Ono u těchto pojistných produktů platí co i u ostatních: zásadně se pojišťovat jen na věci, který by člověka opravdu odrovnali. U někoho to může být tohle pojištěnění, u jinýho životního, u třetího nemovitost a u čtvrtýho nic. Něco jako "návratnost" je opravdu mizerná: napakuje se pojišťovna, zprostředkovatel a docela by mě zajímalo to procento, které jde u podobných pojistek na pojistná plnění. Mám obavu, že to je čím dál tím míň a možná i okolo 20%. Takže lepší mít vlastní peníze a těch 80% ušetřit.
Bože, další myslitel. Až nebudeš moci pracovat půl roku nebo třičtvrtě roku, jsem zvědavý, jak se na tuto událost zabezpečíš. No ty třeba jo, ale řada dalších nemá na to, aby si bokem odkládala třeba 15tisíc (třeba splátka hypa+běžný provoz+manželka na mateřské nebo pracáku), kdyby se snad něco přihodilo.
Napakuje se pojišťovna...Další brilantní myšlenka z tvý hlavinky. Pojišťovna se napakuje na každém pojištění. Když se nic nestane. To ti jaksi nedošlo.
A vůbec, jaká návratnost u zdravotního pojištění. To je rizikové pojištění, chápeš to vůbec? Osobně nechci, aby se mi z něj něco vracelo, já chci bejt zdravej.
Takže lepší bude, když se nebudeš vyjadřovat k otázkám pojištění. Prachy, které ušetříš na pojistkách, si dávej na spořící účet nebo projezdi na dovolených. Můžeme se tak dohodnout?
Standardní kalkulace v pojišťovnictví je 70-20-10.
70 % odchází pryč
20 % náklady pojišťovny (většina z toho jsou provize)
10 % zisk pojišťovny
Z těch 70 % ale nejde všechno klientům. Část jde zajišťovnám (i když to spíš u pojištění, které jsou ovlivněny tzv. klimatickými vlivy - např. povodně a vichřice u nemovitostí, navíc to nejsou (procentuelně) velké částky), ale nezanedbatelnou položkou jsou pojistné podvody, u majetkových pojištění se odhadují kolem 15 % z vypláceného pojistného, tady to bude možná ještě víc. Pojišťovny se samozřejmě snaží proti tomu bojovat a podvody odhalovat, ale těch 15 % jim prostě "proklouzne".
Těch 10 % je možné si ověřit z výročních správ pojišťoven - stačí srovnat zisk a předepsané pojistné.
To je sice pravda. Ale pojišťovny jsou akciové společnosti s akciemi obchodovanými na burze. Pokud by vytvářely příliš malý zisk, cena akcií by šla dolu.
Naopak u akciovek je mnohem častější zkreslování zisku opačným směrem (třeba Enron :-) ).
Zajímavý. Ale zdá se mně, že poslední dobou je tlak na to, aby se tenhle poměr pro klienty ještě víc zhoršoval. Mně osobně hlavně vadí, že to je totálně neprůhledný. Kdybych znal poměr průměrné plnění/ předepsané pojistné, tak by se dalo o všem jednat, jinak je to černá krabice (a bezedná).