Hlavní navigace

Zakládání nového spořicího účtu Monety provázejí výpadky, zmizela garance úrokové sazby

20. 11. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Servery banky nestíhají generovat žádosti o spořicí účet. Banka navíc couvla z původní garance, nově jde o plovoucí úrokovou sazbu.

Nový spořicí účet Spoření B od MONETA Money Bank, o kterém jsme vás informovali, provázejí výpadky při jeho zakládání. Měšcí to nezávisle na sobě potvrdilo více klientů banky.

Při pokusu o založení tohoto účtu se dočkáte nejprve cca 5minutového čekání, kdy systém oznamuje, že „Kocour na tom pracuje“. Po vyplnění všech formalit a dalším čekání se objeví informace, že se něco „vymňouklo“ a účet si můžete založit pouze na pobočce, napsala nám čtenářka Blanka. Na infolince banky jí cca po 15minutovém čekání sdělili, že chyba je v systému a že na odstranění této chyby usilovně pracují.

Spořicí účet s úrokovou sazbou 2,50 % p. a. do 1 milionu korun je zatím nejlepší nabídka na trhu (byť na inflaci stále nestačí), proto je o něj velký zájem. Sjednat jej lze až od soboty 20. 11. 2021. Jeho online sjednání však provázejí problémy, kdy se zájemcům o účet zobrazí chybová hlášení a účet následně nejde založit.

Chybové hlášení při dalším z pokusů o sjednání. (20. 11. 2020)

Rychlý test Měšce tyto problémy potvrdil, nicméně zhruba po dvou hodinách se účet založit podařilo. S největší pravděpodobností tak jde jen o dočasný problém vlivem většího náporu klientů, kdy servery banky nejspíše nestíhají vyřizovat požadavky a generovat nové smlouvy.

Náš test potvrdil, co jsme už psali: musíte si otevřít nový spořicí účet, jakýkoli stávající má původní úrokové sazby jen ve výši max. 1,50 % p.a. Stávající spořicí účet se jmenuje Spoření A, nový spořicí účet se sazbou 2,50 % p.a. má název Spoření B.

Banka si je potíží vědoma, protože na jejím webu se během dne objevila tato informační lišta:

 Právě se potýkáme s potížemi při online sjednání našich produktů. Na nápravě intenzivně pracujeme. Omlouváme se za komplikace.

Úroková sazba je nově bez garance

K našemu dotazu na garanci úrokové sazby, uvedené na internetových stránkách, nám bylo po dalším čekání, kdy si ověřovali námi poskytnutou informaci, sděleno, že se jedná o chybnou informaci zveřejněnou na webu, popisuje své další zkušenosti s bankou paní Blanka.

Ještě dopoledne totiž byla na webu banky tato věta:

Úrokovou sazbu 2,5 % p. a. máte na spořicím účtu Spoření B nebo Spoříto B ihned od založení účtu, a to bez jakýchkoliv podmínek s garancí na 1 rok.

Ta se ale změnila na novou verzi, kde již zmínka o garanci úrokové sazby chybí:

skoleni11_1

Úrokovou sazbu 2,5 % p. a. máte na spořicím účtu Spoření B nebo Spoříto B ihned od založení účtu, a to bez jakýchkoliv podmínek. Sazba 2,5 % p. a. platí do částky 1 000 000 Kč. Vyšší částka je úročena sazbou 0,5 % p. a.

Na webu banky navíc krátce přibyla informace, že nabídka úrokové sazby platí jen při sjednání účtu do 10. 12. 2021, v době publikace článku už tam ale není.

Některé změny lze provádět jen v původním internetovém bankovnictví, to nové je neumí. (20. 11. 2020)

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).