Hlavní navigace

Názor k článku Výchova parazitů v Čechách: Státní příspěvky, dotace a nesrozumitel­né zákony od Jarmila - Ohrožené nebyly ani tak ty ženy, jako jejich...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 12. 2013 12:02

    Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

    Ohrožené nebyly ani tak ty ženy, jako jejich děti, pokud byla žena sama, měla to o něco jednodušší. Děti byly ještě v celkem nedávné minulosti vítanou pracovní silou, měly dost síly a byly levné. Třeba moje babička (nar. 1986) vychodila jen 5 tříd obecné školy, čímž ukončila povinnou školní docházku, A jako dívka z vesnice už ve 12 letech zařezávala ve službě u sedláka. Ještě ve 30.letech minulého století byli běžní 12-14 letí pacholci. Z dnešního pohledu ještě skoro děti, kterým by víc slušelo hraní si s panenkami/autíčky.
    Od tohoto věku "vstupu do dospělosti" se pak odvíjely i sňatky a rození dětí. 18-leté matky byly celkem běžné, svobodná bezdětná dívka ve věku 20 let byla raritou. Ano, existovali lidé, kteří do manželství vstupovali ve věku pozdějším, ale to bylo spíše u vyšších společenských vrstev, kde bylo třeba nejprve vybudovat kariéru a zázemí pro budoucí rodinu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).