Nadávat na Kalouska je snadné a lidem se to líbí. Ale když se nad tím zamyslíte - nezdá se vám, že si opravdu žijeme nad poměry ? Také bych mohl nadávat, 20 let jsem pracoval v riziku a měl jsem mít důchodové zvýhodnění, nedostal jsem nic a navíc se teď budou vyplácet vyšší důchody těm, co odváděli víc, ale co nadělám. Žádný Mikuláš nepříjde a nikdo nám nic nedá, jenom nejrůznější spasitelé, ať už zleva nebo zprava slibují a hlavně hrabou pod sebe. Jenže takhle patrně nadávali lide už ve starém Římě. Takže zatím ještě žijeme, ale lepší to určitě nebude, i kdyby přišel Paroubek a dal nám na pastelky.
Když se nad tím zamyslíme - vzhledem k tomu, kolik se toho rozkrade, kolik se utopí v různých podivných zakázkách a kolik se rozdá na trafiky pro zbytečné politiky a nikoho odpovědného to netrápí, tak je evidentní, že žijeme ve velice bohatém státě, který si to může dovolit a nad poměry si tedy nežijem.
Zrovna nedávno jsem popustil uzdu fantazii a přemýšlel co bych udělal kdybych potkal onoho pána na osamělém místě, nejlépe k večeru, někde pod mostem...
Možná bych si i na chvíli ulevil, ale podobně zpracovat by bylo v této zemi potřeba tisíce lidí. Nevěřím, že se toho ještě dožiji. (Díky spokojenosti ostatních lidí v Česku a jejich přístupu. Stačí mi číst vaše názory.) Přesto se snažím úplně nerezignovat a uchovat si jiskru naděje, a snažím se žít život neprovázaný se státem (což je rok od roku těžší).
Tak to zase prr. Já si rozhodně nežiji nad poměry. Poctivě platím všelijaké daně, poctivě pracuji na vyšším postu, nikdy jsemnebral podporu, ani žádné jiné sociální dávky. Nemám se nijak skvěle. Starý byrák, staré auto a mám tedy alespoň poplatky na doktora, kterého jsem ještě ani pořádně nepotřeboval. Ale upřímně rečeno, hodně mě to sráguluje. Nekradu, nejsem zkorumpovaný a jsem poctivý. Asi jsem blbec, co si žije nad poměry. Drtivá většina lidí jako já žije spíše pod poměry.
Z ministerstva financí unikl maličký kousíček pravdy o nejdůležitějším bodu důchodové reformy. Jde především o to, aby lidé sotva dožili důchodového věku, ale ne více aby nečerpali peníze, které za svůj život do důchodových, hlavně privátních fondů naspořili.
Jde o to, využít člověka jako pracovní síly do maxima a opotřebovaného se definitivně zbavit, zapomeňte na to, co je zasloužený odpočinek po celoživotní práci. Po opotřebení vašeho organizmu vás čeká už jen poslední cesta, přeci nechcete, aby vás ještě někdo ošetřoval a živil.
Sami lékaři tvrdí, že se důchodu za těchto "stresových životních podmínek" dožije mnohem méně lidí.......?
No..... nabízí se ještě jedna varianta. Lidé se dožívají delší doby dožití proto, že přestali požívat maso ve velkém, jak tomu bylo za komunistů. Drtivá většina populace kupuje párky a uzeninu bez masa, zatímco dříve byly uzeniny s masem. I samotná spotřeba masa dramaticky poklesla.
Další fakt je ten, že zatímco za komunistů pracovala drtivá většina populace v průmyslových podnicích, kde byly normy a tvrdě se zde pracovalo. Také nezdravé prostředí.Dnes většna lidí téměř nepracuje, největší zaměstnavatel je stát a zde se povaluje většina národa.Pokud budete celý život ležet ve státní kanceláři, zcela nepochybně se dožijete mnohem vyššího věku, než ten kdo maká např. v průmyslu.
Jenze to maso bylo jenom pro toho kdo cekal dve hodiny ve fronte, nebo mel znameho reznika, jinak dostal tak maximalne slejsky.
Nicmene delka doziti je dana proste vyvojem. Jak kvality potravin, tak kvality mediciny, a oboji rostlo i za komunismu (i kdyz pomaleji nez na zapade).
