Hlavní navigace

Názory k článku Ve výzvě k zaplacení dluhu dlužníkovi vždy pohrozte soudem

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 12. 2014 14:05

  petr.p (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zajímavá může být otázka, zda soud akceptuje upomínku zaslanou emailem (na emailovou adresu uvedenou jako kontaktní v objednávce dlužníka či ve smlouvě).

  Zejména tehdy, když na adrese uvedené v objednávce, ve smlouvě apod. se dlužník nezdržuje, resp. se upomínka vrátí.
  To bývá časté u nájemníků - v nájemní smlouvě je jako identifikační údaj trvalé bydliště (jenže tam už nebydlí, protože se přestěhoval do mého bytu, v době podpisu smlouvy měl v OP ještě toto bydliště, byť třeba měsíc po podpisu už dostane nový OP s novou adresou) - je samozřejmě neekonomické poslat upomínku na trvalé bydliště uvedené ve smlouvě, když vím, že to bylo předchozí nájemní místo pobytu.
  A poslat upomínku na adresu, kde nájemník bydlel - tj. na adresu mého bytu, který jsem mu pronajímal, je jaksi také nesmysl, protože z mého bytu se přece odstěhoval.
  Pochopitelně jiná situace bude, když nájemník podepíše předávací protokol a do něj uvede kontaktní adresu pro zaslání konečného vyúčtování: jenže když nájemník z bytu zmizí, žádný protokol není... Nebo do předávacího protokolu jako kontaktní adresu pro zaslání vyúčtování napíše svůj e-mail - toto by se mohlo chápat jako, že projevil vůli, abych s ním korespondoval emailem. Ale uzná to soud?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).