Diskrimace? On ten důchod se jmenuje "starobní" čili ta závislost na nějakém věku je vcelku logická.
Samozřejmě, mohli bychom zavést i důchody "výsluhové", které ostatně mají třeba policisté či vojáci, ale tam si jen těžko dokážu představit průběžné financování, pokud mají být ty důchody v nějaké rozumné výši. Ta výsluhová část by musela být, pokud by se měla týkat všech pojištěnců, patrně fondová. A tu možnost výsluhy, jen tak na okraj, dávalo penzijní připojištění.
To není blábol......jak se nahradí práce pěti mužů?Dá se třem ženám...asi tak!Žena je diskriminovaná pořád.Muž i žena při stejném vzdělání-mají různé podmínky na profesní růst.Podnik si raději zvolí chlapa(nepůjde většinou na rodičovskou dovolenou,většinou nezůstává doma na paragraf u dětí...)a tak chlap může profesně růst-víc vydělává a žena se vrátí např.po sedmi letech z mateřské(znalosti "zastaralé")a peněz taky méně...na to navazující důchod taky menší a už zkrouhli i "výhodu"dřívějšího odchodu pro počet dětí
To nie je diskriminácia, ale fakt, že mzda plusmínus vyjadruje prínos zamestnanca pre zamestnávateľa (samozrejme upravená priemernou platovou hladinou v danej lokalite).
Kde sú teda tie úspešné firmy plné žien, ktoré valcujú nízkymi mzdovými nákladmi ostatné šovinistické firmy, ktoré musia tam zamestnaným mužom platiť viac?!?
Ano, přesně tak, žena mnohem více těžko peníze vydělá, za stejnou práci méně peněz než muž, protože přece není "živitel" rodiny, i kdyby sama živila 5 dětí. A dále její peníze jsou jiné, mnohem méně platí. Když jde do hospody si koupit oběd, dostane vždy menší řízek a to i když je obsluha také žena. Když si objedná např. zednické práce, musí také zaplatit více. O práci na druhé směně doma je zbytečné psát, ta je samozřejmě zadarmo.
Mám prosbu: chtěl bych kontakty na firmy, kde chlapům platí více, a na restaurace, kde chlap dostává větší řízek.
Děkuji.
PS: Nebudu nikoho práskat. Jde mi o to ryze z osobních zištných důvodů.
Až dosud jsem měl smůlu, tak bych to chtěl alespoň teď napravit. Jde mi o to, že když jsem vyrostl do nadprůměrné velikosti, tak jsem zažil opačnou zkušenost. On je velký, ten to nepotřebuje, tak jsem dostával menší porce. Dokonce jsme na toto téma s mojí mámou kdysi i experimentovali. Například když byla nemocná, poslala si mě s kastrůlkem pro oběd. Ona sama, když si brala jídlo do kastrůlku, tak vždy dostala porci, která ji stačila nadvakrát. To co jsem přinesl já, na to vyvalila oči a zeptala se, jestli jsem cestou většinu nesnědl. Porce jí nestačila ani na jedno jídlo. Prohlásila, že mě si už posílat nebude. Ale z experimentálních důvodů jsme to znova zkusili se stejným výsledkem. A pokračovali jsme. Podnik dával na dvoře raut, opékalo se prase. I zavětřil jsem příležitost. Říkám pojď, uvidíš. A skutečně, dal jsem jí do ruky dva talíře (experiment je experiment), na každý z nich jí na první dobrou dali skoro dvakrát větší porci, nežli mě na jeden talíř, a to jsem je 2x pobízel ať ještě přidají. Jak sama uznala, tedy nebyl to efekt "soused má vždy větší porci".