Proboha! Ty jsi tehdá někdy čekal dvě hodiny ve frontě na maso? Anebo to "znáš" jen z propagandy?
Jo, čekalo se... ale na Favorita.
Na to kolo, to je pravda, to byla fronta na dvě hodiny. (Kolik jsi si za život takových kol koupil?)
Anebo na Favorita, to auto. Dokonce přes noc. I televizní reportáž o tom v tehdejší televizi byla (takže to asi byla vyjímečná událost, že). Druhá věc je, že typ, který ho nahrazoval, byl celá 80-tá léta bez problému k dostání - a ne že jak líčí propaganda čekací lhůty 20 let (kromě období kolem roku 1988, kdy končila výroba starého, a nového bylo ještě málo).
Anebo Favorit - ta výborná masová konzerva. Ale ta byla k dostání v každé samoobsluze. Bez fronty. Dnes se pod stejným názvem a obalem prodává balený odpad. Také bez fronty. Úplně stejný případ, jako konzerva "čínského vepřového".
Mazlíku, já to zažil, takže mě rohlíkem neopiješ.
Mléko i jogurty (sice jen dva druhy, ale zato oba z mléka) byly pořád - tedy pokud jsi zrovna nepřišel poslední půl hodinu před zavíračkou. To už opravdu často nebyly. (Blbíčko na tom je jediné: že propaganda tvrdí, že jednak že nebyly, a zároveň tvrdí, že byly zkažené. To by si měli soudruzi propagandisti rozmyslet.)
Co se týče nedostatku toaletního papíru, to je také oblíbený "příběh" současné propagandy, že za minulého režimu nebyl. Ve skutečnosti byl těžko k sehnání jen několik měsíců, někdy kolem roku 1986, když vyhořela papírna kdesi na Slovensku (Harmance?).
To tehdá opravdu byl těžko k sehnání, a s frontami. To mě tehdá pobavilo, slyšet jadrnou mluvu o "hajzlpapíru" a prodavačku žádat o "toaletní papír". Tak jsem, pro srandu, řekl prodavačce "hajzlpapír". No teta, co tam také stála, ta se smála ještě večer.
Nevím, já nikdy s vexláky nikdy nic neměl. Asi o tom víš více než já.
Anebo jsi s nimi také nikdy nic neměl, a znáš to jen z doslechu? Tedy stejný zdroj, jako většina zde prezentovaných "tutovek".
Ale faktem je, že v baráku bydlel člověk, co byl dobře ve straně zapsaný, stejně jako jeho otec. Znal jsem jeho syna, tak vím, že ani jejich rodina neměla "zvláštní zásobování". Mimochodem, to je také typické, jeden sysnek zemřel a druhý synek se stal velkým obdivovatelm USA a po převratu tam kdesi zmizel.
Kdo pamatuje, at zvedne ruku :)))
http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Toaletni_papir_nekrepovany_JIP.jpg
Polovinu produktivního života jsem jako nekomunista prožil skromně v socialismu a druhou v kapitalismu. A přesto, že jsem si i díky Klausově kuponovce odložil na stáří a taky důchod bude alespoň průměrný, tak subjektívně bych raděj volil zpět socialismus než tu dnešní začinající diktaturu kapitálu a amerikanizaci společnosti - drogy, nezaměstnanost mladých a předdůchodců, upadající školství, zdravotnictví a sociální systém jen pro bohaté. Budoucnost značně chmurná a nejistá.
No, já to neznám jen z propagandy. Pamatuji, jak rodiče, když chtěli nakoupit maso na neděli, vstávali ve čtyři hodiny a šli do fronty před masnu, aby na ně nějaké zbylo. V poledne už měli jen hovězí konzervy, po jejichž požití jsem si musel vždy vzít živočišné uhlí, jinak jsem se poblil. Bohužel, i to živočišné uhlí se občas dost těžko shánělo.
Kdo chtěl koupit mléko nebo chleba, musel dopoledne utéct z práce, protože odpolene už chleba nebyl a v přepravkách od mlíka jen několik posledních popraskaných sáčků. A moc často se mi stalo, že když jsem si chtěl koupit chleba v nějaké vesnické Jednotě, tak mi řekli, že ho mají jen pro ty, co si ho den předtím objednali.
