Hlavní navigace

Tipy, jak ušetřit na vstupenkách na letní festivaly

21. 6. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Kdo chce být v létě hudebně kulturní, musí si připravit kromě uší i svou peněženku. Kterých slev využít, aby vaše finance utrpěly co nejméně?

Léto se kvapem blíží a s ním i doprovodné hudební radosti v podobě letních festivalů. Jako každý rok i tento tradičně mapujeme, kolik můžete na vstupenkách ušetřit využitím různých slev.

Vlakem na festival

České dráhy spolupracují s několika festivaly a nabízejí slevu na jízdném pod značkou Vlak+. Získáte ji tak, že u pokladny ČD či průvodčímu sdělíte, že jedete na festival a obdržíte jízdenku do místa konání a zpět se slevou 50 % z ceny obyčejného jízdného. Děti do 15 let mohou uplatnit z této zlevněné ceny ještě dalších 50 %. Zpáteční jízdenka má prodlouženou platnost, aby pokryla celé trvání festivalu.

V letošním roce České dráhy rozšířily spolupráci ještě o prodej vstupenek na svých pokladnách a věrným zákazníkům, držitelům In-karty, poskytují ve spolupráci s pořadateli zajímavé slevy na vstupném, prozradil serveru Měšec.cz Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah.

Slevy lze využít na festivalu Basinfirefest (29. 6. – 1. 7.) do stanic Plzeň hlavní nádraží či Nezvěstice. Držitelé In-karty mohou na pokladně využít slevy při nákupu vstupenky a za cenu jedné dostat rovnou dvě.

Dále ČD spolupracují s festivalem Rock for People (3. – 6. 7.). Slevu Vlak+ lze uplatnit do všech stanic v Hradci Králové. Držitel In-karty získá při koupi vstupenky na pokladně slevu 10 %, tedy 160 Kč.

Slevu můžete využít také cestou na Sázavafest do stanice Benešov u Prahy (2. – 5. 8.).  Držitelé In-karty získají na pokladně vstupenku se slevou 100 Kč. V červnu se navíc na pokladnách prodává limitovaná edice vstupenek s akcí 1 + 1 zdarma, kterou lze ještě zkombinovat se slevou na In-kartu.

Vlak+ platí také pro festival Brutal Assault do stanice Jaroměř (8. – 11. 8.). Držitelé In-karty si mohou u pokladen zakoupit vstupenku se slevou 10 % , tedy 170 Kč.

T-Mobile

T-Mobile je generálním partnerem festivalu Rock for People a jeho zákazníci tak mohou získat 15% slevu na celofestivalovém vstupném. Místo toho, abyste tak na místě zaplatili 1700 Kč, elektronický nepřenosný lístek vás bude stát 1360 Kč.

Operátor připravil také soutěž o vstupenky zdarma

Telefónica O2 Czech Republic

Telefónica O2 Czech Republic je hlavním partnerem Open Air Festival. Pro členy Extra klubu nabízí akci 1+1 vstupenka zdarma. Za vstup tedy zaplatíte 1100 Kč, ale získáte ještě jednu vstupenku zdarma. (VIP vstupenka se stejnou akcí stojí 1860 Kč.)

Česká spořitelna

Generálním partnerem festivalu Colours of Ostrava je Česká spořitelna. Ta také nabízí 20% slevu z aktuální ceny 4denní vstupenky pro své klienty, kteří mají aktivovanou službu Servis24 (sleva platí pro jednu vstupenku). Výhodu můžete čerpat, pokud si vstupenku objednáte přes e-shop festivalu a platbu uskutečníte právě přes službu Servis24.

MasterCard

Slevu na vstupné na Open Air Festival mohou získat majitelé platebních karet MasterCard. Pokud si zakoupí lístek v rámci předprodeje v síti Ticketpro, získají 20% slevu z aktuální ceny, a to jak v případě obyčejného, tak i VIP vstupu.

