Jo, jo, je to almužna, ale je to tak dobře.
Za dobu mého pracovního poměru jsem byl nemocen dvakrát a v obou případech jsem si bral dovolenou, je to výhodnějí, nikdo vás doma neotravuje, můžete si jít bez problémů nakoupit, nebo když je vám líp tak se i třeba projít ven, atd.
Nejlepší je, když zaměstnanec odejde marodit od pátku, ale ještě v pátek odpracuje např.7 hod. Dostane zaplacenou mzdu za pátek za 7 hod. a pátek se započítá do těch tří neplacených dnů. Za sobotu a neděli tedy ještě nedostane nemocenské, ale mzdu za tyto dny by stejně nedostal. A samozřejmě, až se nechá uschopnit, tak zase až od pondělka, aby dostal nemocenské ještě za S a N na konci nemoci. Zdá se, že pátek bude den, kdy budou u lékařů plné čekárny.
Já si vždy myslel, že dovolená má sloužit zaměstnanci na regeneraci sil a ne jako náhrada za léčebné dny , pokud tzv.marodíte a máte dostávat almužnu , jak se zde vyjadřujete, jen proto, že za marodění dostáváte malý příjem. Umí si holt někdo odhlasovat v Parlamentu marodění za 100 procent - ó chudáci poslanci, jak se tam nadřou až se musí občas posílit alkoholem v pracovní době ! Co kdyby zaměstnanci odváděli adekvátně pojištění o částku o 3 dny menší? Vždyť jim za 3 dny nikdo nic nedá a musí dodržovat léčebný režim (nelze si během oněch tří dnů dělat co chce, třeba chodit na vycházky). Dobře je to vymyšleno. Pane Chrz kolik je Vám let ? Buďte rád, že marodíte pouze 2x ročně (krátkodobě, nebo 2x ročně dlouhodobě?). Až budete starý, víte jak na tom budete se svým zdravotním stavem ? Může se Vám stát, že také "spláčete na výdělkem".Kolik, že máte dovolené ? 5 týdnů ? Co když budete nedej Bože marodit déle než 5 týdnů ? To si budete také brát dovolenou 5 týdnů a pak 3 dny nic a pak tu almužnu , jak sám tvrdíte ?
Na obyčejný lidi musí být bič (ne na Ty nahoře - Ti jsou Ti nejlepší z nejlepších ! I "modré ptáky" nenosí v kalhotách ale na klopách svých sak). Pokud se to většině národa nelíbí , tak potřebuje dostat přes držku, jak pravil Švejk. A když půjdou lidi do ulic (běžná věc v západní demokratické Evropě pokud vláda dělá protilidová opatření - nyní viz. Řecko) potřebují novodobou Policii , aby je pořádně na ulici demokraticky zmlátila, vždyť teď mají, co dřív chtěli ! A proto hurááá celý národ do Parlamentu, tam se marodí za 100 procent, může se chlastat v pracovní době, dostáváte cestovné i když cestujete veřejným dopravním prostředkem zdarma, Vaše rodinné příslušníky můžete zaměstnat jako odborné poradce za velice slušný peníz, do Poslanecké sněmovny nemusíte vůbec bez omluvy docházet a penízky máte jisté, také účast v nějakém tom kamarádském kroužku také něco hodí a proč nepřipravit "Batoh" proti obyčejným zaměstnancům ? Ti totiž musí platit - je jim to strženo ze mzdy. "Ať platí", jak prohlásil jeden král v jedné české pohádce ! Takže zaplať, nic nedostaneš a drž hubu !
S heslem "vzhůru k infarktům" ( hlavně nic jiného nechtít). Poděkovat této vládě ODS+KDU+SZ za přijatá opatření a zvláště panu Julínkovi za jeho bezvadný nápad se zavedením poplatků. Kde máte všichni tu jistotu, že tyto poplatky zůstanou na 30,- 60,- 90,- Kč ??? Ti, co tato bezva opatření schvalují již mají tzv. "vystaráno" , že ? Venda.
Je mi skoro 31 a dvakrát jsem nebyl nemocný za rok, ale za celou dobu co jsem v zaměstnaneckém poměru (u všech mých zaměstnavatelů taky). A je fakt, že mí zaměstnavatelé to také vždy náležitě ocenili (finančně samozřejmě).
Dovolenou mám jen 4 týdny (v minulém zaměstnání jsem měl 5), nemocný jsem nebyl nikdy déle než týden.
Pro srovnání, moji rodiče za celou dobu co pracovali (už jsou v důchodu) nebyli ani jeden den v pracovní neschopnosti, matka ještě pracuje.