A o ovoci a zelenině škoda mluvit. Na to byla celá síť informátorů, kteří sledovali co kdy kam přivezli a podle jejich zpráv se celá čvrť šla postavit do fronty, aby urvali aspoň nějaké jabko nebo mrkev.
Já se bavím o situaci v Praze na začátku osmdesátých let (z výjimkou těch vesnických Jednot, samozřejmě, to jsou zážitky z prázdninových výletů).
Jak to vypadalo na Sibiři nevím, ale můžu někde vyhledat fotky z Ukrajiny třicátých let, kde se na trzích prodávala na maso lidská těla. Tak daleko to dovedli komunisti v kdysi nejbohatší části CCCP.
Bydlela jsem v Praze (na kolejích) do poč. 80.let, jinak na venkově, a to přímo ve vsi, která měla cca 80 obyvatel a byla 6 km od okresního města.
V Praze maso a jiné potraviny vcelku byly. Horší to bylo na venkově. Protože venkov byl na cca 90% samozásobitelský - na to při hodnocení kvalit socialismu nezapomínejte, vážení, měl masa dost. Ale jen toho, které si lidi vychovali na vlastním dvorku. Byly to spojené nádoby: v prodejnách masa moc nebylo, proto si lidi si pořídili minimálně králíky. Když měli na dvorku králíky, nechodili do prodejny pro maso, měli ho kdykoli doma, bylo ho dost a bylo v bio kvalitě. Proto se taky potravinami zásobovala především města. S objednáváním potravin ve venkovské sámošce to bylo stejné: když jste chtěl chleba (nebo uzeniny nebo cokoli rychle kazitelného nebo rychle tvrdnoucího), musel jste si ho objednat několk dnů předem, prodavačka ho objednala v pekárně a následně byl dovezen. Podle rozvozních plánů. Takže jste věděl, že v úterý a v pátek přivezou chleba, ve středu zeleninu, ve čtvrtek uzeniny. Prodavačka to podle objednávek rozdělila a něco málo měla i pro volný prodej, když to neprodala, vzala si to domů, protože by to musela zacvakat. Copak je to dneska jiné? Copak na dnešní vesnici funguje obchod jinak? Pravda, pokud tam ještě nějaký je, že. Protože se tam neuživí, stejně jako se neuživil tehdy. Ona totiž i tehdejší prodavačka byla sice pracovnicí Jednoty, ale výše jejího platu byla podle obratu, a ten na vsi nebyl nijak závratný (to vím přesně, moje příbuzná tu prodavačku léta dělala. Byla to totiž jediná práce, za kterou z té vesnice nemusela dojíždět, vzala to kvůli péči o děti).
PS: kdybyste chtěl vědět, jak to bylo za války na Sibiři, můžu posloužit vzpomínkami pamětníka, mám je v rukopisu a hledám pro to nakladatele. Zajímavé počtení.
To objednávání se týkalo "chalupářských oblastí". Kde Jednota prodala 15 chlebů denně. Ale když bylo o výkendu pěkné počasí, když, tak najednou by byl zájem o 50 chlebů. Pochopitelně že prodejna neobjednávala 3x více chlebů každý den, aby je neprodala. Takže si normální člověk, stejně jako dnes, přivezl chleba z města, a nepovažoval to za nějakou újmu.
Ale to snad každý věděl. No, jak zde vidím, každý ne. Někteří se tomu velmi podivují dodnes.
Podivné na tom je jediné: že úplně stejně se tak děje i dnes. Ale bezmozci zblblí propagandou to považují dnes za samozřejmé, kdežto dříve to pro ně byla chyba režimu. A ne logické a ekonomické jednání.
Tohle zasobaovani na obdnavku se netykalo jenom chaluparskych oblasti ale i obci, ktere maly kolem dvou tisic obyvatel (v te sem zil, takze vim jake to tma bylo). Samozasobitelstvi fungovalo, ne z duvodu ze by si to lidi prali, ale protoze museli, protoze proste jine jidlo ve vsi nesehnali a tahat to pres mesto na vlak a pak z vlaku domu se fakt lidem moc nechtelo. Btw. a to sme byli pomerne vyjmecna vesnice tim ze sme meli aspon vlak. Vesnice, ktere ani vlak nemeli a byli od nejblizsiho mesta tricet minut autobusem na tom byli jeste vyrazne hure a to vubec nemusleli byt male.
