Hlavní navigace

Názory k článku Větší ochrana pro spotřebitele před energetickými šmejdy. Co se změní?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 4. 2019 7:29

  Levon Ter-Ghazaryan (neregistrovaný) 185.131.62.---

  Dobrý den,
  Velice děkuji za článek. Akorát by mě zajímalo zda je možné někde najít seznam těchto dodavatelů. Jinými slovy, na koho si vlastně dávat pozor? Díky
  Levon Ter-Ghazaryan

 • 16. 4. 2019 13:31

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Registrovat, sledovat, nechat si platit za vedení registrovaných, regulovat, usměrňovat... Pozor, velký bratr vidí všechno!
  Na co zase nějaká registrace, proboha? Nestačila by jen povinnost, aby smlouva byla VŽDY v písemné formě a platila až po podepsání a doručení nabízejícímu? Pak by se nemusel nikdo registrovat.

  To je podobné jako registrace pojistných zprostředkovatelů. Pokud má stát potřebu někoho někde registrovat, proč se za to musí platit? Já byla třeba kdysi zaregistrovaná jako investiční zprostředkovatel. Protože jsem byla hned na začátku, stačila mi tenkrát k registraci pouze účast na školení a registrace u ČNB byla zdarma. Poté se začaly skládat zkoušky, jsou na to několikasetstrán­ková skripta, zprostředkovatelé se na zkoušky tvrdě drtí, musí je po několika letech opakovat a registrace je zpoplatněná. A tyhle kejkle byly hlavně reakcí na nešestné jednání pojišťovaen, protože když pojištěnec cosi reklamoval nebo chtěl pojistné plnění, tak se dozvěděl, že v ruce nemá údajně platnou smlouvu, protože ji prý podepsal s neoprávněnýmzpros­tředkovatelem. Ale nikdo se už neptal. kde ten neoprávněný zprostředkovatel vzal originální tiskopis a proč pojišťovna xx let příjmala pojistné a poslala pojištěnému dopis, ve kterém příjem návrhu pojistky potvrdila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).