Hlavní navigace

Názor k článku Výchova parazitů v Čechách: Státní příspěvky, dotace a nesrozumitel­né zákony od Jarmila - Samoživitelkám může pomoci stát. Jak? Pomoci jim vymoci...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 12. 2013 17:36

    Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

    Samoživitelkám může pomoci stát. Jak? Pomoci jim vymoci výživné od otců dětí. Já už jsem to tu před časem zmiňovala. Stát totiž vyplatí sociání podporu matce samoživitelce a absolutně ho nezajímá, co udělala pro to, aby dostala alespoeň nějaké výživné. Ano, v případě akutní nutnosti bych pomohla, ale podporu bych podmínila aktivním vymáháním výživného. Jinak se nám totiž klidně může stát, že matka se domluví s otcem dítěte (dětí), naoko se rozvedou, budou ale dále bydlet spolu, žena bude vystupovat jako samoživitelka a bude pobírat různé podpory v rámci hesla "každá kačka dobrá". Vtip je v tom, že kdyby řada žen-samoživitelek dostávala od otců dětí výživné, v řadě případů by nemusely dostávat žádnou státní podporu nebo jen minimální a zbylo by víc na ty potřebné. Mně to svého času připadalo jako cílené tunelování státního rozpočtu a nejhorší na tom bylo to, že to nikoho z politiků absolutně nezajímalo. Nějaká státní kasa? No a co? My máme přece jiné starosti.

    Jinak bych ořezala různé státní dotace a podpory. Tam je teprve pravý ráj pro nejrůznější odchylování, rozkrádačky a obohacování! A jsou financované také z daní, a ne v malém objemu. To kdyby se podařilo odbourat, tak by daně mohly být klidně o 1/3 nižší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).