P.S.: Chaluparske oblasti jsou fenomen hlavne okoli Prahy. Na Ostravsku sice existovali zahradkarske oblasti a par chatovych oblasti, ale vlastne vsechny byli prilepene k nejake obci, ktera mela sama o sobe uz slusny pocet obyvatel.
Takže si to upřesněme: v rodné obci s dvěma tisíci obyvateli, kde jsi vyrostl, kdo chtěl mít jistotu, mohl si chleba objednat v jediném krámě, co tam byl. To ale neznamená, že chleba tam byl POUZE na objednání? Nebo snad ano? Takže služba zdarma, že.
U nás ve čtvrti byl jiný problém: dopoledne tam doprodávali chleba z předchozího dne. Takže kdo chtěl čerstvý, tak ten se na pult dostal až kolem poledne. Ale to už nebyl teplý. Takže to znamenalo jít o kus dál.
Tam, kde jsem bydlel předtím, zase člověk neměl jistotu, že pokaždé koupí chleba půl hodiny před zavíračkou - takže musel běžet do města do večerky, nebo koupit včas.
Holt s takovými věcmi člověk počítal. Úplně stejně, jako dnes v některých západoevropských zemích, že v sobotu odpoledne a v neděli mají kvalby jednoduše zavřeno, takže si tam ten chleba také nekoupíš 24/7.
nějak mi není jasné, co se tu řeší, protože takhle to funguje i dnes
- někde je pečivo (pouze) na objednání
- gumový pečivo už od rána
- v supermarketu není hodinu před zavíračkou pečivo (i v Praze). A před pár lety jsem znal pekárnu!, která byla v poledne vyžraná. A nebylo to kvalitou pečiva.
- ve vesnicích obchody nejsou a musí se jezdit do města
No jo, všechno už tu bylo, nevymyslíš nic.
Takže namísto druhého modelu z mého bývalého bydliště za minulého režimu (čerstvé pečivo, ale před zavíračkou už těžko k sehnání), najeli na první model (pečivo stále, ale ne čerstvé).
Pořád mě uniká, kde vidíš nějaké zlepšení. Já tam dokonce vidím, oproti tomu co jsem měl já, zhoršení: já si mohl dojít kdykoli vedle pro čerstvý chleba. To ty nemůžeš, protože všechny tři kvelby jedou v "prvním režimu".
No pravda, je tu ještě třetí, skutečně nový model: pekárny mohou odebírat starý chleba, a z něj po rozmočení péci "nový" chleba. Jo, taková vymoženost tehdá nebyla. Pokrok to je. Ale ne k lepšímu.
Vsude kolem nas. Jako cerstve pecivo povazuju kazde ktere je mene nez den stare. I kdyz si pecivo obednam tak pokud ho pujdu kupovat az vecer, bude den stare a provas tedy necerstve. Takze obednavka a vecerni vyzvednuti za komunismu vam neopskytla pecivo vyssi kvality nez jit ho koupit dneska.
Btw. pecivo je jenom spicka ledovce. Dalsi nedostatkovou potravinou bylo ovoce, maso. Ale pak tu byly resp. nebyly automobily, sici stroje, kola atd. To ze tehnejsi centralni planovani neumelo dobre zasobovat trh si pamatuju. Nevim jestli jste v te dobe nezil, nebo jestli si to proste nechcete pamatovat.
prostě proto, že ti co umírali v socialismu z většiny prožili 2. světovou válku a ta se na nich pořádně podepsala. S pokračujícím kapitalismem se už dnes zase začíná v některých zemích průměrná doba dožití zkracovat. Začínají umírat zaměstnanci a podnikatelé, kteří nezvládají psychicky stres z nejistoty v zaměstnání a nebo v podnikání.
Dnes už začínají vymírat poválečné generace a doba dožití se začne postupně zkracovat.
