Hlavní navigace

Virtuální operátor nabídne volání za 2,5 Kč. Paušál platit nemusíte

30. 10. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Volat levně bude asi možné i v Čechách. Virtuální operátor nabídne levné volání i SMS k předplacené kartě bez dalších poplatků.

Vydavatel Ringier Axel Springer ve spolupráci s operátorem Telefónica O2 spustí 7. listopadu projekt BLESKmobil. Tento virtuální operátor nabídne levné volání s předplacenou kartou. 

Levně i bez smlouvy

BLESKmobil nabídne službu na předplacené kartě. Zájemci tedy nebudou muset podepisovat žádnou smlouvu. Volat budou pouze za zakoupený kredit z něhož se strhává částka za vyčerpané služby.

Volání ani posílání SMS není děleno do žádných pásem, ceny služeb jsou tedy stejné během celého dne bez ohledu na špičku nebo pracovní den či víkend.

Cena je stejná i pro všechny operátory, kteří na českém trhu poskytují služby.

Nástrahy v ceníku nenajdete

Ceník je strukturován jednoduše. Za volání zaplatíte 2,5 Kč za minutu do všech sítí ČR včetně pevných linek. Jedna SMS vás pak vyjde na 1,5 Kč, opět do všech sítí. Hovory se účtují systémem 60 + 1, tedy první minuta se naúčtuje celá, další hovor se už účtuje po vteřinách.

Za volání do zemí EU zaplatíte za minutu hovoru 10 Kč. Ze zemí EU pak voláte za 8,6 Kč za minutu. Za SMS v tomto případě zaplatíte 2,6 Kč. 

Volání do zahraničí mimo EU vás bude stát 20 Kč za minutu, na satelitní telefony pak voláte za 200 Kč za minutu. Ceny roamingu u zemí mimo EU jsou shodné s cenami společnosti Telefónica O2 pro běžné zákazníky.

Zákazníci společnosti Telefónica O2 budou na čísla BLESKmobilu volat za cenu volání do vlastní sítě.

Předplacená karta umožní surfovat i zadarmo

Předplacená karta umožňuje i připojení k internetu. Za připojení na jeden den s FUP 50 MB zaplatíte 20 Kč. Pokud budete chtít surfovat více, můžete si na měsíc předplatit služby internetu za 100 Kč s FUP 100 MB. K oběma variantám bude možné dokoupit datové balíčky.

Bezplatně budete mít na kartě přístup na weby blesk.cz, isport.cz, auto.cz a bleskmobil.cz. Defaultně je na kartě přednastaven internet na jeden den, budete-li chtít využít službu na celý měsíc, je třeba změnit nastavení v internetové samoobsluze.

Rychlost internetu nebyli tvůrci projektu schopni určit. Bude totiž záviset na vaší momentální poloze, zda se budete nacházet v oblasti pokryté technologií 2G nebo 3G. 

Všechny ceny uvedené v textu jsou včetně DPH.

Předplacenou kartu si koupíte s novinami

Předplacenou kartu si budete od 7. listopadu od 6 hodin ráno koupit na místech, kde jsou běžně k dostání novinové a časopisecké tituly vydavatelství Ringier. V současnosti jich bude podle generální ředitelky Ringier Axel Springer Libuše Šmuclerové v rámci distribuční sítě zhruba 6000, do budoucna se tento počet rozšíří na 20 000 míst. Místa, kde předplacenou kartu můžete zakoupit budou označena logem BLESKmobil.


Označení prodejních míst

Po zakoupení můžete hned volat

V nabídce budou na prodejních místech SIM karty za 150 Kč s nabitým kreditem ve stejné hodnotě. Karta bude aktivní, proto ji můžete využít okamžitě bez potřeby další aktivace. Po zakoupení SIM karty je možné na ni převést své stávající číslo.

K SIM kartě získají zákazníci také přístup do internetové samoobsluhy. Zde nebo v bezplatné hlasové samoobsluze na čísle *61 je možné zjistit bližší informace o službě, dobít si kredit, zadat požadavek na převod čísla, změnit nastavení internetu nebo zjistit stav svého účtu.

skoleni_8_6

Až svůj 150korunový kredit provoláte, můžete si na prodejních místech zakoupit dobíjecí kupon za 250 Kč. (Do budoucna by měly být k dispozici i kupony v jiných hodnotách.) Další možností je zajít dobít kredit na terminál společnosti Sazka. Zde můžete dobíjet podle standardních pravidel, tedy od 200 Kč do 9999 Kč. Do budoucna chystáme možnost dobíjet kredit také na pobočkách České pošty, uvedla Šmuclerová.

Časová platnost kreditu na zakoupeném kuponu je omezena na 3 měsíce od data dobití, pak však zůstatek nepropadá, ale opět se načte po dalším dobití. 

Autor článku

Autorka je zástupkyní šéfredaktora serveru Měšec.cz. Příležitostně píše pro magazín Reportér.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).