Hlavní navigace

Názory k článku Trestní řízení – bezplatná možnost k uplatnění škody

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 10. 3. 2005 9:54

  Jarmila (neregistrovaný)
  Problém je ale v českém právním řádu, konkrétně v jeho vymahatelnosti. Pokud bude v rozsudku uvedeno, že pachatel je povinnen nahradit škodu, ještě automaticky neznamená, že nějakou náhradu dostanete. Následně můžete sice žádat o exekuci, ale ani ta nebývá úspěšná, pokud pachatel nepracuje, nevlastní nemovitost nebo nemá úspory. Pokud půjde pachatel trestného činu do výkonu trestu, nemusí tam pracovat, takže mu ani nebude co a z čeho strhávat. Pokud bude poškozených víc, budete se s nimi o stržený peníz dělit, pokud bude poškozený stát (třeba dluh na zdravotním pojištění nebo na daních), bude peníze přednostně dostávat on. Takže Vy sice budete mít v ruce rozsudek od soudu, ale tento rozsudek bude pro Vás mít tak maximálně cenu toaletního papíru. Pachatelů trestných činů, kteří jsou zároveň milionáři, opravdu moc není a pokud by se náhodou vyskytli (pravděpodobnost je tu stejná, jako že se stanete ropným šejkem nebo indickou královnou krásy), mají takové právníky, kteří je z toho vysekají.
 • 28. 12. 2005 11:10

  Pat (neregistrovaný)
  Nelze nez soulasit. Pokud by nekdo vedel jak se nejlepe domoci se nejake financni nahrady na odsouzenem cikanovi, ktery nikdy nic nemel, nikdy nepracoval (a velmi pravdepodobne ani nebude) tak mi to sem napiste.
  Vykradl nam auto (rozbite okno cca za 5000,-), pobral vsechno co pobrat slo (cca za 15000,-) a ted se nam smeje do xichtu. Zimu preklepe v lapaku a za rok nam to auto muze vybrat znovu. Diky predem vsem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).