Jeden clovek na ulici si zaplati 3x25A a na dum da trifazovou zasuvku. Do te zapoji kabel, ktery pak taaaaaahne po sousedech a kazdy si da podvojne hodiny. To je pak zasuvka na ony cirkularky, svarecky a jine necekane zdroje. Holt, az prijde vyuctovani z CEZu, tak si sousede ten naklad rozpocitaji.
Pokud kazdy zaplati pomernou cast kabelu + svoje hodiny, investice se vrati rychle. Ze smluvniho hlediska nic poruseno neni a revize se na kabel take delat nemusi.
Neni to idealni reseni, ale funkcni az dost. Hodne zahradkaru funguje na stejnem systemu bez problemu.
Víte jak obvykle fungují věci ve společném vlastnictví?
Ale jinak. V našem domě máme 16 domácností, která má každá, stejně jako my jistič 3x25A. Na patře jsou tavné pojistky tuším 55A, nevím jestli někdy shořely, a mám podezření, že ani nejsou zapojené (vůbec ty rozvodnice na patrech jsou podivné a je tam spousta zbytečností, kromě těch velkých pojistek je tam řada podivných jističů asi na nic). Hlavní domovní skříňka (HDS) obsahuje "nožovky" na 160A. Ty teda čas od času (jednou za pět let) vypadnou, mám podezření, že to dělá jedna, dvě domácnosti s línými jističi. Ale proč to píšu. Vidíte jasně; 16 domácností po 25A dává dohromady 400A (pokud by všechny jely naplno a to nepočítám možnost přetížení, tu má domácí jistič i nožová pojistka minimálně stejnou), ale jsou jištěny pojistkou 160A (tedy 40%). Na jednu domácnost tak připadá pouze 10A soudobého příkonu, proč by měla platit za 25A. Měla by se tedy zohlednit i pojistka v HDS a potom třeba pojistka pro celé sídliště a tak dále.
U navrhovaného řešení se obávám, že by se z provozovatele kabelu stal distributor elektřiny a musel by mít na to licenci od energetického úřadu. Revize kabelu by asi byla potřebná stejně jako u všech zařízení (alespoň výchozí), ale to jsou už jen moje spekulace.