V ČS bylo v roce 2011 investováno do Akciového premiového dluhopisu - 25 000 Kocourkovských. Výnos po čtyřech letech - 400 Kocourkovských. Bez komentáře. Ono to ale platí obecně. Nejdříve musí vydělat banka na nabízeném "produktu", potom její příslušný makléř a co zbude, dostane klient.
Mno, ukažte mi dneska banku, kde kdovíjak vyděláte. Spousta těch nízkonákladovek to neumí vůbec. Já jsem u ČS už velmi dlouho a nemohu si významně stěžovat. V režimu Blue mám samozřejmě všechno zdarma pár let a ani předtím jsem neplatil nic.
ČS má své mouchy, ale která banka je nemá. Měl jsem konta ve všech bankách a až na výjimky jsem s nimi skončil.
To máte těžký. Myslím, že většina těch diskutujících (včetně mne) tu zkušenost má a má i tu zkušenost, že je Spořka nechala odejít, než aby jim poplatky odpustila.
Osobně by mne (ze zvědavosti) zajímalo, JAK šlo mít v minulosti v ČS vše zdarma a co to "vše" vlastně obsahuje.
Blue je totiž otázka posledního cca roku?
Před tím absolutně nebyla Spořka ochotná poplatky odpouštět a když už, tak maximálně paušál, nikoliv transakce.
Vůbec nebyli ochotni se o tom bavit (4 roky zpět).
Takže když tu pak někdo napíše, že má v ČS vše zdarma bez podrobností, tak se nedivte, že Vám nikdo nevěří.
A to Blue není žádná sláva, ty podmínky splní spousta lidí.
Buď jste zaměstnanci, nebo máte tyto výhody přes jiný neveřejný benefitní program a nebo jste fakt Extra třída (Premier?), nicméně pak tvrdit "co nadáváte, já mám v ČS vše zdarma" není zrovna košer, protože nejste běžný občan z ulice.
A nebo je to jen obyčejná provokace, aby tu bylo veselo.
Osobně mám zkušenost, že i firmu, která platila desetitisíce měsíčně na transakčních poplatcích nechala Spořka raději odejít, než aby dala slevu na ty transakce (á 7 Kč za příchozí/odchozí platbu)
Osobně by mne (ze zvědavosti) zajímalo, JAK šlo mít v minulosti v ČS vše zdarma a co to "vše" vlastně obsahuje.
-> Prectete si ten clanek - Program vyhod a protocit 100 000 mesicne. Pak bylo "vse"* zdarma.
Taky jsem to tak vyuzival a vyhovovalo mi to.
* Vse = standardni sluzby jako prichozi, odchozi platby, vybery z bankomatu CS, moznost nekolika PK apod. Napr. za vybery v zahranici, seky, zahranicni platby apod. se platilo.
Přiznávám, že je únavné tady s některými diskutovat! Článek, na který jsem reagoval je o běžném ÚČTU, tedy mám na mysli cenu za ÚČET. Samozřejmě (alespoň pro mne) platím za účet ke kreditní kartě, platím za vedení účtu u stavební spořitelny, platím za nákup cenných papírů atd! Která banka má tohle zadarmo? Možná tak tu kreditku! Ale cena za účet BLUE a dříve za Osobní účet s programem výhod byla 0,-. Samozřejmě bylo třeba plnit podmínky, což se mi dařilo.
Která banka má stavební spoření zadarmo ? Přece ta, která mne nenutí ho mít abych měl účet zdarma. Ono stavební spoření jednou dojde a nové uzavřu až následující rok. Pokud ale musím mít stavebko jako podmínku uzavřu ho okamžitě a zaplatím 2x 310 Kč za dva účty. Spořitelna i 1 měsíc vedení účtu stavebního spoření spoplatňuje jako 1 rok. A to se vyplatí. Ale běžný účet je zadarmo.
Ano díky podpoře státu a i z té se Vám spořitelna snaží něco sebrat. Po ukončení vázací doby úrok 0,05% z cca 200000 tedy 100 Kč poplatek 310Kč. Můžete ale založit nové s úrokem 0,4% z 20000 tedy 80 Kč. poplatek opět 310 Kč., a něco za uzavření smlouvy. A navíc pokud to absolvujete máte účet zdarma. A to se opět vyplatí.
Tak ono asi posuzovat stavebko nemá moc cenu, v tom jsou všichni stejní. Stavební spoření jde podmínkami do kopru a tak se všechny SS snaží urvat co jde. A to jde jen na úkor státní podpory (podobně jako penzijko).
Státní podpora je 2000 a z toho jen ukrajujete za vedení, za výpisy, případně za vstupní poplatek. Úrok (navíc zdaněný) je mizerný, tak se SS vyplatí jen tomu, kdo si to neumí spočítat, nebo komu nevadí, že na to 6 let nesmí sáhnout.
To co udělali s dětskýma smlouvama, to taky nemá obdobu.
Pořád je to ale ziskové. S ubývajícími klienty budou ty podrazy SS jen přibývat (poslední záškuby umírajícího).