Hlavní navigace

Názor k článku Výchova parazitů v Čechách: Státní příspěvky, dotace a nesrozumitel­né zákony od Jan Slanina - Nezlobte se, ale opravdu všechnu odpovědnost házíte na...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 12. 2013 15:49

    Jan Slanina

    Nezlobte se, ale opravdu všechnu odpovědnost házíte na ženy, které nesou následky, což je absurdní. Nezodpovědného muže je nutné k zodpovědnosti donutit, ne přenášet následky jen a pouze na ženu.

    Tak to konec konců fungovalo i v té Vámi oslavované minulosti. Pokud muž v rámci předmanželského sexu počal dítě, společnost ho velmi tvrdě tlačila do toho, aby si ženu vzal a formálně převzal za ji i dítě odpovednost (ledaže byl tak nepoužitelný, že rodina uznala za přijatelnější žádného otce než špatného). Opustit manželku a uzavřít nový sňatek nebylo možné, ledaže člověk sám opustil komunitu a šel úplně jinam, tedy opět dobrovolné vyhnanství (získání dispensu od papeže nepočítám, protože to běžné populaci nebylo dostupné).

    Ono totiž přenášet odpovědnost jen a pouze na ženu by vedlo pouze k tomu, že ženy budou opatrnější a dětí bude celkově méně. Vzhledem k už teď nízké porodnosti tohle zjevně není žádoucí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).