Vlákno názorů k článku Úskalí českých karet pro platby (nejen) na internetu od Lady-Gaga.cz - Já to mám vyřešené naprosto jasně, nikdy po...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 2. 2011 17:08

    Lady-Gaga.cz (neregistrovaný)

    Já to mám vyřešené naprosto jasně, nikdy po internetu nezaplatím jinou kartou než internetovou platební kartou MC co mám specielně udělanou k eKontu. Karta je neustále zamčená, před zaplacením ji v IB odemknu, zaplatím a zamknu. Zamčení je zdarma, odemnkutí je tuším 3,90 Kč to je cena kterou za naprostou bezpečnost rád zaplatím. Pokud by mě někdo zcizil údaje ke kartě a chtěl defraudovat, musel by se strefit do pár vteřin kdy je karta odemknutá a já s ní zrovna platím.

    Jediné co nechápu, proč tuhle službu neumí i jiné banky.

  • 18. 2. 2011 0:17

    Patrik Chrz

    Otázka je, kolik lidí je ochotno za KAŽDOU platbu kartou zaplatit 3,90 Kč. Já tedy ne.
    To už je lepší zmiňovaná Cetelem (která má CVV kód a datum platnosti kartou ZDARMA generované pro každou transakci - musí se uvést i její výše - zvlášť), nebo mBank, kde se dají zdarma nastavovat limity.

  • 18. 2. 2011 9:54

    thr

    Jenže právě takováhle paranoia naprosto zabíjí rozvoj internetových plateb :-( Teď neřešme peníze (navíc jak píše Patrik Chrz, najdou se i řešení autentizace zadarmo), jde ale o to, že to je celé úplně absurdní.
    Komfort je přece právě o tom, že si (třeba) provážu Appstore Applu nebo KindleStore Amazonu s kartou a pak když mě napadne, tak kliknu a mám nbakoupeno - kdybych měl každou platbu autorizovat, tak se to celé totálně zdegraduje. To samé normální nákupy - něco mě napadne, koupím a mám... Sám nakupuji na internetu už dlouho, počet transakcí bude určitě nad tisíc - tak 85% přes Paypal, zbytek klasickými bránami. vesměs na normální kreditku. A co je docela poučné - neměl jsem problém ve smyslu podvodů ani s jednou platbou (jediná reklamace a to byl spíš nějaký chaos než zlý úmysl). Paradoxně jsem za stejnou dobu měl tři reklamace na zdánlivě bezproblémové platby v normálních terminálech v ČR - 2x opakované stržení, jednou to dokonce zavánělo podvodem.
    Ono těch skutečných malérů s platbami na netu (u normálních nákupů, ne nějakých vyloženě podezřelých zdrojů) je docela málo, při použití Paypalu ještě méně, jenže se kolem toho dělá strašný mediální poprask. Podle mě je to možná i záměr, kterým banky a karetní společnosti odvádějí pozornost od daleko průserovějších věcí typu různých čteček kolem bankomatů atd., se kterými si moc nevědí rady...

  • 18. 2. 2011 13:23

    Patrik Chrz

    Myslim, ze az ti z uctu zmizi prvnich par (desitek) tisic, budes mluvit jinak. Dalich by o neautorizovanych transakcich mohl vypravet, jednu musel resit dokonce pres financniho arbitra.
    Me se to jeste nestalo - jsem celkem opatrny, ale napr. znamy mel po navratu z dovolene vyluxovany ucet.

  • 18. 2. 2011 13:38

    thr

    Ona je právě dost zásadní věc to, že používám kreditku, která není provázaná s účtem. Tím se nestane to, že by člověk při nějakém problému najednou neměl peníze na běžné platby - prostě se reklamuje a reklamace je obvykle uznaná, tak se vlastně nic neděje (až na nervy kolem toho). Pokud se to ale stane s debetní kartou k účtu, tak je zle - pak právě může nastat to vyluxování účtu a i když je reklamace třeba uznaná, tak se v době jejího řešení člověk může dostat do velkých problémů.

  • 18. 2. 2011 14:47

    Nox (neregistrovaný)

    Internetove platby u nas nezabiji paranoia uzivatelu, ale spise naopak liknavy pristup bank k bezpecnosti. Nejake jednoduse nastavitelne limity, autentizace.. nic. pekne kartu pridratujeme k uctu a pockame si, co to udela. Stejne tak neexistujici komunikace ze strany banky v pripade problemu...pri prusvihu Vam banka ani nezavola, ze se neco stalo.
    Ono tech realnych podvodu kupodivu neni mnoho (pri stavajicim technickem stavu bych jich cekal podstatve vice), ale na druhou stranu pokud zrovna Vam nekdo ukradne vetsi castku, asi Vam nepomuze to, ze je to jen sance 1 ku 1000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).