Alfou a omegou nejsou poplatky za vedení, ale poplatky za bezhotovostní transakce, tedy poplatky za příchozí a odchozí platby, účetní položky apod.! Ty mnohdy tvoří konečnou cenu účtu.
ČSOB má jako jedna z mála (možná taky jediná) studentský účet zcela bez poplatků, tedy příchozí a odchozí položky zdarma! U ČS, KB apod. to můžou být desítky až stovky korun měsíčně!
Bylo by hezké to do článku doplnit (i když jsem přesvědčený, že se to nestane...).
U mBank otevře účet zletilý a užívat jej může kdokoliv z nezletilých dětí neb bankomat ani účetnictví na netu totožnost nezjišťuje. Má to ovšem nevýhodu, že to je zdarma. To asi klienti, třeba Spořky, nemohou akceptovat.
Brácho to dělá obráceně: účet u Spořky zdarma je pro nezletilé a studenty. On ho používá jako rodič, ale napsaný je na děti. Přes net je to stejně jedno, když zná heslo.
1. pisu "az stovky", tedy mezni pripad
2. kdyz jsem obchodoval na aukru s mnozstvim malych predmetu v hodnote desitek korun, poplatky u tehdejsi CS za prichozi platby a ucetni polozky byly lehce nad sto korun mesicne
u G2 konta od KB jsou všechny zpříchozí platby a poplatky za položky zdarma, fakticky člověk zaplatí jen 20 kachlí za nastandardní balíček, pokud si účet obsluhuje přes net
P.S. úrok je mimochodem 0,20 %, v článku je chyba, rýpnu si - neumějí ani opsat údaje z ceníku :-)