Tak třeba tomuto se doba dožití rapidně snížila: http://www.novinky.cz/krimi/232921-student-jihlavskeho-gymnazia-spachal-sebevrazdu-kvuli-maturite.html
Náhodou, dobrý příklad. Sebevraždy je třeba brát také v úvahu. V současnosti je například obrovský nárust sebevražd u mužů mezi 50-60 roky života.
Také uvažujte se stresem. Vliv dlouhodobého vystavení stresu se v mojí generaci ještě naplno neprojevil, ale už se projevovat začíná. Mimo jiné i těmi sebevraždami.
Podle mne, pokud se budoucí generace nenaučí stres lépe zvládat (asi se dám na Gandžu ;-)), nebo se mu vyhýbat, nebo prostě stresorů neubude, tak jednoznačně se už délka života prodlužovat nebude. Naopak, bude se zkracovat a pochopitelně se také bude snižovat kvalita života.
P.S.
Jak je uvedeno v titulku vlákna "důchodci nebudou", neboť důchodu se dožijí pravděpodobně nemnozí a převážně to budou ženy.
Pokud důchodci nebudou, bude to jediná možnost, jak udržet důchodový systém.
Uvědomte si, že když kníže Metternich zaváděl starobní důchod, tak stanovil věk odchodu do důchodu o dvacet let vyšší než byla tehdejší střední doba dožití. Za této podmínky je (možná) důchodový systém udržitelný. Tomu by dnes odpovídal nárok na důchod až v pětadevadesáti.
Naštěstí poslední změny parametrů důchodu se vydali tímto (tedy správným) směrem. Ale bohužel příliš pomalu.
ÚS je naprosto zbytečná organizace , která královsky živí české byrokraty. Za Rakousko uherska a za Masaryka bylo nepatrné množství úředníků. Bohužel drzí poslanci hospodářsky ničí tento stát a zakládají nové a nové nesmyslné organizace , kde by si byrokracie mohla spokojeně přežvykovat a dojit stát.
Domnívám se že ústavnímu soudu v podstatě vůbec nevadí ani zrychlené projednání zákona ani to že 50% zdanění postihne i výnosy ze smluv uzavřených za jiných podmínek.
Soudu vadilo to, že byla oznámena změna podmínek a ta se měla dotknout hodnot již vzniklých v minulosti (před vyhlášením nových podmínek), zisk který byl vytvořen měl být logicky daněn podle původních pravidel.
Rok si spoříte a víte že jsou nějaké podmínky. Je to pro vás výhodné a tak odkládáte svoji spotřebu (spoříte) hodně. Rok končí (významná část ho uplyne, nebo prostě už jste peníze dali na spoření protože počítáte s ročním cyklem finančního produktu) a někdo vám řekne, že vše je jinak...
1)Sněmovna přijímá zákony, které jsou nedomyšlené - viz sluneční elektrárny
2)Sněmovna přijímá zákony, které nejsou jednoznačné a neexistuje z á v a z n ý výklad
3)Sněmovna přijímá zákony, které pak spolu s vládou porušuje a pak se diví ústavnímu soudu
4) Stavební spoření - funguje zejména v sousedním Německu a Rakousku (původně Anglický vynález) celá desetiletí bez problému. Fungují bez problému desítky stavebních spořitelen! Navíc mají vlády spočítáno, že se každé státem vložené euro několikanásobně vrátí díky účelovému využití výnosů...
O co tedy jde? Neumíme (nechceme?) převzít f u n g u j í c í zákony či produkty od sousedů v Evropě a využít jejich zkušenosti - my každý zákon "šijeme" na míru lobistům a kmotrům. Navíc každý blb v parlamentu prosadí pozměňovací návrhy, až je ze všeho paskvil! Navíc každá partaj prosazuje své zájmy, nikoli zájmy občanů. Poslanci ani nevědí, o čem hlasují, hlasují jen dle přání partaje, - viz 0,3promile alkoholu u řidičů a dotazy po hlasování. Pak by stačil u nás za každou partaj jen jeden, s mandátem dle výsledku voleb...
Už v roce 1992 byly parlamentu nabízeno panem Švejcarem zákony ze Švýcarska. Tehdy to zákonodárci odmítli, protože potřebovali vymyslet své zákony, aby mohli rozkrást republiku. Proto byl zrušen trest smrti a mnoho zákonů o rozkrádání bylo sníženo a nebo zrušeno. Všechno zlo přichází z parlamentu , kde nesmyslných 200 /! / posranců a jejich lobistů, za těžké peníze z daní pracujícího lidu ničí celý stát !