ISIC karta

Poměrně rozsáhlou paletu slev na vstupenkách nabízí svým držitelům ISIC karta určená pro studenty. Slevy po jejím předložení v jednom případě dosahují i poloviny ceny vstupného. Nejčastější je ale sleva 10 % ze vstupného, případně sleva v absolutní výši, která dosahuje i 150 Kč.

Slevy na vstupném pro držitele karty ISIC
Festival Druh a výše slevy
Barvy léta 50 Kč
Basinfirerest 150 Kč
Benátská noc 10 %
Boskovice 100 Kč
Colours of Ostrava 10 %
Dvořákův festival 2 vstupenky za cenu 1
Dvořákova Praha Klub mladých za 99 Kč
Eurotrialog až 20 %
Keltská noc 50 Kč
Keltská noc Plumlov 50 Kč/30 Kč
Latino  Festival Urbano 50 Kč
Lesní Slavnosti Divadla 10 %
LFŠ Uherské Hradiště 100 Kč/150 Kč
Masters of Rock 50 Kč
Mezi ploty 80 Kč
MHF Český Krumlov 10 %
Mighty sounds 50 Kč
Mladí Ladí Jazz 100 Kč
Okolo Třeboně 90 Kč
Okoř se šťávou 50 Kč
Old Punx Fest 50 Kč
Open Air Festival 150 Kč
Out of Home 10 %
Porta Řevnice 20 %
Rockový Slunovrat 10 %
Sázavafest 150 Kč
Starý dobrý western 50 %
Stodola Michala Tučného 10 %  na místě
Trnkobraní 60 Kč
Trutnov Open Air Festival 5 %
Tři sestry open-air festival 50 Kč

Zdroj: ISIC

Včasným nákupem ušetříte

Pokud necháváte nákup vstupenek na poslední chvíli, jste proti své peněžence. Včasným nákupem můžete ušetřit dost významnou sumu. Například nejlevnější vstupenka v předprodeji na festival Rock for People stála 1000 Kč, zatímco na místě za ni zaplatíte už 1800 Kč (nyní se prodává za 1600 Kč). 

Na festival Colours of Ostrava je rozdíl mezi cenou vstupenek prodaných v první vlně (do 9. prosince 2011) a na místě (12. – 15. července 2012) ještě vyšší. Zatímco první vstupenky se prodávaly za 1190 Kč, na místě už za ně zaplatíte 2100 Kč.

ZTP či ZTP/P

V případě, že máte průkaz ZTP či ZTP/P, určitě se zajímejte, zda právě festival, na který míříte, nenabízí proti předložení tohoto průkazu nějakou slevu.

Například Colours of Ostrava bude na místě nabízet vstupenky pro držitelé zmíněných průkazů za 350 Kč. V případě ZTP/P má doprovod vstup zdarma. 

Majitelům průkazu ZTP/P slevuje z ceny vstupného také Open Air Festival. V předprodeji i na místě získáte slevu z obyčejného i VIP vstupu ve výši 30 %.

ČVUT

Slevu na vstupném na festival Sázavafest mohou získat studenti ČVUT. V infocentru ČVUT nebo síti Ticketportal (ne online) lze zakoupit lístek o 150 Kč levněji. Pro čerpání slevy je nutné předložit průkaz studenta.

Množstevní slevy

Pokud budete přičinliví, můžete jen na některé festivaly dokonce zadarmo. V případě, že se vám podaří dát dohromady 10 kamarádů, kteří vás na festival doprovodí, získáte vy jedenáctou vstupenku zdarma. Akci 10 + 1 můžete využít na Trutnov Open Air Festivalu a akci 10 + 1, 20 + 3 a 30 + 5 pak na festivalu Rock for Churchill.

dan_z_prijmu

Slevy pro děti

Některé ceníky vstupenek zvýhodňují i děti. Například na festivaly České hrady mají na místě děti do 12 let vstupenku místo za 300 Kč cenu sníženou na 170 Kč.

Open Air Festival zase zlevňuje cenu ubytovací vstupenky včetně parkovného (500 Kč) do speciální zóny pro rodiny s dětmi (děti do 12 let). Slevu 25 % můžete získat jako registrovaný uživatel portálu kamsdetmi.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).