Hlavní navigace

Názory k článku Trnitá cesta k příspěvkům státní sociální podpory

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2002 1:31

  SOLDAT (neregistrovaný)

  Autorce: navštivte kteroukoli sociálku v severních Čechách (obzvlášť doporučuji města: Bílina, Most, Teplice) a nechte si od našich snědých spoluneobčanů vysvětlit jaká je praxe k získání sociálních příspěvků. Povětšinou postačí silný hlas a agresivní chování nebo hraní si na chudinku.

  Po této zkušenosti je mi jasné, že s panem Špidlou a jeho stupidním hraním si na "vyspělý" sociální stát, tam hned tak nějaký Cikán pracovat nebude.

  Kdybyste tady v Praze věděli, že za vaše sociální příspěvky živíte bandu takových nemakačenků, asi byste se zhrozili, kolik to dělá :-)

  Osobní poznámka k systému soc. dávek: Celé zrušit! Dával bych pouze do životního minima. Když chceš zaopatřit děti, jdi pracovat. Jestli nemáš na autobus, choď pěšky atd. Rozhodně by mělo platit, že se vyplatí čistit výhybky než být na podpoře.

 • 13. 2. 2002 8:34

  berinda (neregistrovaný)

  K autorce: v Českém Krumlově má trvalé bydliště, kde však nebydlí, ale příspěvek na dopravu by už brala, že? Vykašlala bych se na příspěvky a nechala bych si doplatit příjmy do životního minima (asi 7 tisíc pro 2 lidi). To manželství za doby studií taky není špatné (přilepšení tak o 2,5 tisíce pro každého). Moc se mi nezdá, že když se 2 "děti" do 26 let vezmou, že budou stále posuzováni jako nezaopatřené děti a budou mít přídavek na dítě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).