu přidělit pauzu kdy chci a na jak dlouho chci. Jenže nemůžu si vybrat, kdy na mně má čas klient a kdy on chce mít práci hotovou.
  Pauza na svačinu???? Osmihodinová pracovní doba???????? Bohajeho, pokud se člověk chce dostat dál než ke kase v obchoďáku, to už snad nebylo ani za komunistů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).