Tak na to myslete, až budete volit. A když vaše strana nevyhraje a lidi zase zvolí ty samé rozkradače ČSSD/ODS/TOP09, tak nebuďte sobec a berte to tak, že většina národa to tak chce, neboť si je demokraticky zvolila. On má každý národ takovou vládu, jakou si zaslouží.
Národ lapků si zvolí zloděje. Žádné překvapení a ještě teď budeme rádi, že můžeme legálněji chlastat za volantem.
Je hezké rozjímat, čím vláda ztratila důvěru, ale upřímně si přiznejme, že pokles popularity je minimálně ze dvou třetin dán zkrátka a dobře tím, že si vláda troufla i na kroky, které jsou krajně nepopulární. Můžete vysvětlovat jak chcete, ale většina lidí vás nebude moc milovat za žádný úsporný krok, který se týká přímo jich. Jo, možná sklidíte potlest za ořezání podpory s tím, že to je hlavně "proti cikánským příživníkům", jenže jakmile půjdete do něčeho, co se týká opravdu všech, tak se nálada obrátí.
Je snadné si namlouvat, že nedůvěřujeme vládě kvůli jejím aférám, či zneužití legislativní nouze, ale troufám si říct, že to jsou povětšinou jen řeči - hlavní je to, že se nám zkrátka žádné nepopulární opatření nelíbí.
Situaci v ČR pak dále zhoršuje činnost opoziční ČSSD, která prostě útočí v podstatě automaticky na jakoukoli reformu - podle mě je to mimochodem dost sebevražedná politika a kdyby teď vláda padla a po volbách ji záskala právě ČSSD, tak budou v hodně velkých rozpacích, jak postupovat dále - třeba před důchodovou reformou se hlava do písku prostě strčit nedá. Jenže u nás se zkrátka konstruktivní opozice nenosí ( a není to jen o ČSSD, ta sice asi v destruktivnosti vede, ale z opačné strany je to lepší jen o velmi málo) :-((
Hlavně jde o to že mne stát ojebává jak může. Já nestojím o žádnou almužnu od státu. Almužnu kterou mi milostivě vyplatí z nepatrné části peněz které mi předtím ukradl. Netoužím být vazalem a výrobní jednotkou státu, hračkou v rukou politiků (řiditelů této pochybné instituce).
Chci klid na život a garanci určitých hodnot. Důchod ani zdravotní péče zajišťovaná státem mezi ně nepatří. Policie mi také bezpečí nezajistí. Neustále musím sledovat nějaké změny nelogických společenských norem a pravidel, ty přirozené z nějakého zvráceného důvodu neplatí (i když máme sepsanou ústavu a listinu základních práv a svobod) a u soudu se spravedlnosti (proti bezpráví které umožnili zákony této země, ani jinak - proti evidentnímu podvodu, či loupeži) nedomohu,... Kromě jiného, toto je jen nepatrný zlomek mých výtek!
Musíme začít vyrovnaným rozpočtem, okamžitým. Původně jsem psal ONI, jenže ONI nenapravili nikdy nic a nenapraví pravděpodobně ani v budoucnu. Rozhodně nevidím důvod, proč na to spoléhat. Kalousek včera jasne vyjádřil, že se bojí skokových změn, proto snad celá ta soudobá šaškárna reforem...
Ať stát nenabízí žádně "extra služby" a daně ať pokrývají jen opravdové náklady na udržování prostředí vhodnéko k životu (stát). Tedy bych zrušil asi 90 státní správy a politika jak ji známe dnes by ztratila význam.
Dělat nepopulární reformy, které navíc vedou stát do srabu, protože jsou promyšlené téměř všechny do jednoho stejně jako podpora slunečních elektráren – za to opravdu nelze vládu milovat.
Ačkoli nejsme voličem ČSSD ani jiné levicové strany – ten bordel je umožněn nekritickým viděním ODS. Pokud ODS + její dočasné rozmnožení na ODS + TOP09 + VV – stačí na vládu ve volbách pouhé karikutování Paroubka a nic víc, pak český občan má přesně co si zaslouží.
