Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se jezdit veřejnou dopravou bez jízdenky? od Jarmila - Spoje před 6.00 ráno jezdí proto, aby vozily...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 1. 2009 10:57

    Jarmila (neregistrovaný)
    Spoje před 6.00 ráno jezdí proto, aby vozily dělníky z venkova do města do práce. Pokud jsem bydlelea na vesnici 30 km od okresního města, jely tyto spoje kolem 4.00-4.30. Do 5.30 byly všechny spoje ve městě, kde zase pro změnu navážely do fabrik pracovníky, bydlící ve městě. Totéž bylo odpoledne: fabriky skončily ve 14.00-14.30, autobusy nejprve rozvezly lidi po městě a pak teprve lidi na venkov, první linky vyjížděly kolem 15.00.
    Když jsem pak pracovala jako kádrovák, museli jsme se ve fabrice spojům přizpůsobit nebo si lidi vozit ve své režii. Lepší bylo se přizpůsobit, bylo to levnější. Takže: venku to občas chodí tak, že autobus jezdí třeba v sudé týdny jednu linku ráno a druhou večer. V liché týdny jezdí opačně. Pokud se chcete dostat do práce na ranní v jinou dobu, musíte jet vlastním autem, jinak máte smůlu, spoj vám totiž jede až odpoledne na odpolední šichtu.
    Kdybyste vylezl z Prahy, tak byste zjistil, že do některých vesnic jede nějaký spoj taky jen 3x denně, v sobotu a neděli nic. Lidi na venkově se buď přizpůsobí nebo si koupí vlastní auto, Kolikrát na to ježdění stačila i ojetina, než na její koupi nemyslící blbečci z ODS napasovali 10.000,- daně z chudoby.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).