Tak to buďte zatím hodně rád, že jste vůči nemocem tak imunní ! Ne všichni mají to štěstí... a zdraví si nikdo neničí dobrovolně, přesto trvám na tom , že dovolená má sloužit k regeneraci a odpočinku a ne jak tvrdíte, aby se tím člověk "hojil" (finančně) v době nemoci a chodil si na procházky když má horečku, nebo jiné zdravotní problémy. Ten věk Vám nezávidím , ale co není může být, nikde nemáte napsáno, že na tom budete zdravotně tak dobře, jako Vaši rodiče (mimochodem celý život těžce pracovali, nebo pracovali v chemii?). 31 let - to jste ještě hodně mladý, já ve Vašem věku měl zdraví také perfektní - stárnutím však člověk zdraví nenabírá, jak si myslí někteří pánové z ODS, ale ubírá. Je výsměch zaměstnancům těžce pracujícím odchod do důchodu v 65 letech ! Vůbec si nedovedu představit, že budu o holi v 64 letech chodit žebrat do různých podniků o zaměstnání! Vy snad ano ?
No, jestli vám je víc jak p. Chrzovi tak těžko půjdete do důchodu v 65, to se týká dnešních třicátníků a v 65 se bude odcházet do důchodu v roce 2031 pokud mě paměť nemýlí.
Nezlobte se, jinak je na tom se zdravím ten, kdo sedí v kanceláři na hýždích (i když zas má práci náročnější psychicky), jinak ten, kdo hákuje denně 8 a více hodin venku za každého počasí. Navíc nejsme všichni od přírody stejně vybaveni, někdo holt má to zdraví už dědičně slabší. Já třeba taky nemarodím, i když tu a tam na mně sedne chřipčička (jednou byla pravá virová, tu nevyležíte za 3 dny, s tím jsem ležela 4 neděle, potila se jak vrata od chlíva, ale při pohledu na mně byste klidně mohl říci, že jsem si během nemoci vygruntovala celý byt a jako vedlejšák aspoň tři paneláky. To byla síla a znovu bych ji mít nemusela). Nejhorší na tom je, že ti, do dělají jak mezci a snaží se nemarodit, to jen blbsky odnesou. Platí, platí a když by měl stát plnit, tváří se, že jste vyvrhel a že jste si měl na nemoc šetřit. Tak proč proboha zaměstnanec MUSÍ platit nemocenskou (OSVČ nemusí, protože si spočítal, že stejně nic nedostane, takže jsou většinou pojištěni pouze úrazově. Jak to, že platí odlišnépředpisy pro zaměstnance a pro OSVČ?) ? I ta nemocenská by měla mít jasně stanovená pravidla a ne že se platby zvýší a plnění sníží, to je čistá lumpárna. Výmluvy na ty, co systém zneužívají, jsou jen znakem neschopnosti kontrolorů, a je jedno, jestli dříve byli státní a dnes jsou zdravotní pojišťovny. Nehledě na to, že nemoc se má zachytit v počátku, ne až se plně rozvine. Ani prevence nikoho od pojišťovny nezajímá a není podporována. Přitm všichni vědí, že nemocem je lépe předcházet než pak za těžký peníz hasit následky. Komunisty nemusím, ale nezlobte se, tehdy bylo aspoň občas slyšet, že pojišťovna tu zakoupila hasičům stříkačku, onde platila léčebný preventivní program.Od té doby, co jsme všechno zprivatizovali, se prevence nekoná a pojištění se neustále zdražuje a plnění se neustále osekává. Nebylo by nakonec lepší dávat pojišťovnám celý výdělek a po večerech okusovat sousedův pažit?
Marodění doma a různé samoléčení jen oddaluje problém. Sice nestonáte a nečerpáte zdravotní péči a dávky nemocenského zabezpečení, ale až vám nějaká nemoc srazí, stojí to nepoměrně více než vyléčení nemoci v jejím začátku. Rovněž prskání na spolucestující v MHDéčku na zdravotním stavu populace nepřidá.
Kontraproduktivní se mi jeví preventivní prohlídky. jdete na ni a:
a) nic vám nenajdou, což je nereálné, protože zdravý jedinec z medicínského pohledu neexistuje
b) najdou vám nemoc, a už vás z lékařských spárů nepustí. Kdybyste na preventivní prohlídku nešli, žádnou nemoc by vám nikdo nenašel, vy si žil v poklidu, že jste vlastně zdráv a ušetřil byste zdravotnictví nemalé prostředky. A až byste na nemoc zemřel, stát by ještě ušetřil na pohřebném a případné na výplatě důchodu ve vašem stáří.