Kdyby nastala nějaká chvilka a naráz zmizela zejména ODS + TOP09 – našemu státu by se rozhodně nevedlo hůře.
Nejsem blbec, abych si nestačil všimnout, že dokud budou Češi ODS-profanatičtí, půjdou jedině do propadu. Vinou není ODS samotná, ale to, že voliči ODS po této straně nic nechtějí – pouze to aby plivla tu na Paroubka, tu na někoho jiného – prostě to co zvládne naprogramovaný automat i bez lidí. A ODS si pak kulačí republiku.
Reformy, které vláda dělá jsou na nic. Čím méně se jich prosadí, tím lépe pro stát a pro občany tohoto státu. Pro dnešní vládu platí, že aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel.
Všechny reformy (až na výjimky) mají za cíl především umožnit malou domů pro politiky a pro lidi v pozadí. Tomu je podřízeno vše. Fotovoltaika, daně, důchodová reforma, další.
Jen opravdu zabedněnec musí mít pocit, že realizace většiny reforem by vedla do něčeho jiného, než většího srabu. Čím méně se jim povede prosadit, tím lépe.
Reaguji na toto: "Výsledkem bylo, že Češi hromadně uzavírali nové smlouvy, které jim zaručovaly výhodnější podmínky. V roce 2003 tak počet nových smluv přesáhl hranici dvou milionů, o rok později už to bylo jen zhruba 315 tisíc smluv. To samozřejmě znamenalo jediné. Namísto úspory, kterou mělo omezení státního příspěvku státní kase přinést, náklady státu narostly o několik miliard."
Právě z toho důvodu, abych si zajistil státní příspěvek ve výši 4500 Kč, jsem na radu dealera ČMSS uzavřel další smlouvu v roce 2002 nebo 2003 (není podstatné). Jenže mi dobíhala stará smlouva a tudíž novou jsem měl bez státní podpory. Tuto státní podporu jsem si na novu smlouvu převedl až roku 2005 a už jsem ji stejně měl sníženou na 3000 Kč. Čili mi uzavření smlouvy včas bylo prd platné. Nechápu jak tedy někdo může tvrdit, že Sobotkova změna státní kase peníze spíš ubrala když včasným uzavřením nové smlouvy jsem stejně původní podpory 4500 Kč nedosáhl a jistě jsem nebyl sám. Asi to tvrdí lidé, kteří chtějí očerňovat tehdejší vládu ČSSD.
Ano, to mi nikdo neřekl. První informace byla založit nové stavebko do konce roku 2003 což jsem udělal a dál to neřešil. Až mi skončila podpora na starou smlouvu (na kterou jsem čerpal meziúvěr), převedl jsem ji na novou a až na místě jsem zjistil, že už holt budu mít jen 3000.
To je usmevne :-D. Pokud by se zvysila schopnost Kalouska vybirat dan od podnikatelu nenastaly by nahodou tyto efekty?
1) Podnikatel by mel mene penez: "Podvazali by se tim spotreba a rust ekonimiky." (jak ja miluju ten blabol CSSD, da se aplikovat uplne na vsechno)
2) Snizily by se zisky, rentabilita a taky konkurenceschopnost ceskych podnikatelu -> snizila by se zamestnanost.
Proste Kalousek ty penize lidem vezme. A je jedno jestli tak nebo onak, vzdycky to bude v nakladu spolecnosti a ty vzdycky zacaluje koncovy zakaznik, nebo se tim snizi naklady, tudiz klesne plat. Nakonec to vzdycky dopadne na "chudaka" cloveka.
A co má dělat ten, kdo by si rád spořil, ale nemá z čeho?
Jinak jsem samozřejmě pro, aby ten, kdo si chce naspořit na důchod nějaké peníze navíc, si spořil, ale sám a ne za pomocí nějakého druhého pilíře, kde spořící člověk nemá jistého nic a jedinou jistotu zisku budou mít soukromé společnosti, u kterých se bude spořit. Jejich šéfové si budou vozit prdel ve fárech se 4-litrovými motory, kterými nás budou ohrožovat na silnicích atd. atd. A chudák střadatel dostane v důchodu peníze zhodnocené o 0,0 nic.