Hlavní navigace

Názory k článku Za odložené věci se v provozovně ručí, i když vývěska říká opak

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 3. 2014 0:13

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Článek se nezabývá mj. jednou naprosto zásadní věcí - dokazováním, že věc byla ukradena. Když si zajdu zahrát třeba badminton, odložím si cennosti na místo k tomu určené (třeba uzamykatelná skříňka) a někdo mi tu skříňku vyrabuje (vím o sportovišti, kde jeden klíč pasuje na více skříněk), jak provozovateli dokážu, že mi bylo něco ukradeno, a tudíž z něj mohu vymáhat náhradu?

 • 25. 3. 2014 22:53

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  a že by to záleželo na soudu?
  pokud budete tvrdit, že ve skříňce na badminton jste měl čerstvě vybraný milion korun, a budete k tomu mít svědka a výpis z banky - a provozovatel bude mít kamerový záznam, že ke skříňce se celou dobu vaší nepřítomnosti nikdo nepřiblížil, a to ani ten váš svědek - co myslíte?

 • 26. 3. 2014 0:43

  Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---

  Když kamerový záznam mít nebude (což nevím, jestli v šatnách, jejích součástí skříňky bývají, vůbec může mít)? Samozřejmě kdyby tam byly kamery a došlo k vykradení skříňky, byl by to celkem snadný a jasný případ - nejtěžší by bylo dostat ten záznam z provozovatele, který by jej dobrovolně samozřejmě nikomu neukázal.

  Jenže takhle jednoduché to není. Když svou znalost toho, že jeden klíč pasuje do více skříněk, využiju k tomu, abych někoho okradl - jak okradený dokáže, že byl okraden? Netřeba říkat, že takto de facto může klidně rabovat sám provozovatel pro svůj vlastní prospěch. Jak prokázat, že jsem si do skříňky něco uložil? Když s sebou mám telefon za 15 tisíc, mám ho dát na vrátnici oproti podpisu? Takový podpis mi žádný vrátný nedá...

 • 26. 3. 2014 9:14

  Kano (neregistrovaný) ---.tenza.cz

  Právní praxe je dost zajímavá. Ručí se jenom za věci související s běžnou činností tj. asi peněženka s přiměřenou částkou. Na žádné cennosti, zbraně ani větší částky se pojištění nevztahuje, protože ty do skříňky nepatří. I v hotelu jste povinen tyto věci odevzdat na recepci do sejfu. Na Slovensku byl zveřejněn případ kdy v bazénu ze skříňky byly ukradeny klíče od auta a auto ukradeno - na krádež auta se pojistka nevztahovala.

 • 22. 12. 2015 19:35

  Francovka (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dobrý den, syn chodí hrát florbal do Pražské haly Hagibor Bohemians. Při jednom treninku jim byla vykradena zamčená šatna a odcizeny mobilní telefony a nějaká hotovost. Zajímalo by mě , zda má nárok na náhradu škody od provozovatele i v případě, že jsou tam cedulky s nápisy , aby si cennosti brali sebou. Také se po krádeži dozvěděli,že jeden klíč od šatny se před nedávnem ztratil. Byla volána policie a krádež je takto oficiálně vyšetřována. Děkuji Franče

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).