Pokud absolvujete léčbu na základě preventivní prohlídky - je z vás stále simulant? Léčba na základě preventivní prohlídky by měla být zcela bez finanční účasti pacienta, protože ten uposlechl výzev ODS, začal se o své zdraví starat tím, že šel na preventivní prohlídku. Ve skutečnosti je zcela jedno, zda vaše choroba vyšla najevo při preventivní prohlídce nebo jste si ji zapříčinil sám svým bujarým způsobem života nebo kariérismem v zaměstnání a přecházení nemocí. Platíte stále. To jen ODS odůvodňuje platby ve zdravotnictví tím, co se jí zrovna hodí do krámu.
Tak takovej machr jsem byl do lonskeho roku taky. Je mi 33 let a muzu zodpovedne prohlasit, ze muj imunitni system je ve velmi dobre kondici a za poslednich 8 let jsem promarodil celkem deset pracovnich dni. Jenomze pak prisla vloni nehoda, uraz, operace a sest mesicu marodeni. A uz jsem takovej frajer nebyl. Tolik dovoleny nemam:o) Proste jsou v zivote veci, ktere neovlivnite.
Jo to je smůla - ale speciálně v těchto případech by to snížení nemocenské na začátku nemělo hrát roli.
Já bych byl pro nižší procentuelní a vyšší absolutní hranici. Tedy např. nemocenská max 50 % (a to třeba až po 14 dnech), ale zároveň maximální hranice řekněme dvojnásobek průměrné mzdy.
To by vytvářeno tlak na nemakačenky a zároveň by to snížilo "zhroucení rozpočtu" postiženého.
Pokud si úraz způsobíte sám, tak si za to třeba i můžete, nedodržel jste bezpečnostní opatření a dobře vám tak. Ale třeba včera na dálnici: auto zastaví v pořádku, ubrzdí to před havárkou. Pak přifrčí plně naložený kamion (v lepším případě odněkud z Balkánu) a protože to neubrzdí, shrne stojící auta pěkně na hromadu, občas se u toho někdo zraní. Co má dělat tento člověk? On nic neudělal a bude platit jako mourovatej. Pokud má barák na hypotéku, tak potěš koště. Zaplatí kamioňák z Balkánu vzniklé náklady, ušlou mzdu, poplatky v nemocnici a opravu auta? Nebude to spíš tak, že značnou část opravy si zacvaknete sám, páč vám pojišťovna začne blábolit cosi o zhodnocení staršího auta, ve špitále si poplatky taky střihnete sám, páč pojišťovna řekne, že se to na to nevztahuje. Nakonec zjistíte, že můžete jen platit a plnění žádné, přičemž je pomalu jedno, zda je pojišťovna privátní nebo sátní.
1. Nemocenská
Zaměstnavatel nebude dále akceptovat potvrzení od lékaře o pracovní neschopnosti. Kdo může dojít k lékaři, dojde i do práce.
2. Chirurgické zákroky
Veškeré operace jsou v době Vašeho pracovního poměru zakázané!
Firma Vás přijala jako celého a neporušeného člověka. Pokud si necháte něco odstranit, bude to posuzováno jako hrubé porušení pracovní kázně.
3. Volno na zotavenou
Každý zaměstnanec má nárok na 104 volných pracovních dnů za rok. Tyto dny se budou nazývat soboty a neděle.
4. Návštěva toalety
Návštěvy na toaletách se budou řídit abecedním pořádkem.
Všichni zaměstnanci začínajíci na písmo A půjdou na toaletu mezi 8:00 až 8:20, písmo B od 8:20 až 8:40 atd. Pokud to nestihnete v uvedeném čase, musíte počkat do druhého dne, nebo si vyměnit časenku s jiným zaměstnancem. Tato změna musí být písemně povolena od vedoucích obou zaměstnanců. Pro použití toalety jsou stanoveny 3 minuty. Po uplynutí tohoto limitu se ozve zvukové znamení, toaletní papír se ukryje a dveře se otevřou dokořán.
5. Přestávka na oběd
Hubení zaměstnanci- 1 hodina ( musí lépe vypadat)
Zaměstnanci se standardní váhou- 30 minut (stačí pro udržení váhy)
Tlustí zaměstnanci – 5 minut (na vypití odtučňovacího koktejlu )
6. Kodex oblékaní
Doporučuje se, aby zaměstnanci chodili do práce oblečeni úměrně svému platu. Kdo bude přistižen ve značkovém oblečení, bude to znamenat, že je na tom finančně dobře a může mu být plat snížen.