Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku V jakém zaměstnání si vyděláte nejvíce peněz? od Markus26 - Mě trošku vždy dostává, jak se nám tyto...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 7. 2019 13:08

  Markus26 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Mě trošku vždy dostává, jak se nám tyto články snaží podsouvat ten nápad, že mzda je něco, co padá z nebe, a někomu padne víc, někomu méně. A pak si lidé závidí.

  Ono ale kolikrát tu mzdu nikdo nemá zadarmo, stojí za tím určitá dřina, to že jde mimo komfortní zónu, studium a práce na sobě. Jasně že člověk, který svůj život bere stylem, že ráno jde do továrny a večer na pivo, a to co bude zítra už ani nevidí je na tom jinak než člověk, který investuje do svého vzdělání, maká pro firmu a večer si čte knížky o psychologii, aby lépe vycházel se šéfem, se má líp :)

  Strašně mě tohle štve, jak se to odděluje. Mnohem zajímavější statika by také byla, kolik lidí čte odborné knížky ve svém volném čase, kolik lidí se vzdělává i po dokončení školy, kolik lidí se nebojí jít za lepší prací, když je možnost, co lidé obětují kvůli práci, a pak by tu byla další tabulka, která by ukázala, proč tu jsou ty rozdíly ve mzdách!

 • 24. 7. 2019 9:08

  Pro (neregistrovaný) 89.190.128.---

  Souhlasím, má pracovní praxe je taková, že ti nejhloupější a nejlínější křičí, že mají málo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).