Hlavní navigace

Názor k článku Úrokové sazby hypoték jsou nízko, banky však nepůjčí každému od anonym - V mém případě je efektivní úrok hypo 4%...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 10. 2009 10:38

  bez přezdívky
  V mém případě je efektivní úrok hypo 4% (započtení daňového odpočtu úroků ze základu daně), takže se snažím odkládat prostředky určené na tento účel do bezpečných produktů se zhodnocením na této úrovni či výše.

  To mi splňují především dvě stará stavebka. Jedno z nich jsem sotva začal používat a za těch 7 let bude právě na hranici 4%. Druhé plním už nějaký čas a ve chvíli, kdy se dotkne zmíněné hranice, ho zřejmě zruším a buď najdu jinou efektivnější možnost, nebo provedu předčasnou splátku hypo (moje banka ji sankcionuje vcelku snesitelně).

  Kromě toho odkládám prostředky na zaměstnanecký účet s nějakými 3,4% po očištění od úroků (bohužel nejde o produkt pro běžnou veřejnost). Ten sice nesplňuje požadovaný limit zhodnocení, ale zase jde o okamžitě disponibilní prostředky použitelné i "pro stýčka příhodu".

  Investování je hezká věc, ale dovolil bych si ho jedině s prostředky které mohu ztratit. A to u mě peníze na zaplacení hypo nejsou.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).